TERMINY ZJAZDÓW W SZKOŁACH DLA DOROSŁYCH 2021/2022 semestr 1
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 sierpnia 2021 00:00

 > TERMINY ZJAZDÓW W SZKOŁACH DLA DOROSŁYCH < 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pożegnalny grill mieszkańców internatu
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 czerwca 2021 23:27

16 czerwca 2021r. odbył się pożegnalny grill dla wszystkich mieszkańców internatu. Młodzież świętowała swoje ostatnie wspólne dni w internacie biorąc udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach i konkursach z nagrodami. Miło było powspominać wspólnie spędzony czas. Wszystkim życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!!!

 
Dlaczego warto odwiedzić Twierdzę Osowiec?
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 czerwca 2021 23:00

16 czerwca 2021r. odbyła się telekonferencja uczestników polsko – rosyjskiego projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary, legendy…”, stanowiącą kontynuację wyjazdu studyjnego do Twierdzy Osowiec, w którym partnerzy z Rosji nie mogli wziąć czynnego udziału z powodu pandemii. Podczas spotkania online dr Marek Góryński opowiedział młodzieży rosyjskiej historię Twierdzy Osowiec – dawnych koszarach Armii Czerwonej z okresu I wojny światowej, a także punktu granicznego z 1545r., w którym stykały się granice trzech państw: Korony Królestwa Polskiego, Prus Książęcych i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Całość uzupełniła relacja wideo stworzona ze zdjęć wykonanych przez uczestników projektu - uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, zakończona krótkim, humorystycznym filmikiem przedstawiającym „musztrę”, której przewodniczył przewodnik po Twierdzy Osowiec nawiązując do legendy sprawdzającej prawdomówność. Telekonferencję zakończyło wspólne wpisanie pozdrowień w aplikacji Jamboard, co pozwoliło na nawiązanie bliższego kontaktu uczestników projektu z Polski i Rosji i jednocześnie na utworzenie tablicy upamiętniającej spotkanie. Film przygotowany przez uczestników projektu można obejrzeć klikając w poniższy link:

https://1drv.ms/v/s!AttZumEYBzg2hQS5MrOcydAxfHIW

 

 
Uczestnicy projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary i legendy” w Twierdzy Osowiec.
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 czerwca 2021 13:14

10 czerwca grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, uczestnicząca w projekcie w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 zwiedziła, wybudowaną ponad 100 lat temu przez wojska rosyjskie pokaźną fortyfikację.
Potężne, rozciągające się wśród Biebrzańskich Bagien forty zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Niezwykłe, żartobliwe opowieści Pana Przewodnika nie pozwalały nikomu na nudę, a humorystyczna „musztra” była dodatkową atrakcją przygotowaną przez niego dla zwiedzających . W drodze do Osowca Młodzież mogła zobaczyć punkt graniczny z 1545 roku, który powstał na trójstyku Prus Książęcych, Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wyjazd, oprócz zdobytej wiedzy historycznej zostawi w pamięci uczniów niezapomniane wrażenia.

 

 

Poprawiony: środa, 16 czerwca 2021 13:20
 
STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ - Rekrutacja dla pracowników (uzupełniająca)
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 czerwca 2021 23:15

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ogłasza nabór uzupełniający nauczycieli do Projektu „Staże w Hiszpanii  inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Ogłoszenie dotyczy 1 miejsca dla nauczyciela zawodu branży mechanicznej, budowlanej lub informatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Zainteresowani udziałem w projekcie powinni złożyć formularz zgłoszeniowy i deklarację udziału w projekcie w sekretariacie szkoły, biurze projektu.  Formularz zgłoszeniowy  i deklaracja będą dostępne na stronie internetowej szkoły.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2021 roku.

 

 

Regulamin rekrutacji


Deklaracja uczestnictwa


Formularz zgłoszeniowy (pracownik)

PROJEKTY > STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ

 
OGŁOSZENIE O NABORZE UCZESTNIKÓW PROJEKTU
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 czerwca 2021 10:41

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ogłasza nabór uzupełniający uczestników staży edukacyjnych we Włoszech w ramach projektu „Z Olecka po sukces”. realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego.

Ogłoszenie dotyczy naboru dodatkowych 3 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, którzy po ukończeniu zajęć przygotowawczych odbędą w terminie od 5 do 25 września 2021 roku zagraniczne staże zawodowe w Spoleto we Włoszech. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku kształcący się w klasach 1, 2, 3 lub 4 technikum, którzy dotychczas nie brali udziału w stażach zagranicznych.

Zainteresowani udziałem w projekcie powinni złożyć formularz zgłoszeniowy w sekretariacie szkoły, biurze projektu lub w formie elektronicznej przesyłając na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 11 czerwca 2021 roku.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. koszty przygotowania językowego, pedagogicznego i kulturowego; koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu są finansowane przez szkołę ze środków Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie rekrutacji dostępnym na stronie internetowej szkoły lub w biurze projektu. 

 

 Regulamin Rekrutacji


 Formularz Zgłoszeniowy

 
Zarządzenie nr 8 Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z dnia 25.05.2021r.
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 maja 2021 21:32

Dyrektor ZST w Olecku  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza, że od dnia 31.05.2021r. zajęcia będą prowadzone w  szkole wg planu. Oddziały zostały podzielone ze względu na liczebność w klasach i będą nauczane według harmonogramu.

 

§ 1

1. Od dnia 31.05.2021r. nauczanie w ZST w Olecku w szkołach dziennych odbywa się w klasach w następujący sposób:

 

 

Sale : 09s, 9s, 11s, 14s, 118s, 119s, 120s, 122s, 130s, 131s, 1BW, 2BW, 3BW, Hala1, Hala2, Hala3, Siłownia, świetlica internat , czytelnia.

Legenda:

ZP – zajęcia praktyczne

 

2. Nauczanie w szkołach dla dorosłych i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych odbywa się według planu, bez zmian.

3. W przypadku  klas  technikum dwu, trzyzawodowych i zajęć 

międzyoddziałowych nauczyciele porozumiewają się między sobą co do wyboru klasy ( pracowni) z listy sal, zamieszczonych w  poniższej tabeli:

 

 

4. Hala gimnastyczna zostaje podzielona na trzy sektory tj. Hala1, Hala2, Hala3, w których jednocześnie będą odbywały się zajęcia.

5. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na boisku do piłki nożnej i boisku kortowym.

 

Dyrektor:

Andrzej Paweł Gorlo

 

Dyrektor ZST w Olecku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji                
i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem                           i zwalczaniem COVID-19
zarządza, że od dnia 31.05.2021r. zajęcia będą prowadzone w  szkole wg planu. Oddziały zostały podzielone ze względu na liczebność w klasach i będą nauczane według harmonogramu .

 
Zarządzenie nr 6 dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z dnia 06.05.2021r.
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor ZST w Olecku zarządza  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuje , że od dnia 17.05.2021r. zajęcia będą prowadzone w  szkole i zdalnie. Oddziały zostały podzielone ze względu na liczebność w klasach i będą nauczane według harmonogramu tj. jeden tydzień w szkole , jeden tydzień nauczanie zdalne.

Więcej…
 
Szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia.
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 maja 2021 01:00

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma
e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.

16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał był obecny podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat
Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 
Ruszajmy się!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 maja 2021 01:00

Czy wiecie, że dziś na planecie jest ok. 1,8 miliarda ludzi z nadwagą? Potwierdzają to badania WHO.

W trakcie pandemii Polacy znacznie ograniczyli aktywność fizyczną. Przyczyniło się to w dużym stopniu do tycia mieszkańców naszego kraju. Aż 42 proc. z nas przybrało na wadze średnio 5,7 kg – wynika z sondażu Ipsos COVID 365+.

Wiemy, że styl życia, w tym aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na zdrowie. Ale czy stosujemy się do zaleceń lekarzy, dietetyków i wdrażamy zasady zdrowego i aktywnego stylu życia?

Mniej ruchu, zamawianie jedzenia na dowóz, fast foody, zmęczenie i chroniczny stres na pewno nie pomagają w walce z nadwagą i otyłością.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to dwa podstawowe elementy, tanie i dostępne dla każdego z nas, które mają najistotniejszy wpływ na redukcję zbędnych kilogramów.

Więcej…
 
Monety na „Zamku” w Olecku Konferencja Polska – Rosja
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 maja 2021 22:49

W dniach 20 i 21 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się dwie konferencje w ramach realizacji projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary i legendy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i programu współpracy transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Organizatorami byli Zespół Szkół Technicznych oraz Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „Zamek” .

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią Covid-19 konferencje musiały odbyć się on-line, jednak organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby całość przebiegła bez problemów technicznych, i by nie straciła nic ze swej zawartości merytorycznej.

Telekonferencje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Łącznie na oba spotkania zalogowało się ok. 200 osób i kilkanaście po stronie rosyjskiej. Byli to nauczyciele i młodzież partnerskich szkół, przedstawiciele samorządów, sekretariatu technicznego z Olsztyna oraz wszyscy chętni, którzy chcieli wysłuchać wykładów.

20 kwietnia, organizatorzy zapoznali uczestników z celami i formami realizacji projektu „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary i legendy”, a następnie mogli oni wysłuchać wykładu dr Marka Góryńskiego pt. „Moneta życia codziennego Cesarstwa Rzymskiego na wschodzie”. Po prelekcji wszyscy mogli uczestniczyć w  transmisji wystawy numizmatycznej o tej tematyce oraz w dyskusji na temat mennictwa.

Druga część telekonferencji (21 kwietnia) dotyczyła działalności Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek”. Prelekcję oraz prezentację na ten temat przygotowała prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Kaczor. Głównym  celem spotkania było zapoznanie uczestników z ponad 10-letnią działalnością  Stowarzyszenia, jego osiągnięciami oraz zbiorami prowadzonego przez nie muzeum.

            Relacja z wieloletniej pracy OSA „Zamek” dostarczyła uczestnikom konferencji nie tylko wielu wspomnień i wzruszeń, ale dała również rosyjskim przyjaciołom możliwość  skorzystania z tych doświadczeń przy organizowaniu ich własnego muzeum, które jest jednym z założeń projektu.

 

            Było to pierwsze z serii zaplanowanych spotkań w ramach projektu. Będzie ich jeszcze kilka. Miejmy nadzieję, że kolejne będzie już można zorganizować w sposób tradycyjny, gdyż bez wątpienia  partnerom projektu brakowało bezpośredniego kontaktu ze sobą oraz pozostałymi uczestnikami. Młodzież obu partnerskich szkół również chciałaby się spotkać i zaprzyjaźnić w realnej rzeczywistości. Już nie mogą doczekać się otwarcia granic.

 

Galeria ze spotkania:

 

 

BROSZURA MONET

 

 

 English translation:

 

Niniejszy dokument został opracowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszego dokumentu ponosi Powiat Olecki i w żadnym wypadku nie może on być uważany za odzwierciedlający oficjalne stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu PWT Polska-Rosja 2014-2020

This document has been produced with the financial assistance of the European Union, under the Poland-Russia Cross-border Cooperation Program 2014-2020. The contents of this document are the sole responsibility of Olecko District and under no circumstances can be regarded as reflecting the position of the European Union, the Managing Authority of the Joint Technical Secretariat of the Poland-Russia CBC Program 2014-2020

Poprawiony: wtorek, 11 maja 2021 23:05
 
HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 maja 2021 01:00

Harmonogram egzaminu


ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2021r.

 

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku.

 

 

 

 
 
Pożegnanie maturzystów ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021 16:09
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 46