Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
Prezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   


Prezentacja:

Przyćmienie Pobierz

Zajęcia Praktyczne:

Przyćmienie Pobierz

 
Prezentacja kierunku ZST w Olecku: Technik Usług Fryzjerskich
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 czerwca 2015 23:43

Przyćmienie Pobierz

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 23:46
 
OBÓZ MILITARNO – SURVIVALOWY W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKO
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 czerwca 2015 00:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach 08-12.06.2015 r. członkowie Grupy Militarnej Zamek Zespołu Szkół Techniczny w Olecku uczestniczyli w Obozie kondycyjnym z przysposobieniem wojskowym i elementami survivalu. Opiekunowie: Zbigniew Borzeński i Grzegorz Miszczak poprowadzili szereg atrakcyjnych zajęć.

Więcej…
 
UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU UKOŃCZYLI PRAKTYKI ZAWODOWE W BIAŁYMSTOKU
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 czerwca 2015 00:14

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W piątek 12 czerwca 2015 roku dwunastoosobowa grupa uczniów, kształcących się w zawodach technik mechanik oraz technik informatyk z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ukończyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Białymstoku, odbywające się w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Poprawiony: sobota, 20 czerwca 2015 00:17
Więcej…
 
III POWIATOWY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 czerwca 2015 00:00

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W Zespole Szkół Technicznych w Olecku przeprowadzono w dniu 10.06.2015 roku Konkurs Wiedzy Technicznej dla uczniów gimnazjów. Składał się on z dwóch etapów: część pierwsze to test, zaś druga to etap finałowy. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z okolicznych gimnazjów. Do finału awansowały 3 osoby. W finale należało wykonać dwa zadania z zakresu budownictwa i mechaniki.

Więcej…
 
VIII DZIEŃ ŚWIATOWY w ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 maja 2015 23:11


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W środę, 27 maja 2015 r.  społeczność  ZST w Olecku  pod hasłem „Czego jeszcze nie wiecie o świecie” po raz ósmy świętowała „Dzień Światowy”. Impreza ta umożliwia uczniom ujawnienie talentów i pomysłów. Jest jednocześnie wspaniałą, zaskakującą lekcją geografii, historii i sportowej rywalizacji. Młodzież uczy się tolerancji, poznaje odmienne kultury, które wbrew pozorom czasem są niezwykle podobne do naszej.

Do corocznego,  międzyklasowego turnieju uczniowie przygotowywali się kilka tygodni. O nagrody główne – bony pieniężne  walczyło 7 klas prezentując: RPA (2TBM), Etiopia (1T),  Bułgaria (1A), Egipt (2C), Argentyna (2 TIF), Kolumbia(3TEI) i po raz pierwszy wzięła udział 2 klasa gimnazjum Ochotniczego Hufca Pracy (Jamajka)

Więcej…
 
III Zamkowa Olimpiada Informatyczna
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 maja 2015 22:58


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 27 maja 2015 odbyła się III Zamkowa Olimpiada Informatyczna dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Olecku.

● Do pierwszego etapu zgłosiła się liczna grupa reprezentantów pięciu szkół:

Gimnazjum Nr1 w Gołdapi: Kacper Daniel Świtkiewicz, Michał Wałejko, Maciej Sosnowski

Gimnazjum w Judzikach: Aneta Milewska, Dawid Balewski

Gimnazjum Nr 1 w Olecku: Sebastian Torebko, Juliusz Stramowski, Patryk Domoracki, Patryk Kłeczek

Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku: Marcin Essel, Marcin Dadura, Maciej Budzyński, Hubert Kowalewski, Hubert Kotowski, Tomasz Zubrycki, Aleksander Krupa, Maciej Bujnowski

Gimnazjum w Świętajnie: Kacper Makowski

/pierwszy etap konkursu sprawdzał wiedzę teoretyczną w postaci testu wyboru.

 

● Do drugiego etapu zakwalifikowało się ośmiu uczniów z najwyższym wynikiem I etapu:

Kacper Daniel Świtkiewicz, Maciej Sosnowski, Marcin Dadura, Maciej Budzyński, Tomasz Zubrycki, Aleksander Krupa, Maciej Bujnowski, Kacper Makowski

/drugi etap obejmował zadania praktyczne z MS Word'a, MS Excel'a, HTML, Systemów liczbowych oraz elementów montażu zestawu komputerowego.

Zwycięzcą  został Kacper Makowski (Gimnazjum w Świętajnie), zaś na kolejnych miejscach uplasowali się, drugi – Aleksander Krupa (Gimnazjum Nr 2 Olecko), trzeci – Kacper Daniel Świtkiewicz (Gimnazjum Nr 1 w Gołdapi).

Za udział wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy w kolejnym roku szkolnym uczniów gimnazjów.

 

III Zamkową Olimpiadę Informatyczną dla Gimnazjalistów przygotował Grzegorz Romotowski 
nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym
w Zespole Szkół Technicznych w Olecku.

 
ZAMKOWE MANEWRY WOJSKOWE W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 maja 2015 00:21

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniu 29.04 w Zespole Szkół Technicznych w Olecku, przy współpracy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, odbyły się ZAMKOWE MANEWRY WOJSKOWE dla uczniów szkół gimnazjalnych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało siedem 4-osobowych drużyn z sześciu gimnazjów: Gimnazjum nr 2 w Olecku, Świętajno, Straduny, Grabowo, Raczki i STO w Olecku.

Więcej…
 
Techniki przestrzennego rysunku w programie AutoCAD 2015
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 maja 2015 23:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 11.05.2015r. w Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się lekcja otwarta pt. "Techniki przestrzennego rysunku w programie AutoCAD 2015" w której wzięły udział klasy 3a oraz 3d w ramach doradztwa zawodowego. Lekcja miała charakter prezentacji tudzież pokazu najnowszych rozwiązań inżynierskich w zawodzie Technik Mechanik m.in. zastosowanie programu AutoCAD 2015. W trakcie prezentacji zaprezentowane zostały także pozostałe kierunki techniczne wchodzące w ofertę Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Całość pokazu przygotował i przeprowadził nauczyciel G. Romotowski.

G.Romotowski

 
Wyjazd na Politechnikę Warszawską w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”
Wpisany przez Administrator   
sobota, 02 maja 2015 22:45

W dniu 11 kwietnia 2015 r. 35 uczniów ZST w Olecku kształcących się w zawodach technik mechanik, technik informatyk, technik ekonomista oraz technik budownictwa wzięło udział w wyjeździe na Politechnikę Warszawską Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym oferty edukacyjnej uczelni a następnie zwiedziła Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Zwiedzający mieli okazję zwiedzić nowocześnie wyposażone Laboratorium Mechaniki Płynów, (stanowisko do wizualizacji przepływów dowolnych cieczy, stanowisko do badania zjawiska kawitacji, stanowisko do komputerowo wspomaganego wyznaczania charakterystyk przepływowych w kanałach i elementach płynowych), Laboratorium Pneumatycznych Napędów Robotyki, (model modułowego systemu produkcyjnego MPS firmy FESTO, model obiektu dyskretnego ze sterownikiem programowalnym, zrobotyzowany system montażowy),Laboratorium Robotyki, (stanowisko robotyki mobilnej wyposażone w 7 robotów mobilnych (3 gąsienicowe, 3 kołowych, 1 kroczący),

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyli na uczelni. Niektórzy z nich deklarowali chęć kontynuowania nauki na studiach technicznych. Wszyscy rozumieli jakie znaczenie na dalszą karierę zawodową ma ukończenie renomowanej uczelni technicznej.


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Uczennice ZST na profesjonalnym szkoleniu
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 kwietnia 2015 22:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -
Dnia 26.04.2015r. w Suwałkach odbyło się kolejne szkolenie fryzjerskie marki By Fama. W roli modelek wystąpiły uczennice z technikum fryzjerskiego z klasy I i II Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Tematem spotkania były koloryzacje włosów, a także strzyżenia. Na głowach dziewczyn prezentowane były bardzo odważne techniki farbowania, które znacznie odmieniły ich wygląd. Nie da się ukryć, że metamorfoza uczennic była ogromnym zaskoczeniem dla całej rzeszy fryzjerów, którzy uczestniczyli w szkoleniu! Wielka brawa dla dziewczyn za odwagę i chęć doskonalenia własnego warsztatu pracy!

Joanna Słowikowska ZST

 
Zamkowe Manewry Wojskowe
Wpisany przez Administrator   

 
Pożegnanie Maturzystów ZST 24.04.2015r
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 kwietnia 2015 22:39- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 22:50
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 marca 2015 22:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach  2-13.03.2015 r. rozegrane zostały eliminacje Turnieju  Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach  wzięło udział  72 zawodników z 9 klas.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce  do finału doszli zawodnicy z  następujących  klas: 1TMIBF; 2TBM; 3A i  4TEI.

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 22:42
Więcej…
 
Wiosenne Targi w ZST
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 00:22

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W piątek 20 marca  w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie trzecich klas gimnazjów  mieli możliwość  poznania bogatej oferty  naszej szkoły. Pod hasłem "Dobry zawód - pewna praca" zaprezentowano wszystkie kierunki kształcenia. Gimnazjalistom przygotowano szereg atrakcji m.in.: pokazy, konkursy, prezentacje multimedialne, występy szkolnego zespołu muzycznego.

W szkolnej pracowni fryzjersko - kosmetycznej odbył się konkurs  polegający na rozpoznawaniu stylów.  Ci, którzy poradzili sobie z zadaniem bezbłędnie, otrzymali karnety do szkolnego salonu na bezpłatne usługi fryzjerskie. Uczniowie mieli też, okazję wziąć udział w turnieju Xbox - FIFA 2015, walczyli o piłkę i koszulkę z autografem byłego bramkarza Wojciecha Kowalewskiego.

 


Autor: Zbigniew Malinowski. Źródło: http://olecko.wm.pl/69085-255626,Targi-Edukacyjne-w-ZST-w-Olecku,1746903.html

Więcej…
 
ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 00:12

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

Kurs Posadzkarza Glazurnika, Kurs Tworzenia Stron WWW

Kurs Prawa Jazdy Kategorii B, Obsługa Wózka Widłowego 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera.
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 marca 2015 23:09

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera. Jest to stocznia jachtowa Delphia Yachts założona w 1990 roku. Obecnie największy producent jachtów żaglowych w Polsce.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Delphia Yachts oraz Zespół Szkół Technicznych w Olecku zawarły 2 marca 2015 roku umowę o współpracy, której głównym celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów i słuchaczy ZST oraz zwiększenie liczby absolwentów szkoły, dobrze przygotowanych pod względem praktycznym i merytorycznym do podjęcia pracy w Delphia Yachts. Celem dodatkowym porozumienia jest zwiększenie zainteresowania młodzieży przedmiotami ścisłymi i technicznymi, a co za tym idzie kształceniem zawodowym i technicznym.

Współpraca obejmować będzie:

1. Opracowanie i realizację programu specjalizacji zawodowej w zawodach, w których kształci Zespół Szkół Technicznych w Olecku.
2. Współpracę z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, mającą na celu przygotowanie nauczycieli do realizacji w/w programu.
3. Wprowadzenie do programów nauczania obowiązujących w Zespole Szkół Technicznych w Olecku aplikacji wykorzystywanych w Delphia Yachts (informatycznych programów użytkowych).
4. Organizowanie praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w firmie Delphia Yachts.
5. Organizowanie spotkań z uczniami na terenie Delphia Yachts w celu poznania charakteru produkcji oraz poznania projektów realizowanych w firmie.
6. Promocję Zespołu Szkół Technicznych oraz popularyzację kształcenia zawodowego i technicznego.
7. Promocję firmy Delphia Yachts na terenie Zespołu Szkół Technicznych.

 

 
WYCIECZKA KLASY IITBM
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 marca 2015 23:56

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

12 marca 2015 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią i sympatyczną ekipą opiekunów: Panem Wiesławem, Paniami: Bożeną, Gosią i druga Gosią oraz Panią Pielęgniarką uczestniczyła w wycieczce do Druskiennik. Druskienniki to niemalże szesnastotysięczne miasteczko położone na prawym brzegu rzeki Niemen. Docelowym miejscem był  Aquapark, w którym  przez cztery godziny korzystaliśmy ze wszystkich wodnych atrakcji – zespołu basenów, zjeżdżalni (otwartych i zamkniętych) jacuzzi, sauny, a także restauracji znajdującej się na środku basenu, gdzie próbowaliśmy przysmaków kuchni litewskiej (kibiny, cepeliny).  Chwilom relaksu, radości i grozy („cebula, „czarna” zjeżdżalnia, itp.)  nie było końca.

Trochę zmęczeni, ale  z  tysiącem niezapomnianych wrażeń około godziny 19  wróciliśmy do Olecka.

Uczestnik.

 
VIII WALENTYNKOWY DZIEŃ OTWARTY W ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 lutego 2015 00:05

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 17.02.2015 r. po raz ósmy, w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbył się Walentynkowy Dzień Otwarty. Zaproszone zostały   gimnazja z naszego powiatu i powiatów ościennych.  Ku radości gospodarzy, impreza w tym roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przyjechali uczniowie z gimnazjów w Gołdapi, Babkach Oleckich, STO Olecko, Judzikach, Grabowie, Przerośli, Raczkach, Świętajnie. Zaproszono również  zaprzyjaźnioną 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego.

Więcej…
 
VIII OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ chłopców szkół gimnazjalnych o PUCHAR DYREKTORA ZST w Olecku 24 luty 2015 rok
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 00:19- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Myślimy o Przyszłości - kursy kwalifikacyjne
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 lutego 2015 23:11

Uwaga

Informujemy, że nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” został zakończony.  Listy osób, które zakwalifikowały się do udziału w kursach będą dostępne od poniedziałku (23 lutego) w biurze projektu oraz  sekretariacie szkoły.

Harmonogramy kursów dostępne na stronie internetowej projektu.
Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

Dariusz Nalewajko
kierownik projektu

 
STUDNIÓWKA w roku szkolnym 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lutego 2015 23:14


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: wtorek, 10 lutego 2015 23:17
 
Nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” w roku szkolnym 2013/2014.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 lutego 2015 23:06

Już od marca rozpoczną się kursy w ramach projektu ”Myślimy o przyszłości”, podczas których zainteresowani uczniowie ZST będą mogli nieodpłatnie uzyskać certyfikaty nadające dodatkowe kwalifikacje. Do wyboru proponujemy aż pięć różnorodnych kursów:

KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B

KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

KURS STYLIZACJI PAZNOKCI I WIZAŻU

KURS TWORZENIA STRON WWW

KURS POSADZKARZA GLAZURNIKA

Wszystkie zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, w ramach kursów będą się odbywały się na terenie Olecka, najczęściej w godzinach popołudniowych, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w kursach, nie poniosą żadnych kosztów. Dodatkowo zostanie im zapewnione wyżywienie, a mieszkający poza Oleckiem będą mogli skorzystać z noclegu w internacie szkolnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną i dostarczyć ją jak najszybciej do sekretariatu szkoły lub do biura projektu.

Ankieta Rekrutacyjna

Regulamin Rekrutacji

 

Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

 
"Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego" - wystawa w w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 23:06

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbyła się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego".

Wystawie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich. Na wystawie zaprezentowano monety kościane z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku.

 
"Z EKONOMIĄ NA TY
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 22:59

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Tematem przewodnim warsztatów było zarządzanie zasobami ludzkimi – rola kwalifikacji i kompetencji zawodowych w poszukiwaniu pracy.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów gimnazjum z rolą kwalifikacji i kompetencji zawodowych w procesie poszukiwania pracy oraz z zasadami  i preferencjami, jakimi kierują się  pracodawcy  w doborze pracowników.

W warsztatach uczestniczyło  13 uczniów z:

- Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku
- Gimnazjum Nr 2 w Olecku

Więcej…
 
Wystawa numizmatyczna w "Zamku"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 13:09

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego". Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

— Na wystawie zostaną zaprezentowana monety kościane nawet z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do ostatecznego upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku, a także kilka z okresu międzywojennego. Będą też monety z metali kolorowych, w tym różne stopy brązu, niklu, ołowiu i żelaza, kilka srebrnych, oprócz złotych. Będą to monety ogólnoobiegowe, ale też i tzw. pałacowe, które były używane tylko w Zakazanym Mieście. Zbiór, który zaprezentujemy, nie będzie szczegółowy, nie z jednego okresu, czy też z czasów jednego panującego, ale raczej przekrojowy, czyli w większości z tych okresów, gdzie bito charakterystyczne monety za panowania poszczególnych władców Chin. Ciekawostką jest to, że wszystkie te stare monety mają otwory, bo Chińczycy najczęściej nosili lub przechowywali pieniądze na kijkach bambusowych lub na sznurku — mówi Marek Góryński.Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

Wystawa w "Zamku" będzie oficjalnie otwarta w czwartek, 22 stycznia o godz. 17. Cała kolekcja pochodzi ze zbiorów olecczanina Zdzisława Bereśniewicza i będzie można ją oglądać do końca marca.
Łącznie na wystawie będzie można obejrzeć ponad tysiąc monet, w tym około 500 opisanych.

 

Źródło:
http://olecko.wm.pl/241328,Wystawa-numizmatyczna-w-quotZamkuquot.html#ixzz3PYFYiy7n

Poprawiony: czwartek, 22 stycznia 2015 13:18
 
Laureaci III ZAMKOWego KONKURSu ORTOGRAFICZNego
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 stycznia 2015 23:17


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: czwartek, 15 stycznia 2015 23:22
 
III Zamkowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 00:02

 
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Wpisany przez Administrator   Kolędy w wykonaniu uczniów ZST:

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
ZST zapakowało Szlachetną Paczkę
Wpisany przez Administrator   

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Zespół Szkół Technicznych w Olecku już po raz czwarty wspiera ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku szkoła postanowiła pomóc matce samotnie wychowującej czworo dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Sytuacja rodziny jest trudna. O wsparcie w skompletowaniu paczki, zgodnej z potrzebami rodziny, Samorząd Szkolny poprosił klientów sklepów „SAM” i „Chemix”. Właśnie tam, 8 grudnia młodzież przeprowadziła zbiórkę żywności i produktów chemicznych.  Zaangażowanie Olecczan po raz kolejny przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Rzeczywiście, hojność klientów zaskoczyła wszystkich.

Więcej…
 
Przekaż 1% - Fundacja Studencka "młodzi-młodym"
Wpisany przez Administrator   


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Znajdź nas na Facebooku!
Wpisany przez Administrator   

1. Zespół Szkół Technicznych w Olecku

2. Glamour - Magia Stylu ZST Olecko

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
Stypendia 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 grudnia 2014 00:22

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za I semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Joanna Karaś – kl. III TEI
Anna Czarniecka – kl. III TEI
Paulina Życzewska – kl. I TFI

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Maciej Bagieciel – kl. II A

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za II semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Paulina Życzewska – kl. I TFI

Karolina Jachimczuk – kl. II TIE

 

 

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Kamil Nikielec – kl. II C

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

2014/2015 – Sławomir Zygmunt – kl. II TBM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprawiony: sobota, 31 grudnia 2016 23:28
 
Akcja ,,Biała Wstążka" w ZST
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 grudnia 2014 00:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii ,,Biała Wstążka” włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W dniu 3 grudnia b.r. wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie płci męskiej przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Noszenie jej przez mężczyzn oznacza zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz do zdecydowanego reagowania, gdy się jest jej świadkiem. Stanowi ona również osobisty manifest mężczyzny, który wyraża sprzeciw wobec przemocy. To znak solidarności z ofiarami przemocy.

Więcej…
 
Nie bądź obojętny - STOP przemocy wobec kobiet!
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 22:50

KAMPANIA ,,BIAŁA WSTĄŻKA”

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców.

Więcej…
 
Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji i przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom?
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:12

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ !!!!

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”.
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:00

W ciągu ostatnich dwóch lat w różnego typu formach wsparcia, które zostały zaproponowane w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” wzięło udział łącznie 302 uczniów ZST. Najwięcej osób skorzystało z zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę w zakresie własnych predyspozycji zawodowych, uczyli się planowania swojej ścieżki kariery zawodowej, zapoznawali się z rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną uczelni wyższych w regionie i całym kraju. Ponadto 34 uczniów ZST miało okazję odwiedzić jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - Politechnikę Warszawską.

Na zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, matematyki, rachunkowości, informatyki i języka angielskiego uczęszczało dotychczas 183 uczniów.
W przyjaznej atmosferze, z poczęstunkiem podczas przerwy nadrabiali zaległości oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności m. in. w obsłudze programu AutoCad.

71 szczęśliwców z „Zamku” nieodpłatnie ukończyło wybrane przez siebie kursy i uzyskało dodatkowe kwalifikacje. Trzeba przyznać, że Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Wreszcie 24 uczniów z technikum informatycznego i mechanicznego odbyło dodatkowe praktyki zawodowe w specjalistycznych białostockich przedsiębiorstwach.
Były to firmy z branży informatycznej: CENTRUM INFORMATYKI „ZETO” S.A., PRZEDSIĘBIORSTWO INNOWACYJNO WDROŻENIOWE KOMSERWIS SPÓŁKA Z O.O., CENTRUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH CENTI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWO ECOSUKCES. Mechanicy natomiast gościli w FABRYCE PRZYRZĄDÓW I UCHWYTÓW BISON-BIAL S.A. Uczniowie odbywający praktyki zawodowe przez dwa tygodnie obserwowali procesy produkcyjne przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i urządzeń przemysłowych, a także zapoznali się z warunkami i specyfiką pracy dużych przedsiębiorstw. Podczas praktyk młodzież korzystała nieodpłatnie z zakwaterowania i wyżywienia w hotelu oraz całodobowej opieki wychowawców.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku także w tym roku szkolnym mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Już od października trwają bowiem zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, informatyki, matematyki, rachunkowości oraz języka angielskiego. Natomiast wiosną 2015 roku młodzież będzie mogła wziąć udział w kursach nadających dodatkowe kwalifikacje, praktykach zawodowych w Białymstoku oraz zwiedzaniu Politechniki Warszawskiej.

 
AKCJA PROFILAKTYCZNA „MŁODOŚĆ WOLNA OD PAPIEROSA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 00:59

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w piątek 21 listopada 2014 roku  zorganizowano w szkolnej czytelni punkt informacyjno-edukacyjny, w którym pracownik ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku przeprowadzał pełnoletnim uczniom  badanie poziomu tlenku węgla w organizmie. Młodzież mogła sprawdzić za pomocą smokolajzera poziom zatrucia organizmu z spowodowany paleniem papierosów. Udzielano także porad, jak rzucić palenie oraz rozdawano ulotki i broszury dotyczące szkodliwości palenia. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne, będące następstwem palenia papierosów, są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo chętnie poddawali się badaniom i zasięgali informacji dotyczących negatywnych następstw, jakie niesie za sobą palenie papierosów w młodym wieku.

Pedagog ZST
A. Nalewajko

 
Turniej "league of legends"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 listopada 2014 23:21

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

31.10.2014r w Zespole Szkół Technicznych odbył się Turniej League of Legends [3vs3]. Organizatorem a także uczestnikiem turnieju był Samorząd uczniowski. Wygraną drużyną okazała się grupa z klasy 2 TBM. Gratulujemy!.

/League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena.

 
Otrzęsiny klas pierwszych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 00:12


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 07 listopada 2014 00:17
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 12