Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
Wolontariusze ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 czerwca 2014 00:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

6 czerwca 2014 roku w  HALI „LEGA” w Olecku odbył się XII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.  Po raz kolejny osiemnastu uczniów  z naszej szkoły   (klasa III TEI ) przez cały dzień pracowało w roli wolontariuszy. Każdy z nich miał pod opieką kilku uczestników z różnych miejscowości naszego województwa. 

Więcej…
 
Wycieczka klasy III TEI
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 czerwca 2014 23:52

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

4 czerwca 2014 roku klasa III TEI uczestniczyła w wycieczce do Druskiennik w ramach nagrody za zwycięstwo w turnieju „80 minut dookoła świata” ( VII Dzień Światowy). Opiekunami byli nauczyciele -  Wiesław Domel  oraz wychowawca klasy Małgorzata Siennicka. Docelowym miejscem był  Aquapark, w którym uczniowie przez cztery godziny korzystali ze wszystkich wodnych atrakcji – zespołu basenów, zjeżdżalni, jacuzzi, sauny. Chwilom relaksu, radości i grozy („cebula, „czarna” zjeżdżalnia, itp.)  nie było końca. 

Więcej…
 
Rodzinna zabawa z udziałem uczniów ZST na Siejniku.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 czerwca 2014 23:18

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 31 maja 2014 roku skorzystaliśmy z zaproszenia Zespołu Szkół na Siejniku  i bawiliśmy się wspólnie na Festynie Rodzinnym. Zespół Szkół Technicznych reprezentowany był przez mobilne studio kosmetyczne i fryzjerskie, skład którego tworzyły Paulina Półtorak, Gabriela Wasilewska – słuchaczki Policealnego Studium Kosmetycznego przy ZST pod opieką pani Katarzyny Butkiewicz i uczennice klasy I i II Technikum Usług Fryzjerskich:

Więcej…
 
Dni Światowe w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 maja 2014 22:50


DNI ŚWIATOWE
w
Zespole Szkół Technicznych w Oleck
u

20.05.2014r.

GALERIA 1/2

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

GALERIA 2/2


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

VII DZIEŃ ŚWIATOWY

We wtorek, 20 maja 2014 r.  społeczność  ZST w Olecku  pod hasłem W 80 minut dookoła świata” po raz siódmy świętowała „Dzień Światowy”. Impreza ta umożliwia uczniom ujawnienie talentów i pomysłów. Jest jednocześnie wspaniałą, zaskakującą lekcją geografii, historii i muzyki, przeistaczającą się w prawdziwe święto ZST. Celem  organizatorów  jest uwrażliwienie młodzieży na piękno innych kultur oraz rozbudzenie  tolerancji dla odmienności narodowej i religijnej.

Do corocznego,  międzyklasowego turnieju uczniowie przygotowywali się kilka tygodni. O nagrodę główną – bon pieniężny na 2000 złotych, walczyło 6 klas prezentując: Australię (2TBMF), Wielką Brytanię (1TIF),  Meksyk (1TBM), Niemcy (3TBM), Chiny (2TEI)  oraz Stany Zjednoczone (3TEI).

Tradycyjnie, obowiązkowym zadaniem  była prezentacja hymnu oraz  barw narodowych. Młodzież musiała także pokazać widzom przygotowane wcześniej multimedialne prezentacje na temat kultury i obyczajów sześciu państw.  Publiczność podziwiała również makiety budowli charakterystycznych dla poszczególnych krajów.  Najbardziej podobały się chińska pagoda, Statua Wolności, Opera w Sydney,  piramida Majów oraz Brama Brandenburska. O bon pieniężny największy bój toczyły  klasy drugie i trzecie technikum.  Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z  klasy 3TEI, którzy zaprezentowali USA. Drugie miejsce przyznano Chinom – 2TEI a  trzecie Meksykowi – 1TBM. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła m. in.: „Aborygena”, „gejsze”,  „Indianki” i „kowbojów” – uczniowie, którzy wcielili się w te role otrzymali nagrody indywidualne. Wiele emocji wywołał też krótki turniej sportowy, uczniowie musieli zmierzyć się w kilku nietypowych konkurencjach. Nagrodzenie zaangażowania i pomysłowości młodzieży nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów.  Dzięki funduszom z Rady Rodziców oraz dobrej woli kilku oleckich przedsiębiorców, uczniowskie inicjatywy mogą być realizowane.

ZST
Katarzyna Jurewicz - Ward

Poprawiony: wtorek, 27 maja 2014 13:36
 
Pożegnanie Maturzystów 2014 w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 22:32


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Absolwenci naszej szkoły:

Część artystyczna:

Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz

 
PRZEKAŻ 1% podatku na Fundację Studencką Młodzi-Młodym.
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 01:00


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:21
 
Uczniowie ZST w Olecku strzelali w „10”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 23:23


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

02 kwietnia 2014 roku młodzież  z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zrzeszona w Grupie Militarnej Zamek  brała udział w zajęciach strzeleckich w  15.Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Szkolenie prowadzone było w dwóch grupach przez doświadczonych instruktorów wojskowych i  polegało na strzelaniu z trenażera broni długiej i krótkiej. Po krótkim instruktarzu młodzież przystąpiła do treningu.

Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się ćwiczenia strzeleckie z broni krótkiej do ruchomych tarcz, wykonywane na czas. Mimo, że niektórzy po raz pierwszy brali udział w profesjonalnym treningu, to ich wyniki były nadspodziewanie dobre.

W ramach współpracy Zespołu Szkół Technicznych z 15.Giżycką Brygadą Zmechanizowaną zaplanowane są kolejne atrakcyjne zajęcia z przysposobienia wojskowego. Członkowie Grupy Militarnej Zamek z niecierpliwością czekają na obóz przysposobienia wojskowego, w ramach którego zostaną skoszarowani w jednostce wojskowej.

 
Projekt "Myślimy o Przyszłości" - kursy kwalifikacyjne
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 marca 2014 00:58


UCZNIOWIE ZST ZNÓW PODNIOSĄ SWE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

W Zespole Szkół Technicznych rozpoczęła się drugą edycja działań zmierzających do podniesienia poziomu wykształcenia oraz zdobycia dodatkowych kwalifikacji ułatwiających uczniom start na rynku pracy.

W ramach projektu „Myślimy o przyszłości” w bieżącym roku szkolnym 43 uczniów nieodpłatnie ukończy wybrane przez siebie kursy nadające dodatkowe kwalifikacje. Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych rozpoczęły się w marcu i potrwają do maja.

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu www.myslimyoprzyszlosci.pl

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 23:56


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W deszczową środę, 26 marca 2014 r.  do Zespołu Szkół Technicznych w Olecku przybyli gimnazjaliści z siedmiu szkół. Wszyscy mieli jeden cel – wygrać II Zamkowy Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów „MISTRZ ORTOGRAFII” - Konkurs Powiatowy. Na pojedynek z ortografią zdecydowali się uczniowie z Bakałarzewa, Judzik, Babek Oleckich, Wieliczek oraz trzech oleckich gimnazjów (STO, OHP i Gimnazjum Nr 1).  16 zawodników musiało rozwiązać kilka zadań ortograficznych i napisać niełatwe dyktando. Niełatwe dla zwykłego śmiertelnika, dla laureatek – fraszka (dziewczyny, które stanęły na podium dyktando napisały bezbłędnie).  Tytuł Mistrzyni Ortografii zdobyła uczennica Społecznego Gimnazjum STO - Zuzanna Adamska, którą do konkursu przygotowała polonistka Katarzyna Werstak.  Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły uczennice Gimnazjum Nr 1 w Olecku: Marcela Wojciechowska i Katarzyna Wójtowicz. Zwyciężczynie nagrodzono akcesoriami elektronicznymi, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek z logo konkursu. Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: Dorota Reich, Celina Czarniecka, Alina Podolska, Mariola Borys oraz Honorata Szwajda.

W przyszłym roku spróbuję  jeszcze raz – zdradziła zawodniczka z Olecka – będą większe szanse, bo niepokonane, dwukrotne laureatki - Zuzia i Marcela, już nie będą mogły wziąć  udziału (w tym roku kończą one naukę w gimnazjum).

Po raz kolejny potwierdziło się, że ortografia leży w sferze zainteresowań kobiet, bowiem zmierzyć się z nią miało odwagę  zaledwie dwóch przedstawicieli płci męskiej -  Marcin Domoradzki (Gimnazjum w Wieliczkach) oraz Wojciech Urbanowicz (Gimnazjum dla Dorosłych w Olecku).

Honorata  Szwajda

 
Fryzjerki na profesjonalnym szkoleniu!
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 23:37


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

9 marca 2014 r. uczennice z klasy 1TIF kształcące się w zawodzie fryzjer gościły w Augustowie.   Na szkoleniu fryzjerskim nasze dziewczyny wystąpiły w roli modelek. Tematem spotkania były  upięcia awangardowe  oraz koloryzacja włosów. Uczestnicy szkolenia  podziwiali  m. in. fryzury wykonane przez stylistkę Urszulę Kotowską. Na pokazie wykorzystano kosmetyki marki ByFama -  firma ta otrzymała złoty medal na festiwalu fryzjerskim w Sosnowcu w kategorii preparaty i kosmetyki fryzjerskie. Nasze uczennice na zajęciach praktycznej nauki zawodu  korzystają z profesjonalnych produktów właśnie  tej cenionej  firmy.  Kto chce zobaczyć,  jak pierwszoklasistki wykorzystują zdobytą na szkoleniu wiedzę, musi  koniecznie odwiedzić  szkolną pracownię fryzjersko – kosmetyczną. Dziewczyny potrafią wyczarować modną fryzurę na każdej głowie, także na tej niepokornej.

Joanna Słowikowska, Honorata Szwajda

 
Relacja z programu dni otwartych ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 marca 2014 00:26


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Technik Handlowiec
<Zobacz folder kierunku>

Technik Informatyk
<Zobacz folder kierunku>

Technik ekonomista
<Zobacz folder kierunku>

Technik mechanik
<Zobacz folder kierunku>

Technik budownictwa
<Zobacz folder kierunku>

Technik usług fryzjerskich
<Zobacz folder kierunku>

 
II Zamkowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów "MISTRZ ortografii"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 marca 2014 23:59

Pliki do pobrania:

Regulamin

Karta zgłoszenia

Przykładowe zadania

 

Więcej w zakładce >konkurs ortograficzny<

 
Spotkanie warsztatowe dla gimnazjalistów "Z EKONOMIĄ NA TY"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 marca 2014 23:32


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Tematem przewodnim warsztatów był marketing i decyzje marketingowe. Celem warsztatów było zapoznanie gimnazjalistów z istotą marketingu oraz kształcenie umiejętności podejmowania decyzji grupowych a także uświadomienie młodzieży, jakim celom i wartościom powinna służyć decyzja, jakie są pozytywne i negatywne skutki poszczególnych rozwiązań.

W warsztatach uczestniczyło łącznie 26 uczniów z:

- Gimnazjum w Babkach Oleckich
- Gimnazjum w Bakałarzewie
- Gimnazjum Nr 2 w Olecku
- Gimnazjum dla Dorosłych w Olecku

W trakcie warsztatów uczniowie poznali cykl życia produktu na rynku oraz rodzaje działań, jakie powinny być podejmowane wobec produktów znajdujących się w określonej fazie cyklu swego życia rynkowego. Jednak to nie wszystko - część praktyczna dotyczyła realizacji projektu polegającego na podejmowaniu decyzji marketingowych wobec produktu znajdującego się w VI fazie cyklu życia rynkowego. W tym celu wykorzystano metodę drzewka decyzyjnego. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem,  doskonale poradzili sobie z projektem. Udział  w   zmaganiach warsztatowych był dla nich cennym doświadczeniem. Na zakończenie  wyróżnione zostały dwa zespoły, których projekty okazały się najbardziej interesujące.  Uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom i opiekunom za przybycie.

Zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

Anna Pogorzelska, Marzena Kaplińska

 
Wyniki Zamkowego Konkursu Mitologicznego
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 marca 2014 01:00

 
VII OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ chłOpców szkół gimnazjalnych o PUCHAR DYREKTORA ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 lutego 2014 00:45

VII  OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ chłOpców szkół gimnazjalnych

o PUCHAR DYREKTORA ZST w Olecku

26 luty 2014 rok


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W otwartym turnieju piłki nożnej halowej chłopców wzięło udział 10 drużyn. Po otwarciu turnieju przez  dyrektora szkoły dr. Marek Góryńskiego zawodnicy zaczęli swoje zmagania na boisku, pełne walki, ambicji i sportowej nieustępliwości.           

Celem imprezy  oprócz promocji szkoły była popularyzacja piłki nożnej. Zawodnicy jak i opiekunowie opuszczali naszą szkołę zadowoleni z dobrej organizacji, wysokiego poziomu sportowego podczas turnieju oraz to co jest szczególnie w piłce nożnej  piękne czyli nieprzewidywalność wyniku meczu. Świadczy o tym zajęcie II miejsca przez Gimnazjum z Sokółek, której to drużynie oraz jej trenerowi życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI MECZÓW FINAŁOWYCH:

I PÓŁFINAŁ

Gimnazjum  Kowale Oleckie – Gimnazjum Wieliczki  ( 0 : 2 )

Awans do finału Gimnazjum Wieliczki

II PÓŁFINAŁ

Gimnazjum nr 2 Olecko – Gimnazjum Sokółki   ( 1: 1 )

Awans do finału Gimnazjum z Sokółek po rzutach karnych ( 1 : 2 )

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

Gimnazjum nr 2 Olecko  – Gimnazjum  Kowale Oleckie ( 1 : 1 )

Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Kowale Oleckie po rzutach karnych ( 5 : 6 )

FINAŁ TURNIEJU:

Gimnazjum Sokółki – Gimnazjum Wieliczki ( 0 : 2 )

ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU ZOSTAŁO GIMNAZJUM Z WIELICZEK

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAM KOŃCOWE WYNIKI WSZYSTKICH DRUŻYN:

  1. Wieliczki – I Miejsce
  2. Sokółki  – II Miejsce
  3. Kowale Oleckie– III Miejsce
  4. Gimnazjum nr 2 Olecko – IV Miejsce
  5. Babki Oleckie – V Miejsce
  6. Raczki – VI Miejsce
  7. Bakałarzewo – VII Miejsce
  8. Świętajno – VIII Miejsce
  9. Gimnazjum nr 1 Olecko – IX Miejsce
  10. Judziki – X Miejsce

Najlepszy strzelec – Maciej Famulak
Najlepszy zawodnik – Piotr Wiktorzak
Najlepszy bramkarz –  Jakub Luberecki

Gratuluję i dziękuję wszystkim drużynom, opiekunom oraz trenerom za wzięcie udziału w imprezie organizowanej corocznie w naszej szkole  i zapraszam  już za rok. Będzie walka, będą emocje i jak zawsze w sporcie wygrani i pokonani. Kto wie, może właśnie u nas „narodzi się”   gwiazda naszej przyszłej polskiej reprezentacji, czego życzę wam i waszym trenerom.

Pozdrawiam.

Marek Chomontowski

 
Wykład Pani dr Elizy Walczak pt. "Mennictwo Bizantyjskie" oraz wystawa "Złoto Bizancjum"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 lutego 2014 00:46


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Zakończenie rekrutacji na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu "myślimy o przyszłości"
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 23 lutego 2014 22:48

Rekrutacja na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”
w roku szkolnym 2013/2014
z dniem 21 luty 2014 została zakończona.


Lista osób zakwalifikowanych na kursy wkrótce będzie dostępna u kierownika projektu p. D. Nalewajko.

 

Więcej informacji na stronie projektu www.myslimyoprzyszlosci.pl

 
Plan Współpracy Wojsk Lądowych z Zespołem Szkół Technicznych
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 lutego 2014 21:38

Plan Współpracy Wojsk Lądowych
z
Zespołem Szkół Technicznych w 2014r.


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Relacja z VII Walentynkowego Dnia Otwartego
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 lutego 2014 22:45


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

14 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku miał miejsce VII już Walentynkowy Dzień Otwarty. Jest to impreza cykliczna skierowana szczególnie do młodzieży gimnazjalnej z klas trzecich. Gimnazjaliści bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia, czego  dowodem była duża frekwencja i zainteresowanie szkołą.

Wzorem lat ubiegłych, program Dnia Otwartego podzielony został na dwie części. Pierwsza odbyła się w hali sportowej, gdzie przybyłych gości, w tym 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego, powitał Dyrektor ZST dr Marek Góryński. Gimnazjaliści zobaczyli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów technikum informatycznego, która przedstawiała  kierunki kształcenia, realizowane projekty unijne oraz wydarzenia z życia szkoły. Ponadto, uczniowie ZST zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w Legendzie o Zamku, a główna postać - Biała Dama zachwycona bardzo miłą atmosferą w szkole wręczyła każdemu uczestnikowi imprezy Walentynkową słodką wróżbę. Później odbyły się różnorodne zabawy i konkursy z udziałem gimnazjalistów oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych a nastrój Walentynkowy podtrzymywała szkolna kapela „Pędzące Antylopy”.

Część druga polegała na zwiedzaniu szkoły. Dużym zainteresowaniem gimnazjalistek cieszyła się sala fryzjersko–kosmetyczna, gdzie uczennice technikum fryzjerskiego modelowały włosy i układały fryzury. Chłopcy natomiast z ogromnym zaciekawieniem zapoznawali się ze specjalistycznym programem komputerowym Auto CAD 2013, który służy do wykonywania rysunków technicznych w zawodach technik mechanik i technik budownictwa. Młodzież ZST, jak również przyszli uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych dotyczących obsługi tego programu w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Projekt jest długoterminowy i w ciągu trzech lat daje obecnym i przyszłym uczniom możliwość nieodpłatnego ukończenia atrakcyjnych kursów:

- prawa  jazdy kategorii B,

- obsługi wózka widłowego,

- posadzkarza - glazurnika,

- tworzenia stron WWW,

- stylizacji paznokci i wizażu.

Jest to ogromna szansa zdobycia dodatkowych kwalifikacji przed ukończeniem szkoły średniej.

Wszystkim gimnazjalistom dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że dla wielu z nich to spotkanie będzie pomocne w dokonaniu ważnego życiowego wyboru.

Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz
Przyćmienie Pobierz

Alicja Jankowska-Bełbot

 
Nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 lutego 2014 23:55

Nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu 
„Myślimy o przyszłości” w roku szkolnym 2013/2014.

Już od marca rozpoczną się kursy w ramach projektu ”Myślimy o przyszłości”, podczas których zainteresowani uczniowie ZST będą mogli nieodpłatnie uzyskać certyfikaty nadające dodatkowe kwalifikacje. Do wyboru proponujemy aż pięć różnorodnych kursów:

KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B

KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

KURS STYLIZACJI PAZNOKCI I WIZAŻU

KURS TWORZENIA STRON WWW

KURS POSADZKARZA GLAZURNIKA

Więcej informacji na stronie projektu www.myslimyoprzyszlosci.pl

 
VII Turniej Piłki Nożnej halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZST w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 lutego 2014 23:38

Poprawiony: czwartek, 13 lutego 2014 23:46
 
Konkurs Mitologiczny - "Z Mitologią za Pan Brat"
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 lutego 2014 00:36

Honorata Szwajda

 
VII Walentynkowe Dni Otwarte
Wpisany przez Administrator   

W A L E N T Y N K I

14 LUTY 2014

 
KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS PIERWSZYCH - AS ORTOGRAFII
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 stycznia 2014 00:18

17 stycznia br. po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Ortograficzny „As Ortografii”, skierowany do uczniów klas pierwszych. Wzięło w nim udział 12 ochotników i entuzjastów polskiego języka. Zmierzyli się z sobą o tytuł Asa Ortografii podczas pisania dyktanda. Tekst dotyczył bardzo aktualnego tematu,    a mianowicie zbliżającego się nieubłaganie końca semestru I i walki o jak najlepsze oceny    w klasyfikacji semestralnej. Dyktando  było  na dość wysokim poziomie i obfitowało w rzadko używane wyrazy. Oto tekst dyktanda:

Mądry uczeń po szkodzie

Koniec pierwszego semestru zbliżał się wolno acz nieubłaganie. Już od dwóch tygodni uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wytężali swe siły, aby poprawić oceny niedostateczne, dopingując się nawzajem do coraz większego wysiłku umysłowego. Na co dzień w szkole dawało się wyczuć atmosferę rywalizacji, choć na ogół wszyscy starali się sobie pomagać. Hubert i Honorata, wbrew ogólnej tendencji do czarnowidztwa, byli optymistami. Hubert, półżartując, stwierdził, że to dla nich bułka z masłem. Choć materiału do powtórzeń było co niemiara, ochoczo zabrali się do pracy.

O ile geografię powtórzyli w okamgnieniu, to z matematyką i językiem polskim już tak łatwo im nie poszło. Nadaremnie próbowali przyswoić sobie podstawowe pojęcia.  Symbolizm poplątał im się z dekadentyzmem, a modernizm z neoromantyzmem. Do powieści młodopolskiej, zamiast „Ludzi bezdomnych” Stefana Żeromskiego, zaliczyli „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spostrzegłszy ten błąd w swych notatkach, Hubert wybuchnął niepohamowanym śmiechem, a Honorata poniewczasie przyznała rację polonistce, która zawsze zachęcała ich do systematycznej nauki, a nie odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę przed sprawdzianem. Postępowanie wbrew jej radom okazało się krótkowzroczne i nieodpowiedzialne, o czym młodzi ludzie przekonali się na własnej skórze. Można by zaryzykować twierdzenie, że dostali porządną nauczkę na przyszłość.

Nasi uczniowie postanowili zrobić sobie krótką przerwę, a potem ze zdwojoną energią zabrać się do pracy. Aby się dotlenić, postanowili pójść na krótki spacer. Prószył śnieg, a mróz szczypał w policzki. Gdzieniegdzie widać było półmetrowe hałdy białego puchu okalające wąskie osiedlowe uliczki. Naprzeciwległy niewielki domek, w którym mieszkała para przesympatycznych staruszków, okrywała, niczym biała czapa śniegu. Nasi bohaterowie z żalem pożegnali ten półfantastyczny krajobraz i niechętnie udali się z powrotem do domu. Niezadługo koniec semestru , toteż nie powinni zmarnować ani chwili.

Asem Ortografii została uczennica klasy IC- Martyna Dudek, która nie popełniła ani jednego błędu.  Prócz zaszczytnego tytułu czeka ją nagroda rzeczowa- książka. Wyróżnienie przyznano uczennicy również tej samej klasy- Klaudii Mikielskiej za dobry wynik w tej uczniowskiej rywalizacji (popełniła jeden błąd).

GRATULUJEMY !!!

I.Ćwikowska

 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 23:53W dniach  9-18.12.2013 r. rozegrane zostały eliminacje Turnieju  Piłki Siatkowej Chłopców  o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach udział wzięło ok. 85 zawodników z 13 klas.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce, a często po bardzo ciekawych akcjach, do finału doszli zawodnicy z  następujących  klas: 1TBM; 2A; 3TEI oraz 4TI.

Finał został rozegrany  w dniu 13.01.2014r. w hali sportowej w ZST w Olecku. Po bardzo zaciętym meczu (5 setów), Puchar Dyrektora Szkoły  wywalczyła  drużyna z  klasy 3TEI w następującym składzie: Kłoczko Oskar (kapitan), Bokuniewicz Krzysztof, Kłoczko Szymon, Pawluczuk Maciej, Nietubyć Karol, Szwędrys Paweł, Łowczyński  Łukasz. Kolejne miejsca  zajęły drużyny z klas: 1TBM; 4TI; 2A.

Najlepszym  siatkarzem  turnieju został  Robert Wojciechowski – uczeń klasy maturalnej,  który otrzymał indywidualną statuetkę.

Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała M. Siennicka (sędzia główny) wraz z uczniami z klas maturalnych: Łukaszem Brzuchalskim, Moniką Brzozowską i Mileną Ziółkowską.

Zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy, a pozostałym zawodnikom  życzymy  sukcesów w następnych latach.


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

M. Siennicka

 
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Wpisany przez Administrator   

 
Relacja z ZAMKOWego TURNIEJu COUNTER STRIKE 1.6
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 grudnia 2013 20:23

Do Zamkowego Turnieju Counter Strike 1.6 (4 vs 4 graczy) przystąpiło 40 uczniów naszej szkoły co stanowiło 10 drużyn eliminacji.

Zgłoszone Drużyny: Cygany team, Amazona, Węgorze, 3A, Biały Patyk, O.C.B, 1TBM, My Line Sport, Jogi team, Internat, Grey team.

Spośród wszystkich drużyn w zawziętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę:
GREY TEAM

w składzie: Piotr Dźuilewski (najlepszy strzelec), Paweł Zubowicz, Maciej Adamczyk, Dawid Czostkowski.

Nagrodami w konkursie był zestaw klawiatury i myszy bezprzewodowej oraz zestawy słuchawek oraz głośników komputerowych.

Schemat eliminacji turnieju:


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

Galeria Turnieju:


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Film:

Przyćmienie Pobierz

Opiekun:
G. Romotowski

 
Zamkowy Turniej Counter Strike 1.6
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 15:02

 
Czwarty rok SZLACHETNEJ PACZKI w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 grudnia 2013 00:15

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

,,Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"
-Martin Luther King Jr.

Święta Bożego Narodzenia przywołują na myśl szereg zwyczajów związanych z obchodzeniem tak ważnego w naszej tradycji obrzędu: wspólna kolacja przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem, sianko schowane pod obrusem, puste miejsce dla nieznajomego przybysza, 12 potraw, prezenty pod choinką. Przede wszystkim, dla wielu z nas, Boże Narodzenie kojarzy się z rodzinnym ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Lecz nie każda rodzina w Polsce spędza tak ważny okres w roku w spokoju, bez myślenia o problemach finansowych czy też zdrowotnych, bo nie każdą rodzinę stać na podstawowe artykuły i produkty potrzebne do życia. Z taką sytuacją, od trzynastu lat radzi sobie szereg osób zaangażowanych w projekt Szlachetnej Paczki – to właśnie Ci ludzie, dzięki swojej wrażliwości i chęci dawania siebie innym, sprawiają, że na twarzach członków wielu ubogich rodzin, pojawia się uśmiech i ogromna wdzięczność. Do Szlachetnej Paczki nie jest trudno przystąpić: wystarczy tylko wejść na stronę internetową, znaleźć potrzebującą rodzinę w wybranym przez nas województwie, wypełnić swoje dane i zabrać się do zorganizowania zbiórki.

Fakt, że pomoc innym nie należy do trudnych zadań potwierdziła już po raz czwarty młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W tym roku grupa wolontariuszy zdecydowała się pomóc pani Elżbiecie, która od dwóch lat samotnie wychowuje trójkę małych dzieci: Dawida, Adama i Lenę. Adam – jej młodszy syn cierpi na młodzieżowe, idiopatyczne zapalenie stawów, jest to poważna choroba, która wymaga opieki 24 godziny na dobę, stąd też pani Elżbieta nie może podjąć żadnej pracy. Rodzina pani Elżbiety, jest rodziną która boryka się na co dzień nie tylko z problemami finansowymi, czy też zdrowotnymi, ale także emocjonalnymi – pani Elżbieta jest w trakcie sprawy rozwodowej ze swoim mężem, który w przeszłości stosował przemoc wobec członków rodziny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zbiórka odbyła się w sklepie spożywczym SAM, mieszczącym się na ulicy Nocznickiego w Olecku. Mieszkańcy Olecka bardzo chętnie, z zaangażowaniem, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy, włączali się w akcję. Niektórzy z nich sami przyznawali się do tego, że przyszli do sklepu nie po zakupy dla siebie, a po to, aby specjalnie zakupić kilka produktów na Szlachetną Paczkę. W tym roku, wolontariusze zbierali paczkę nie tylko w sklepie spożywczym SAM, ale także w pobliskim sklepie chemicznym CHEMIX – dzięki zgodzie właściciela, możliwe było zachęcenie większej ilości osób do czynnego wsparcia projektu. W trakcie zbiórki udało się nazbierać duże ilości żywności trwałej (cukier, mąka, ryż, makaron, kaszki dla dzieci, płatki, konserwy, olej, majonez, musztarda, dżem, herbata, kawa) oraz środków czystości (proszki do prania, płyny czyszczące, mydła, szampony, pampersy, chusteczki nawilżające, szczoteczki i pasty do zębów, żele myjące).

Warto wspomnieć, że nie tylko artykuły spożywcze i środki czystości trafiały do Szlachetnej Paczki, nie zabrakło również darów rzeczowych tj. garnki, robot kuchenny, piłka, zabawki, książeczki, klocki i sprzęt multimedialny. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie wpłacali pieniądze, za które zakupiono buty i kurtki  na zimę oraz odzież dla dzieci. Szczególne podziękowania należy złożyć dla władz Wszechnicy Mazurskiej w Olecku, które podarowały rodzinie pani Elżbiety komputer. Na podziękowania zasłużyli także właściciele sklepów (Pan W. Makowski i Pan B. Milewski), wolontariusze i wszyscy ci, którzy postanowili swoimi czynami przyczynić się do tego, aby drugi człowiek mógł także w spokoju i radości godnie spędzić czas z najbliższymi i poczuć magię Świąt.

Beata Najechalska
Opiekun Samorządu Szkolnego ZST

 
Szlachetna Paczka!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2013 17:37

 
Wystawa "Złoto Bizancjum" oraz Wykład dr Elizy Walczak
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 listopada 2013 01:17

 
MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU Z REWIZYTĄ W ROSJI.
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 listopada 2013 01:09


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 października 2013 21:21


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

15 października 2013 r. uczniowie klasy II TEI Zespołu Szkół Technicznych w Olecku  wraz z opiekunami – Beatą Najechalską (nauczycielką geografii)  i Ryszardem Truchanem  (nauczycielem biologii) – wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy Gryz i Doliw. Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

Udział młodzieży w akcji był też doskonalą okazją do integracji klasy. Pogoda dopisywała, a uroku dodawały unoszące się w powietrzu  przędne nici pająków – babie lato. Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po smacznym posiłku zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły i zadeklarowali, że bardzo chętnie wezmą udział w następnej akcji „Sprzątania Świata.”

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Beata Najechalska

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 października 2013 00:29- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

18 października 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.
W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością, m.in. przewodniczący Rady Powiatu Pan Wacław Sapieha, Pani Elżbieta Domasik – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Olecku – Pan  Bernard  Faszcza. Nie zabrakło też emerytowanych nauczycieli, którzy bardzo licznie przybyli na to święto.  Po przemówieniach  Pana Dyrektora i zaproszonych gości przyszedł czas na życzenia dla nauczycieli. Uczniowie pięknymi słowami poetyckimi wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów oraz przekazywaną wiedzę. Wyrazem tej wdzięczności były kwiaty i słodkie upominki.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomniano też o wyróżnionych uczniach, którzy odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Kolejną część akademii wypełniły występy artystyczne młodzieży.
W humorystyczny sposób przedstawione wiadomości z życia szkoły wywołały żywą reakcję publiczności. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”. Można było podziwiać piękne stroje, efektowną dekorację oraz muzykę, która towarzyszyła bohaterom i tworzyła  niepowtarzalny nastrój. Gromkie brawa i uśmiechy  na twarzach zgromadzonych były nagrodą dla młodych aktorów.
Apel zakończył Pan Dyrektor słowami podziękowań i życzeniami skierowanych do wszystkich pracowników szkoły.

 

Mariola Borys ZST


 
Otrzęsiny klas pierwszych w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 października 2013 22:38
fot. K. Jasiukiewicz
- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

My, uczniowie klas I przyrzekamy:

· Przestrzegać postanowień Statutu Szkoły

· Dbać o honor szkoły

· Szanować mienie szkoły

· Godnie reprezentować szkołę swą postawą i wyglądem zewnętrznym

· Być koleżeńskim i z szacunkiem odnosić się do wszystkich ludzi

· Systematycznie pogłębiać swą wiedzę

· Zdobytą wiedzą przyczyniać się do rozwoju Polski


Tymi słowami, podczas otrzęsin klas pierwszych uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku złożyli swą pierwszą, uroczystą przysięgę w nowej szkole. Imprezę  zorganizował  Samorząd Uczniowski we współpracy z uczniami klas drugich w  dniu 16 października 2013 r.

Pierwszoklasiści musieli stawić czoła różnym zadaniom wykazując się sprawnością intelektualną i fizyczną. Pojedynek zaczęli od prezentacji pracy domowej czyli przedstawienia swoich kierunków kształcenia. W rytmie melodii z bajki „Sąsiedzi” prezentowali się  technik budownictwa i technik mechanik. Pracę technika informatyka i technika usług fryzjerskich zobaczyliśmy w wersji elektronicznej. Błyskotliwość swą „kociaki” zaprezentowały  podczas bitwy na głosy - pojedynek polegał na tym, by wykazać się znajomością jak największej liczby  piosenek „z imieniem”. Ogromne zdolności artystyczne pierwszaków mogliśmy zauważyć oglądając portrety kotów. Siłę, szybkość i zwinność udowodnili  w konkurencjach sportowych. Bieg slalomem z piłkami, nadmuchiwanie i wiązanie balonów, skrzynia z największą ilością osób – to wyzwania, które postawili swoim młodszym koleżankom i kolegom uczniowie klas drugich.

Talenty i stopień zaangażowania pierwszoklasistów badali  jurorzy:  Alicja Jankowska-Bełbot,  Ewa Wysocka i Marek Chomontowski. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TI/F i 1TB/M, to oni zajęli ex aequo I miejsce. Za rok, właśnie ci uczniowie będą mieli okazję zorganizować otrzęsiny dla przyszłych pierwszaków. Podsumowaniem imprezy było przyznanie nagrody głównej w postaci dużego kota-maskotki – symbolu pierwszaków zwycięzców oraz słodkich nagród pocieszenia.

__

Alicja Jankowska-Bełbot

 
Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z rewizytą w Gavriłowie.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 października 2013 19:54


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach 7 – 12 października 2013r. uczniowie ZST w Olecku wraz z opiekunami gościli w Gavriłowie w ramach projektu „Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013” współfinansowanego przez Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Wiele radości przyniosło uczniom kolejne spotkanie – tym razem w Rosji.   Wzmocnieniu zawartych już podczas wizyty w Polsce przyjaźni pomogły wspólne zabawy integracyjne zorganizowane przez uczniów i nauczycieli szkoły w Gawriłowie – prezentacja obu państw, dyskoteki, spotkania przy ognisku, wspólne lepienie pielmieni (tradycyjnej potrawy rosyjskiej) oraz zabawa w ozierskim  parku linowym.

Podczas 6–cio dniowej wizyty uczestnicy wymiany pod czujnym okiem profesjonalnego fotografa – Pani Ewy Kozłowskiej – fotografowali zabytki oraz atrakcje turystyczne Obwodu Kaliningradzkiego, poznając jednocześnie jego kulturę, tradycję i historię.

Młodzież zwiedziła najbardziej znane miasta – Gusiev (Muzeum historyczno – krajoznawcze im. A. M. Iwanowa), Oziersk (Zabytkową elektrownię wodną oraz kirchę), Czerniachowsk (zamek Insterburg), Sovietsk , Krasnolesie (wycieczka po Puszczy Romnickiej). Najwięcej wrażeń dostarczyły uczestnikom wycieczka do Kaliningradu i nadmorskie widoki  Mierzei Kurońskiej, gdzie młodzież wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” .

Na uwagę zasługiwał również most niedaleko Krasnolesia – przedłużenie linii kolejowej Żytkiejmy – Stańczyki – Gołdap. Wizyta w tym miejscu pokazała wszystkim inny wymiar całego projektu – znaleziono miejsce, które łączy oba państwa. Nasze regiony mają wspólną historię, wspólne zabytki. Po obu stronach granicy mieszkają tacy sami ludzie. Wystarczy tylko zrobić krok do przodu, wyjść z trzymających nas ram, otworzyć się na drugiego człowieka, aby zobaczyć, że to co obce nie zawsze oznacza inne i wszędzie można poznać nowych przyjaciół.

Wystawa fotografii zrobionych przez uczestników wymiany była zwieńczeniem całego przedsięwzięcia, a także miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu zarówno w Polsce jak i w Rosji. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w sobotę 12 października br. w Szkole Średniej w Gavriłowie. Gospodarzami wystawy byli dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie – Pani Natalia Niekrasowa i Pan dr. Marek Góryński, którzy dokonali jej uroczystego otwarcia.

Najbardziej oczekiwanym przez uczniów punktem uroczystości było  rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą fotografię. Po burzliwych naradach jury  ex aequo przyznało  I miejsce  Lizie Tarasowoj (Szkoła Średnia w Gavriłowie) oraz Krzysztofowi  Bokuniewiczowi (ZST Olecko). II miejsce zajęli uczniowie ZST Olecko – Adrian Markowski i Karol Nietubyć, natomiast III miejsce przyznano uczniom z Rosji – Kristinie Gindemit oraz Nikitie Tishakov.

Mimo, iż projekt oficjalnie się zakończył, to w sercach uczniów i nauczycieli nadal trwa. Pozostało wiele wspólnych wspomnień, nawiązały się nowe przyjaźnie, które będą kontynuowane. Obie szkoły będą dalej współpracować. Żegnając się nie mówiliśmy sobie „do widzenia”, lecz „do zobaczenia”, gdyż mamy nadzieję , że wkrótce znowu się spotkamy.

 

A. Truchan
M. Gogacz

 
Prezentacja wizyty uczestników projektu "polsko-rosyjska wymiana młodzieży"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 23:25


- kliknij by pobrać -


Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2013 20:02
 
MIEJSKO-POWIATOWA INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2013/2014
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 23:08


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

DNIA 28.09.2013R.(SOBOTA) NA STADIONIE MIEJSCKIM MOSiR OLECKO ODBYŁY SIĘ MIEJSKO-POWIATOWE INAUGURACJE SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2013/2014

XXII OLECKIE OTWARTE BIEGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Naszą szkołę reprezentowała grupa chłopców w składzie:
1. Wróblewski Damian  II A
2. Palewicz Maciej  II A
3. Sak Sylwester II A
4. Bakuła Maciej I A
5. Jurewicz Arkadiusz IV TBM

Damian Wróblewski wystartował w biegu głównym na 3000m zajmując II miejsce. Reszta kolegów pokonała odległość 1 mili klasyfikując się na następujących pozycjach:

I miejsce - Arkadiusz Jurewicz
III miejsce - Sylwester Sak
IV miejsce - Maciej Palewicz
V miejsce - Maciej Bakuła


Uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 22:57


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych odbyły się dnia 26.09.2013r., na Stadionie Miejskim w Olecku.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby

Dziewczęta w składzie :

- Raczkiel Ewelina II A  -800 m

- Milewska Katarzyna I C -100 m

-Karczewska Natalia II A - pchnięcie kulą

-Jachimczuk Karolina II TEI - skok w dal

Chłopcy  w składzie :

- Czerepaka Łukasz IV TBM -pchnięcie kulą

- Marczuk Krzysztof IV TBM - 800 m

- Gódź Maciej IV TBM - skok w dal

- Kopko Mateusz IV TBM - 100 m

Dziewczęta w sztafecie 4x100m zajęły II miejsce natomiast chłopacy IV miejsce .

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

fot. - Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 22:57


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych odbyły się dnia 26.09.2013r., na Stadionie Miejskim w Olecku.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby

Dziewczęta w składzie :

- Raczkiel Ewelina II A  -800 m

- Milewska Katarzyna I C -100 m

-Karczewska Natalia II A - pchnięcie kulą

-Jachimczuk Karolina II TEI - skok w dal

Chłopcy  w składzie :

- Czerepaka Łukasz IV TBM -pchnięcie kulą

- Marczuk Krzysztof IV TBM - 800 m

- Gódź Maciej IV TBM - skok w dal

- Kopko Mateusz IV TBM - 100 m

Dziewczęta w sztafecie 4x100m zajęły II miejsce natomiast chłopacy IV miejsce .

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

fot. - Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 12