Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Wpisany przez Administrator   Kolędy w wykonaniu uczniów ZST:

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
ZST zapakowało Szlachetną Paczkę
Wpisany przez Administrator   

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Zespół Szkół Technicznych w Olecku już po raz czwarty wspiera ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku szkoła postanowiła pomóc matce samotnie wychowującej czworo dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Sytuacja rodziny jest trudna. O wsparcie w skompletowaniu paczki, zgodnej z potrzebami rodziny, Samorząd Szkolny poprosił klientów sklepów „SAM” i „Chemix”. Właśnie tam, 8 grudnia młodzież przeprowadziła zbiórkę żywności i produktów chemicznych.  Zaangażowanie Olecczan po raz kolejny przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Rzeczywiście, hojność klientów zaskoczyła wszystkich.

Więcej…
 
Przekaż 1% - Fundacja Studencka "młodzi-młodym"
Wpisany przez Administrator   


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Znajdź nas na Facebooku!
Wpisany przez Administrator   

1. Zespół Szkół Technicznych w Olecku

2. Glamour - Magia Stylu ZST Olecko

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
Stypendia 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 grudnia 2014 00:22

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za I semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Joanna Karaś – kl. III TEI
Anna Czarniecka – kl. III TEI
Paulina Życzewska – kl. I TFI

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Maciej Bagieciel – kl. II A

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za II semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Paulina Życzewska – kl. I TFI

Karolina Jachimczuk – kl. II TIE

 

 

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Kamil Nikielec – kl. II C

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

2014/2015 – Sławomir Zygmunt – kl. II TBM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprawiony: sobota, 31 grudnia 2016 23:28
 
Akcja ,,Biała Wstążka" w ZST
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 grudnia 2014 00:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii ,,Biała Wstążka” włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W dniu 3 grudnia b.r. wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie płci męskiej przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Noszenie jej przez mężczyzn oznacza zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz do zdecydowanego reagowania, gdy się jest jej świadkiem. Stanowi ona również osobisty manifest mężczyzny, który wyraża sprzeciw wobec przemocy. To znak solidarności z ofiarami przemocy.

Więcej…
 
Nie bądź obojętny - STOP przemocy wobec kobiet!
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 22:50

KAMPANIA ,,BIAŁA WSTĄŻKA”

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców.

Więcej…
 
Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji i przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom?
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:12

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ !!!!

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”.
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:00

W ciągu ostatnich dwóch lat w różnego typu formach wsparcia, które zostały zaproponowane w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” wzięło udział łącznie 302 uczniów ZST. Najwięcej osób skorzystało z zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę w zakresie własnych predyspozycji zawodowych, uczyli się planowania swojej ścieżki kariery zawodowej, zapoznawali się z rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną uczelni wyższych w regionie i całym kraju. Ponadto 34 uczniów ZST miało okazję odwiedzić jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - Politechnikę Warszawską.

Na zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, matematyki, rachunkowości, informatyki i języka angielskiego uczęszczało dotychczas 183 uczniów.
W przyjaznej atmosferze, z poczęstunkiem podczas przerwy nadrabiali zaległości oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności m. in. w obsłudze programu AutoCad.

71 szczęśliwców z „Zamku” nieodpłatnie ukończyło wybrane przez siebie kursy i uzyskało dodatkowe kwalifikacje. Trzeba przyznać, że Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Wreszcie 24 uczniów z technikum informatycznego i mechanicznego odbyło dodatkowe praktyki zawodowe w specjalistycznych białostockich przedsiębiorstwach.
Były to firmy z branży informatycznej: CENTRUM INFORMATYKI „ZETO” S.A., PRZEDSIĘBIORSTWO INNOWACYJNO WDROŻENIOWE KOMSERWIS SPÓŁKA Z O.O., CENTRUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH CENTI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWO ECOSUKCES. Mechanicy natomiast gościli w FABRYCE PRZYRZĄDÓW I UCHWYTÓW BISON-BIAL S.A. Uczniowie odbywający praktyki zawodowe przez dwa tygodnie obserwowali procesy produkcyjne przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i urządzeń przemysłowych, a także zapoznali się z warunkami i specyfiką pracy dużych przedsiębiorstw. Podczas praktyk młodzież korzystała nieodpłatnie z zakwaterowania i wyżywienia w hotelu oraz całodobowej opieki wychowawców.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku także w tym roku szkolnym mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Już od października trwają bowiem zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, informatyki, matematyki, rachunkowości oraz języka angielskiego. Natomiast wiosną 2015 roku młodzież będzie mogła wziąć udział w kursach nadających dodatkowe kwalifikacje, praktykach zawodowych w Białymstoku oraz zwiedzaniu Politechniki Warszawskiej.

 
AKCJA PROFILAKTYCZNA „MŁODOŚĆ WOLNA OD PAPIEROSA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 00:59

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w piątek 21 listopada 2014 roku  zorganizowano w szkolnej czytelni punkt informacyjno-edukacyjny, w którym pracownik ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku przeprowadzał pełnoletnim uczniom  badanie poziomu tlenku węgla w organizmie. Młodzież mogła sprawdzić za pomocą smokolajzera poziom zatrucia organizmu z spowodowany paleniem papierosów. Udzielano także porad, jak rzucić palenie oraz rozdawano ulotki i broszury dotyczące szkodliwości palenia. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne, będące następstwem palenia papierosów, są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo chętnie poddawali się badaniom i zasięgali informacji dotyczących negatywnych następstw, jakie niesie za sobą palenie papierosów w młodym wieku.

Pedagog ZST
A. Nalewajko

 
Turniej "league of legends"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 listopada 2014 23:21

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

31.10.2014r w Zespole Szkół Technicznych odbył się Turniej League of Legends [3vs3]. Organizatorem a także uczestnikiem turnieju był Samorząd uczniowski. Wygraną drużyną okazała się grupa z klasy 2 TBM. Gratulujemy!.

/League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena.

 
Otrzęsiny klas pierwszych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 00:12


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 07 listopada 2014 00:17
 
Działamy Charytatywnie!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 listopada 2014 23:49

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach od 26.09 do 06.10.2014r na terenie naszej szkoły i marketów takich jak Lewiatan, Super Sam, czy Chemix, przeprowadzona była charytatywna zbiórka żywności i artykułów szkolnych w celu pomocy jednej ze szkół na Ukrainie (Kolki). Zbiórka była zorganizowana przez uczennicę klasy II TFI, Natalię Kupidurę. Pomogło bardzo wielu.

Więcej…
 
„Pomóżmy kasztanowcom”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 listopada 2014 23:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Nasza szkoła jak co roku bardzo chętnie wzięła udział w ogólnopolskim Programie „Pomóżmy kasztanowcom”, która polega na wygrabieniu opadłych liści wokół kasztanowców, aby pomóc chorym drzewom i obronić je przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata - II TBM
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 października 2014 22:03

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

23 października 2014 r. (czwartek), mimo nie najlepszej pogody uczniowie klasy II TBM Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  - Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii) i Ryszardem Truchanem (nauczycielem biologii)- wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy miejscowości Szeszki.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej - ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 października 2014 20:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

17 października 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły. zaproszeni goście oraz uczniowie. Nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli, którzy bardzo licznie przybyli na to święto.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomniano też o wyróżnionych uczniach, którzy odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Kolejną część akademii wypełniły występy artystyczne młodzieży.

 

Przyćmienie Pobierz

 
Miejsko-powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olecku
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 października 2014 23:32

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświatowi. Nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i wyróżnień, zarówno dla pedagogów, jak i uczniów.

Więcej…
 
Wykład "POLACY W I i II WOJNIE ŚWIATOWEJ"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 października 2014 23:12

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniu 2.10.2014 r. o godz. 1630 odbył się wykład pt. "„POLACY W I i II WOJNIE ŚWIATOWEJ”" oraz zwiedzanie nowej wystawy filatelistyczno-numizmatycznej o Papieżu Janie Pawle II.

Stowarzyszenie Aktywnych "Zamek"

 
BIegi z Klio 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 października 2014 23:13

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

25 września 2014r, w budynku Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, zgodnie z tradycją, odbył się kontynuowany od sześciu lat Bieg Klio. Dla niewtajemniczonych, jest to swoisty sprawdzian wiedzy o naszym mieście i regionie, skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i klas pierwszych szkół średnich.W tym roku w Biegu wzięło udział aż osiem drużyn:

Więcej…
 
HARMONOGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH I SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH PROJEKTU "MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI" - 2014/2015 r. -
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 września 2014 20:04


HARMONOGRAM ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH I SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH PROJEKTU
"MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI"
-
2014/2015 r. -


Konsultacje Doradcy Zawodowego

Rysunek Techniczny w Budownictwie

Rysunek Techniczny w Zawodzie Mechanik

Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe

Zajęcia Wyrównawcze z Informatyki

Zajęcia Wyrównawcze z Matematyki

Zajęcia Wyrównawcze z Rachunkowości

Zajęcia Wyrównawcze z Języka Angielskiego

Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 23:08
 
Plan Lekcji 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 września 2014 10:20

Plan Lekcji 2014/2015 w formie elektronicznej został umieszczony na stronie.

>plan lekcji<

Poprawiony: poniedziałek, 22 września 2014 10:25
 
NABÓR NA ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W RAMACH PROJEKTU „MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI” W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 września 2014 23:24

Już od października rozpoczną się zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne w ramach projektu” Myślimy o przyszłości. Zainteresowani uczniowie mogą wybrać zajęcia na które chcą uczęszczać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Do wyboru jest aż siedem grup o różnorodnej tematyce:

Rysunek techniczny w zawodzie mechanik

Rysunek techniczny w zawodach budowlanych

Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe

Zajęcia wyrównawcze z ekonomii i rachunkowości

Zajęcia wyrównawcze z technik komputerowych

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Zajęcia będą się odbywały w godzinach popołudniowych raz w tygodniu według opracowanego harmonogramu. Do dyspozycji uczestników będą nowoczesne pomoce dydaktyczne, specjalnie zakupione na potrzeby projektu oraz grupa doświadczonych nauczycieli. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mogli skorzystać z poczęstunku w ramach tzw. przerwy kawowej, a mieszkający poza Oleckiem z zakwaterowania i wyżywienia w internacie szkolnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną i dostarczyć ją do końca września do sekretariatu szkoły lub biura projektu.

ANKIETA ORAZ REGULAMIN SĄ DOSTĘPNE NA STRONIE PROJEKTU >LINK<


 
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 września 2014 21:03

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
Zespół Szkół Technicznych w Olecku

 
Spotkanie uczniów i nauczycieli ZST z przedstawicielami Związku Treuburczyków.
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 sierpnia 2014 22:18

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

30 maja 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli ZST z przedstawicielami Związku Treuburczyków. Było to ognisko zorganizowane przez naszych niemieckich przyjaciół w podziękowaniu za pracę włożoną prze młodzież w renowację bramy cmentarnej, umieszczonej na dawnym cmentarzu ewangelickim oraz w związku z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy OSA „Zamek” i Związkiem Treuburczyków. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze. Były dyskusje, opowieści i „mecz piłki nożnej”. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca ze Związkiem Treuburczyków będzie trwała nadal.

 
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
sobota, 28 czerwca 2014 22:29

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Drodzy Uczniowie!

Nadeszły długo oczekiwane wakacje. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Życzymy Wam samych słonecznych dni, radosnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia w następnym roku szkolnym.

Rada Pedagogiczna
Zespółu Szkół Technicznych

 
III TBM relaksuje się.
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 czerwca 2014 22:28

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach od 16 do 18 czerwca 2014 r. wraz  ze swym wychowawcą Jarosławem Wierzbińskim zorganizowaliśmy  sobie wypoczynek na łonie natury. Wszystko rozpoczęło się od spotkania w Bakałarzewie w „Uroczysku Sumowo”(polecam), gdzie pozostawiliśmy bagaże i udaliśmy się do miejscowości Piertanie by uczestniczyć w grach paintball`owych. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy i w bój. Strzelanka była super. Niektórzy odnieśli małe obrażenia, ale to nie zrażało nas do dalszej zabawy markerami na żelowe kulki.

Więcej…
 
10 zasad bezpieczeństwa młodzieży w czasie wakacji!
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 czerwca 2014 21:58

Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły-to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować.

Więcej…
 
konkurs „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 czerwca 2014 22:12

W piątek, 13 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs „Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”. Wzięło w nim udział sześciu uczniów. W teście pojawiły się ciekawe pytania dotyczące kultury, geografii, gramatyki  i zwyczajów czterech krajów: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtenstein. Zwyciężył uczeń trzeciej klasy technikum Mateusz  Kiejko. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w szkolnych konkursach.

Katarzyna Jurewicz-Ward

 
Praktyki zawodowe w Białymstoku
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 22:28

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W ramach projektu Myślimy o przyszłości dwunastu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zostało zakwalifikowanych do udziału w dwutygodniowych praktykach zawodowych w białostockich firmach.

Więcej…
 
Wspomnienia z obozu survivalowego ZST
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 czerwca 2014 22:11

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Coroczny obóz przysposobienia wojskowego z elementami survivalu jest stałym elementem działalności  grupy militarnej funkcjonującej przy Zespole Szkół Technicznych w Olecku.  W tym roku dwuetapowy obóz odbył się w dniach 3 – 6 czerwca 2014 roku.  Turę pierwszą przeprowadzili nauczyciele ZST (Joanna Słowikowska, Zbigniew Borzeński, Grzegorz Miszczak) na malowniczo położonym polu namiotowym w Bakałarzewie.

Więcej…
 
SUKCESY UCZESTNIKÓW OHP
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 czerwca 2014 21:39

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

5 czerwca b.r. uczestnicy oleckiej Grupy  Wychowawczej wzięli udział w XII Regionalnym  Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Burmistrza Olecko.  Turniej  odbył się na hali „LEGA” w Olecku. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych oraz  Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku.

Więcej…
 
II Powiatowy Otwarty Konkurs Wiedzy Technicznej
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 23:46

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 9 czerwca 2014r. odbył się Konkurs Wiedzy Technicznej w siedzibie szkoły Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: M. Lau, S. Rekść, J. Wierzbiński, K. Skrocki.

Konkurs był podzielony na dwa etapy:

Więcej…
 
Wolontariusze ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 23:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

6 czerwca 2014 roku w  HALI „LEGA” w Olecku odbył się XII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.  Po raz kolejny osiemnastu uczniów  z naszej szkoły   (klasa III TEI ) przez cały dzień pracowało w roli wolontariuszy. Każdy z nich miał pod opieką kilku uczestników z różnych miejscowości naszego województwa. 

Więcej…
 
Wycieczka klasy III TEI
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 22:52

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

4 czerwca 2014 roku klasa III TEI uczestniczyła w wycieczce do Druskiennik w ramach nagrody za zwycięstwo w turnieju „80 minut dookoła świata” ( VII Dzień Światowy). Opiekunami byli nauczyciele -  Wiesław Domel  oraz wychowawca klasy Małgorzata Siennicka. Docelowym miejscem był  Aquapark, w którym uczniowie przez cztery godziny korzystali ze wszystkich wodnych atrakcji – zespołu basenów, zjeżdżalni, jacuzzi, sauny. Chwilom relaksu, radości i grozy („cebula, „czarna” zjeżdżalnia, itp.)  nie było końca. 

Więcej…
 
Rodzinna zabawa z udziałem uczniów ZST na Siejniku.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 22:18

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 31 maja 2014 roku skorzystaliśmy z zaproszenia Zespołu Szkół na Siejniku  i bawiliśmy się wspólnie na Festynie Rodzinnym. Zespół Szkół Technicznych reprezentowany był przez mobilne studio kosmetyczne i fryzjerskie, skład którego tworzyły Paulina Półtorak, Gabriela Wasilewska – słuchaczki Policealnego Studium Kosmetycznego przy ZST pod opieką pani Katarzyny Butkiewicz i uczennice klasy I i II Technikum Usług Fryzjerskich:

Więcej…
 
Dni Światowe w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 maja 2014 21:50


DNI ŚWIATOWE
w
Zespole Szkół Technicznych w Oleck
u

20.05.2014r.

GALERIA 1/2

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

GALERIA 2/2


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

VII DZIEŃ ŚWIATOWY

We wtorek, 20 maja 2014 r.  społeczność  ZST w Olecku  pod hasłem W 80 minut dookoła świata” po raz siódmy świętowała „Dzień Światowy”. Impreza ta umożliwia uczniom ujawnienie talentów i pomysłów. Jest jednocześnie wspaniałą, zaskakującą lekcją geografii, historii i muzyki, przeistaczającą się w prawdziwe święto ZST. Celem  organizatorów  jest uwrażliwienie młodzieży na piękno innych kultur oraz rozbudzenie  tolerancji dla odmienności narodowej i religijnej.

Do corocznego,  międzyklasowego turnieju uczniowie przygotowywali się kilka tygodni. O nagrodę główną – bon pieniężny na 2000 złotych, walczyło 6 klas prezentując: Australię (2TBMF), Wielką Brytanię (1TIF),  Meksyk (1TBM), Niemcy (3TBM), Chiny (2TEI)  oraz Stany Zjednoczone (3TEI).

Tradycyjnie, obowiązkowym zadaniem  była prezentacja hymnu oraz  barw narodowych. Młodzież musiała także pokazać widzom przygotowane wcześniej multimedialne prezentacje na temat kultury i obyczajów sześciu państw.  Publiczność podziwiała również makiety budowli charakterystycznych dla poszczególnych krajów.  Najbardziej podobały się chińska pagoda, Statua Wolności, Opera w Sydney,  piramida Majów oraz Brama Brandenburska. O bon pieniężny największy bój toczyły  klasy drugie i trzecie technikum.  Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z  klasy 3TEI, którzy zaprezentowali USA. Drugie miejsce przyznano Chinom – 2TEI a  trzecie Meksykowi – 1TBM. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła m. in.: „Aborygena”, „gejsze”,  „Indianki” i „kowbojów” – uczniowie, którzy wcielili się w te role otrzymali nagrody indywidualne. Wiele emocji wywołał też krótki turniej sportowy, uczniowie musieli zmierzyć się w kilku nietypowych konkurencjach. Nagrodzenie zaangażowania i pomysłowości młodzieży nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów.  Dzięki funduszom z Rady Rodziców oraz dobrej woli kilku oleckich przedsiębiorców, uczniowskie inicjatywy mogą być realizowane.

ZST
Katarzyna Jurewicz - Ward

Poprawiony: wtorek, 27 maja 2014 12:36
 
Pożegnanie Maturzystów 2014 w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 21:32


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Absolwenci naszej szkoły:

Część artystyczna:

Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz

 
PRZEKAŻ 1% podatku na Fundację Studencką Młodzi-Młodym.
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 00:00


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:21
 
Uczniowie ZST w Olecku strzelali w „10”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:23


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

02 kwietnia 2014 roku młodzież  z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zrzeszona w Grupie Militarnej Zamek  brała udział w zajęciach strzeleckich w  15.Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Szkolenie prowadzone było w dwóch grupach przez doświadczonych instruktorów wojskowych i  polegało na strzelaniu z trenażera broni długiej i krótkiej. Po krótkim instruktarzu młodzież przystąpiła do treningu.

Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się ćwiczenia strzeleckie z broni krótkiej do ruchomych tarcz, wykonywane na czas. Mimo, że niektórzy po raz pierwszy brali udział w profesjonalnym treningu, to ich wyniki były nadspodziewanie dobre.

W ramach współpracy Zespołu Szkół Technicznych z 15.Giżycką Brygadą Zmechanizowaną zaplanowane są kolejne atrakcyjne zajęcia z przysposobienia wojskowego. Członkowie Grupy Militarnej Zamek z niecierpliwością czekają na obóz przysposobienia wojskowego, w ramach którego zostaną skoszarowani w jednostce wojskowej.

 
Projekt "Myślimy o Przyszłości" - kursy kwalifikacyjne
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 23:58


UCZNIOWIE ZST ZNÓW PODNIOSĄ SWE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

W Zespole Szkół Technicznych rozpoczęła się drugą edycja działań zmierzających do podniesienia poziomu wykształcenia oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji ułatwiających uczniom start na rynku pracy.

W ramach projektu „Myślimy o przyszłości” w bieżącym roku szkolnym 43 uczniów nieodpłatnie ukończy wybrane przez siebie kursy nadające dodatkowe kwalifikacje. Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych rozpoczęły się w marcu i potrwają do maja.

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu www.myslimyoprzyszlosci.pl

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12