Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
Uczennice ZST na profesjonalnym szkoleniu
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 kwietnia 2015 23:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -
Dnia 26.04.2015r. w Suwałkach odbyło się kolejne szkolenie fryzjerskie marki By Fama. W roli modelek wystąpiły uczennice z technikum fryzjerskiego z klasy I i II Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Tematem spotkania były koloryzacje włosów, a także strzyżenia. Na głowach dziewczyn prezentowane były bardzo odważne techniki farbowania, które znacznie odmieniły ich wygląd. Nie da się ukryć, że metamorfoza uczennic była ogromnym zaskoczeniem dla całej rzeszy fryzjerów, którzy uczestniczyli w szkoleniu! Wielka brawa dla dziewczyn za odwagę i chęć doskonalenia własnego warsztatu pracy!

Joanna Słowikowska ZST

 
Zamkowe Manewry Wojskowe
Wpisany przez Administrator   

 
Pożegnanie Maturzystów ZST 24.04.2015r
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 kwietnia 2015 23:39- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 23:50
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 marca 2015 23:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach  2-13.03.2015 r. rozegrane zostały eliminacje Turnieju  Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach  wzięło udział  72 zawodników z 9 klas.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce  do finału doszli zawodnicy z  następujących  klas: 1TMIBF; 2TBM; 3A i  4TEI.

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 23:42
Więcej…
 
Wiosenne Targi w ZST
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 01:22

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W piątek 20 marca  w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie trzecich klas gimnazjów  mieli możliwość  poznania bogatej oferty  naszej szkoły. Pod hasłem "Dobry zawód - pewna praca" zaprezentowano wszystkie kierunki kształcenia. Gimnazjalistom przygotowano szereg atrakcji m.in.: pokazy, konkursy, prezentacje multimedialne, występy szkolnego zespołu muzycznego.

W szkolnej pracowni fryzjersko - kosmetycznej odbył się konkurs  polegający na rozpoznawaniu stylów.  Ci, którzy poradzili sobie z zadaniem bezbłędnie, otrzymali karnety do szkolnego salonu na bezpłatne usługi fryzjerskie. Uczniowie mieli też, okazję wziąć udział w turnieju Xbox - FIFA 2015, walczyli o piłkę i koszulkę z autografem byłego bramkarza Wojciecha Kowalewskiego.

 


Autor: Zbigniew Malinowski. Źródło: http://olecko.wm.pl/69085-255626,Targi-Edukacyjne-w-ZST-w-Olecku,1746903.html

Więcej…
 
ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 01:12

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

Kurs Posadzkarza Glazurnika, Kurs Tworzenia Stron WWW

Kurs Prawa Jazdy Kategorii B, Obsługa Wózka Widłowego 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera.
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 marca 2015 00:09

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera. Jest to stocznia jachtowa Delphia Yachts założona w 1990 roku. Obecnie największy producent jachtów żaglowych w Polsce.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Delphia Yachts oraz Zespół Szkół Technicznych w Olecku zawarły 2 marca 2015 roku umowę o współpracy, której głównym celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów i słuchaczy ZST oraz zwiększenie liczby absolwentów szkoły, dobrze przygotowanych pod względem praktycznym i merytorycznym do podjęcia pracy w Delphia Yachts. Celem dodatkowym porozumienia jest zwiększenie zainteresowania młodzieży przedmiotami ścisłymi i technicznymi, a co za tym idzie kształceniem zawodowym i technicznym.

Współpraca obejmować będzie:

1. Opracowanie i realizację programu specjalizacji zawodowej w zawodach, w których kształci Zespół Szkół Technicznych w Olecku.
2. Współpracę z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, mającą na celu przygotowanie nauczycieli do realizacji w/w programu.
3. Wprowadzenie do programów nauczania obowiązujących w Zespole Szkół Technicznych w Olecku aplikacji wykorzystywanych w Delphia Yachts (informatycznych programów użytkowych).
4. Organizowanie praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w firmie Delphia Yachts.
5. Organizowanie spotkań z uczniami na terenie Delphia Yachts w celu poznania charakteru produkcji oraz poznania projektów realizowanych w firmie.
6. Promocję Zespołu Szkół Technicznych oraz popularyzację kształcenia zawodowego i technicznego.
7. Promocję firmy Delphia Yachts na terenie Zespołu Szkół Technicznych.

 

 
WYCIECZKA KLASY IITBM
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 marca 2015 00:56

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

12 marca 2015 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią i sympatyczną ekipą opiekunów: Panem Wiesławem, Paniami: Bożeną, Gosią i druga Gosią oraz Panią Pielęgniarką uczestniczyła w wycieczce do Druskiennik. Druskienniki to niemalże szesnastotysięczne miasteczko położone na prawym brzegu rzeki Niemen. Docelowym miejscem był  Aquapark, w którym  przez cztery godziny korzystaliśmy ze wszystkich wodnych atrakcji – zespołu basenów, zjeżdżalni (otwartych i zamkniętych) jacuzzi, sauny, a także restauracji znajdującej się na środku basenu, gdzie próbowaliśmy przysmaków kuchni litewskiej (kibiny, cepeliny).  Chwilom relaksu, radości i grozy („cebula, „czarna” zjeżdżalnia, itp.)  nie było końca.

Trochę zmęczeni, ale  z  tysiącem niezapomnianych wrażeń około godziny 19  wróciliśmy do Olecka.

Uczestnik.

 
VIII WALENTYNKOWY DZIEŃ OTWARTY W ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 lutego 2015 01:05

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 17.02.2015 r. po raz ósmy, w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbył się Walentynkowy Dzień Otwarty. Zaproszone zostały   gimnazja z naszego powiatu i powiatów ościennych.  Ku radości gospodarzy, impreza w tym roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przyjechali uczniowie z gimnazjów w Gołdapi, Babkach Oleckich, STO Olecko, Judzikach, Grabowie, Przerośli, Raczkach, Świętajnie. Zaproszono również  zaprzyjaźnioną 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego.

Więcej…
 
VIII OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ chłopców szkół gimnazjalnych o PUCHAR DYREKTORA ZST w Olecku 24 luty 2015 rok
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 01:19- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Myślimy o Przyszłości - kursy kwalifikacyjne
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 00:11

Uwaga

Informujemy, że nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” został zakończony.  Listy osób, które zakwalifikowały się do udziału w kursach będą dostępne od poniedziałku (23 lutego) w biurze projektu oraz  sekretariacie szkoły.

Harmonogramy kursów dostępne na stronie internetowej projektu.
Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

Dariusz Nalewajko
kierownik projektu

 
STUDNIÓWKA w roku szkolnym 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 lutego 2015 00:14


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: środa, 11 lutego 2015 00:17
 
Nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” w roku szkolnym 2013/2014.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lutego 2015 00:06

Już od marca rozpoczną się kursy w ramach projektu ”Myślimy o przyszłości”, podczas których zainteresowani uczniowie ZST będą mogli nieodpłatnie uzyskać certyfikaty nadające dodatkowe kwalifikacje. Do wyboru proponujemy aż pięć różnorodnych kursów:

KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B

KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

KURS STYLIZACJI PAZNOKCI I WIZAŻU

KURS TWORZENIA STRON WWW

KURS POSADZKARZA GLAZURNIKA

Wszystkie zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, w ramach kursów będą się odbywały się na terenie Olecka, najczęściej w godzinach popołudniowych, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w kursach, nie poniosą żadnych kosztów. Dodatkowo zostanie im zapewnione wyżywienie, a mieszkający poza Oleckiem będą mogli skorzystać z noclegu w internacie szkolnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną i dostarczyć ją jak najszybciej do sekretariatu szkoły lub do biura projektu.

Ankieta Rekrutacyjna

Regulamin Rekrutacji

 

Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

 
"Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego" - wystawa w w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 stycznia 2015 00:06

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbyła się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego".

Wystawie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich. Na wystawie zaprezentowano monety kościane z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku.

 
"Z EKONOMIĄ NA TY
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 23:59

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Tematem przewodnim warsztatów było zarządzanie zasobami ludzkimi – rola kwalifikacji i kompetencji zawodowych w poszukiwaniu pracy.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów gimnazjum z rolą kwalifikacji i kompetencji zawodowych w procesie poszukiwania pracy oraz z zasadami  i preferencjami, jakimi kierują się  pracodawcy  w doborze pracowników.

W warsztatach uczestniczyło  13 uczniów z:

- Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku
- Gimnazjum Nr 2 w Olecku

Więcej…
 
Wystawa numizmatyczna w "Zamku"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 14:09

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego". Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

— Na wystawie zostaną zaprezentowana monety kościane nawet z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do ostatecznego upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku, a także kilka z okresu międzywojennego. Będą też monety z metali kolorowych, w tym różne stopy brązu, niklu, ołowiu i żelaza, kilka srebrnych, oprócz złotych. Będą to monety ogólnoobiegowe, ale też i tzw. pałacowe, które były używane tylko w Zakazanym Mieście. Zbiór, który zaprezentujemy, nie będzie szczegółowy, nie z jednego okresu, czy też z czasów jednego panującego, ale raczej przekrojowy, czyli w większości z tych okresów, gdzie bito charakterystyczne monety za panowania poszczególnych władców Chin. Ciekawostką jest to, że wszystkie te stare monety mają otwory, bo Chińczycy najczęściej nosili lub przechowywali pieniądze na kijkach bambusowych lub na sznurku — mówi Marek Góryński.Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

Wystawa w "Zamku" będzie oficjalnie otwarta w czwartek, 22 stycznia o godz. 17. Cała kolekcja pochodzi ze zbiorów olecczanina Zdzisława Bereśniewicza i będzie można ją oglądać do końca marca.
Łącznie na wystawie będzie można obejrzeć ponad tysiąc monet, w tym około 500 opisanych.

 

Źródło:
http://olecko.wm.pl/241328,Wystawa-numizmatyczna-w-quotZamkuquot.html#ixzz3PYFYiy7n

Poprawiony: czwartek, 22 stycznia 2015 14:18
 
Laureaci III ZAMKOWego KONKURSu ORTOGRAFICZNego
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 00:17


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 00:22
 
III Zamkowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 01:02

 
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Wpisany przez Administrator   Kolędy w wykonaniu uczniów ZST:

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
ZST zapakowało Szlachetną Paczkę
Wpisany przez Administrator   

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Zespół Szkół Technicznych w Olecku już po raz czwarty wspiera ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku szkoła postanowiła pomóc matce samotnie wychowującej czworo dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Sytuacja rodziny jest trudna. O wsparcie w skompletowaniu paczki, zgodnej z potrzebami rodziny, Samorząd Szkolny poprosił klientów sklepów „SAM” i „Chemix”. Właśnie tam, 8 grudnia młodzież przeprowadziła zbiórkę żywności i produktów chemicznych.  Zaangażowanie Olecczan po raz kolejny przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Rzeczywiście, hojność klientów zaskoczyła wszystkich.

Więcej…
 
Przekaż 1% - Fundacja Studencka "młodzi-młodym"
Wpisany przez Administrator   


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Znajdź nas na Facebooku!
Wpisany przez Administrator   

1. Zespół Szkół Technicznych w Olecku

2. Glamour - Magia Stylu ZST Olecko

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
Stypendia 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 grudnia 2014 01:22

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za I semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Joanna Karaś – kl. III TEI
Anna Czarniecka – kl. III TEI
Paulina Życzewska – kl. I TFI

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Maciej Bagieciel – kl. II A

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za II semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Paulina Życzewska – kl. I TFI

Karolina Jachimczuk – kl. II TIE

 

 

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Kamil Nikielec – kl. II C

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

2014/2015 – Sławomir Zygmunt – kl. II TBM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprawiony: niedziela, 01 stycznia 2017 00:28
 
Akcja ,,Biała Wstążka" w ZST
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 grudnia 2014 01:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii ,,Biała Wstążka” włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W dniu 3 grudnia b.r. wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie płci męskiej przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Noszenie jej przez mężczyzn oznacza zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz do zdecydowanego reagowania, gdy się jest jej świadkiem. Stanowi ona również osobisty manifest mężczyzny, który wyraża sprzeciw wobec przemocy. To znak solidarności z ofiarami przemocy.

Więcej…
 
Nie bądź obojętny - STOP przemocy wobec kobiet!
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 23:50

KAMPANIA ,,BIAŁA WSTĄŻKA”

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców.

Więcej…
 
Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji i przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom?
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 02:12

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ !!!!

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”.
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 02:00

W ciągu ostatnich dwóch lat w różnego typu formach wsparcia, które zostały zaproponowane w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” wzięło udział łącznie 302 uczniów ZST. Najwięcej osób skorzystało z zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę w zakresie własnych predyspozycji zawodowych, uczyli się planowania swojej ścieżki kariery zawodowej, zapoznawali się z rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną uczelni wyższych w regionie i całym kraju. Ponadto 34 uczniów ZST miało okazję odwiedzić jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - Politechnikę Warszawską.

Na zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, matematyki, rachunkowości, informatyki i języka angielskiego uczęszczało dotychczas 183 uczniów.
W przyjaznej atmosferze, z poczęstunkiem podczas przerwy nadrabiali zaległości oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności m. in. w obsłudze programu AutoCad.

71 szczęśliwców z „Zamku” nieodpłatnie ukończyło wybrane przez siebie kursy i uzyskało dodatkowe kwalifikacje. Trzeba przyznać, że Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Wreszcie 24 uczniów z technikum informatycznego i mechanicznego odbyło dodatkowe praktyki zawodowe w specjalistycznych białostockich przedsiębiorstwach.
Były to firmy z branży informatycznej: CENTRUM INFORMATYKI „ZETO” S.A., PRZEDSIĘBIORSTWO INNOWACYJNO WDROŻENIOWE KOMSERWIS SPÓŁKA Z O.O., CENTRUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH CENTI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWO ECOSUKCES. Mechanicy natomiast gościli w FABRYCE PRZYRZĄDÓW I UCHWYTÓW BISON-BIAL S.A. Uczniowie odbywający praktyki zawodowe przez dwa tygodnie obserwowali procesy produkcyjne przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i urządzeń przemysłowych, a także zapoznali się z warunkami i specyfiką pracy dużych przedsiębiorstw. Podczas praktyk młodzież korzystała nieodpłatnie z zakwaterowania i wyżywienia w hotelu oraz całodobowej opieki wychowawców.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku także w tym roku szkolnym mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Już od października trwają bowiem zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, informatyki, matematyki, rachunkowości oraz języka angielskiego. Natomiast wiosną 2015 roku młodzież będzie mogła wziąć udział w kursach nadających dodatkowe kwalifikacje, praktykach zawodowych w Białymstoku oraz zwiedzaniu Politechniki Warszawskiej.

 
AKCJA PROFILAKTYCZNA „MŁODOŚĆ WOLNA OD PAPIEROSA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:59

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w piątek 21 listopada 2014 roku  zorganizowano w szkolnej czytelni punkt informacyjno-edukacyjny, w którym pracownik ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku przeprowadzał pełnoletnim uczniom  badanie poziomu tlenku węgla w organizmie. Młodzież mogła sprawdzić za pomocą smokolajzera poziom zatrucia organizmu z spowodowany paleniem papierosów. Udzielano także porad, jak rzucić palenie oraz rozdawano ulotki i broszury dotyczące szkodliwości palenia. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne, będące następstwem palenia papierosów, są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo chętnie poddawali się badaniom i zasięgali informacji dotyczących negatywnych następstw, jakie niesie za sobą palenie papierosów w młodym wieku.

Pedagog ZST
A. Nalewajko

 
Turniej "league of legends"
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 listopada 2014 00:21

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

31.10.2014r w Zespole Szkół Technicznych odbył się Turniej League of Legends [3vs3]. Organizatorem a także uczestnikiem turnieju był Samorząd uczniowski. Wygraną drużyną okazała się grupa z klasy 2 TBM. Gratulujemy!.

/League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena.

 
Otrzęsiny klas pierwszych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 01:12


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 07 listopada 2014 01:17
 
Działamy Charytatywnie!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 listopada 2014 00:49

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach od 26.09 do 06.10.2014r na terenie naszej szkoły i marketów takich jak Lewiatan, Super Sam, czy Chemix, przeprowadzona była charytatywna zbiórka żywności i artykułów szkolnych w celu pomocy jednej ze szkół na Ukrainie (Kolki). Zbiórka była zorganizowana przez uczennicę klasy II TFI, Natalię Kupidurę. Pomogło bardzo wielu.

Więcej…
 
„Pomóżmy kasztanowcom”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 listopada 2014 00:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Nasza szkoła jak co roku bardzo chętnie wzięła udział w ogólnopolskim Programie „Pomóżmy kasztanowcom”, która polega na wygrabieniu opadłych liści wokół kasztanowców, aby pomóc chorym drzewom i obronić je przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata - II TBM
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 października 2014 23:03

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

23 października 2014 r. (czwartek), mimo nie najlepszej pogody uczniowie klasy II TBM Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  - Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii) i Ryszardem Truchanem (nauczycielem biologii)- wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy miejscowości Szeszki.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej - ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 października 2014 21:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

17 października 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły. zaproszeni goście oraz uczniowie. Nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli, którzy bardzo licznie przybyli na to święto.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomniano też o wyróżnionych uczniach, którzy odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Kolejną część akademii wypełniły występy artystyczne młodzieży.

 

Przyćmienie Pobierz

 
Miejsko-powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 00:32

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświatowi. Nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i wyróżnień, zarówno dla pedagogów, jak i uczniów.

Więcej…
 
Wykład "POLACY W I i II WOJNIE ŚWIATOWEJ"
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 października 2014 00:12

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniu 2.10.2014 r. o godz. 1630 odbył się wykład pt. "„POLACY W I i II WOJNIE ŚWIATOWEJ”" oraz zwiedzanie nowej wystawy filatelistyczno-numizmatycznej o Papieżu Janie Pawle II.

Stowarzyszenie Aktywnych "Zamek"

 
BIegi z Klio 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 października 2014 00:13

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

25 września 2014r, w budynku Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, zgodnie z tradycją, odbył się kontynuowany od sześciu lat Bieg Klio. Dla niewtajemniczonych, jest to swoisty sprawdzian wiedzy o naszym mieście i regionie, skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i klas pierwszych szkół średnich.W tym roku w Biegu wzięło udział aż osiem drużyn:

Więcej…
 
HARMONOGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH I SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH PROJEKTU "MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI" - 2014/2015 r. -
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 września 2014 21:04


HARMONOGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH I SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH PROJEKTU
"MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI"
-
2014/2015 r. -


Konsultacje Doradcy Zawodowego

Rysunek Techniczny w Budownictwie

Rysunek Techniczny w Zawodzie Mechanik

Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe

Zajęcia Wyrównawcze z Informatyki

Zajęcia Wyrównawcze z Matematyki

Zajęcia Wyrównawcze z Rachunkowości

Zajęcia Wyrównawcze z Języka Angielskiego

Poprawiony: środa, 24 września 2014 00:08
 
Plan Lekcji 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 września 2014 11:20

Plan Lekcji 2014/2015 w formie elektronicznej został umieszczony na stronie.

>plan lekcji<

Poprawiony: poniedziałek, 22 września 2014 11:25
 
NABÓR NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W RAMACH PROJEKTU „MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI” W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 września 2014 00:24

Już od października rozpoczną się zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne w ramach projektu” Myślimy o przyszłości. Zainteresowani uczniowie mogą wybrać zajęcia na które chcą uczęszczać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Do wyboru jest aż siedem grup o różnorodnej tematyce:

Rysunek techniczny w zawodzie mechanik

Rysunek techniczny w zawodach budowlanych

Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe

Zajęcia wyrównawcze z ekonomii i rachunkowości

Zajęcia wyrównawcze z technik komputerowych

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Zajęcia będą się odbywały w godzinach popołudniowych raz w tygodniu według opracowanego harmonogramu. Do dyspozycji uczestników będą nowoczesne pomoce dydaktyczne, specjalnie zakupione na potrzeby projektu oraz grupa doświadczonych nauczycieli. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mogli skorzystać z poczęstunku w ramach tzw. przerwy kawowej, a mieszkający poza Oleckiem z zakwaterowania i wyżywienia w internacie szkolnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną i dostarczyć ją do końca września do sekretariatu szkoły lub biura projektu.

ANKIETA ORAZ REGULAMIN SĄ DOSTĘPNE NA STRONIE PROJEKTU >LINK<


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12