Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z wizytą w jednostce wojskowej w Orzyszu.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 maja 2013 11:56


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniu 24 maja 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku pod opieką nauczycieli wzięli udział w wyjeździe do jednostki wojskowej w Orzyszu podległej 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, w ramach realizowanej współpracy Wojsk Lądowych   z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi.

Żołnierze zaprezentowali młodzieży sprzęt wojskowy na czterech stanowiskach tj. : czołg T-72, wóz piechoty BWP-1, haubicę samobieżną „Goździk” oraz stanowisko karabinu  snajperskiego polskiej konstrukcji do niszczenia m. in. sprzętu zmechanizowanego wroga. Opisano możliwości tego sprzętu, a młodzież miała okazję do zapoznania się z jego wyposażeniem także wewnątrz wozów.

W drugiej części pobytu młodzież spotkała się z zastępcą dowódcy w sali tradycji 15. Mazurskiego Batalionu Saperów wchodzącego w skład  w/w brygady, który opowiadał o historii jednostki, jej pobycie w różnych rejonach świata na misjach, w tym także ostatnio w Afganistanie.

Następnym punktem współpracy Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z Wojskami Lądowymi będzie obóz przysposobienia wojskowego przy ZST Olecko. Szkolenie przeprowadzą żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Szczególną atrakcją będzie trzydniowy pobyt uczestników obozu na terenie 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach podległy 11. Pułkowi Artylerii w Węgorzewie.

Dariusz Nalewajko
Maciej Lau
Grzegorz Miszczak.

 
Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2013 19:36

Dnia 16 maja 2013 (czwartek) na Stadionie Miejskim w Olecku odbyły sie Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w LA.

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Naszą szkołę reprezentowało 19 osób w następujących konkurencjach :

a) pchnięcie kulą:
- Krejpcio Żaneta - I m
- Wojciechowski Robert - II m
- Czerepaka Łukasz - III m
- Pigiel Tomasz - IV m
- Chodkiewicz Bartosz - V m

b) skok w dal:
- Jachimczuk Karolina
- Kłoczko Szymon - III m
- Brzuchalski Łukasz - IV m

c) skok wzwyż:
- Sadłowski Michał - II m

d) rzut oszczepem:
- Czerepaka Łukasz -IV m
- Klar Eryk - V m

e) bieg na dystansie 100 m:
- Zajkowska Żaneta - III m
- Kopko Mateusz - III m
- Węgiel Dariusz - IV m

f) bieg na dystansie 400 m:
- Rzeszotek Żaneta - I m
- Kopko Mateusz - II m

g) bieg na dystansie 800 m:
- Jankowski Kamil - II m
- Erpszt Przemysław - III m

h) bieg na dystansie 1500 m:
- Przemylewski Paweł - I m
- Krzyżewski Andrzej - II m
- Palewicz Maciej - III m

Sztafeta chłopców 4x100:
- I miejsce
*Czerepaka Łukasz
*Kopko Mateusz
*Klar Eryk
*Palewicz Maciej

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły

oraz życzymy dalszych sukcesów !

 
Szczęśliwej drogi już czas…, czyli pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 kwietnia 2013 14:42


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

26 kwiecień był niezwykle uroczystym dniem w murach Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klas maturalnych. Pożegnanie było dużym przeżyciem dla tegorocznych maturzystów, gdyż był to ich ostatni dzień w szkole, w szkole, w której przeżyli aż cztery lata. W tym miejscu każdy z nich pozostawił kawałek siebie , swoje przyjaźnie i sympatie , radość sukcesów i gorycz porażek.

Uroczystość oficjalnie otworzył Dyrektor ZST w Olecku, dr Marek Góryński. Zwrócił się bezpośrednio do uczniów klas maturalnych, wspominając ich początki w tej szkole oraz gratulując wyników w nauce. Podarował im parę cennych rad, którymi powinni kierować się w życiu każdego dnia. Życzył powodzenia i zdobycia jak najlepszych not podczas zbliżających się egzaminów maturalnych i zawodowych.

Głównymi bohaterami piątkowych uroczystości byli przede wszystkim uczniowie, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce i sporcie oraz dobrze reprezentowali szkołę poza jej murami. Nagrody książkowe powędrowały do kilkunastu maturzystów,  a wśród nich znaleźli się uczniowie, których uhonorowano stypendiami za bardzo dobre wyniki w nauce.

Tegoroczni maturzyści podziękowali Dyrekcji, swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za przyjazną atmosferę do nauki oraz za trud włożony w ich edukację.  Natomiast uczniowie młodszych klas wręczyli im symboliczne upominki-pamiątkowe zdjęcia, by dzięki nim pamiętali o latach spędzonych w tej szkole.

Po podziękowaniach, wyróżnieniach i gratulacjach nastąpiła część artystyczna wykonana przez uczniów klas młodszych. Atmosfera pełna wzruszeń i powagi została wzbogacona odrobiną żartu. Przedstawienie nosiło tytuł „Etapy rozwoju istoty szkolnej”. Na twarzach uczestników pojawił się szczery uśmiech, gdyż szkolni aktorzy w sposób humorystyczny ukazywali cykl ewolucji ucznia na przestrzeni lat.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych została zamknięta prezentacją multimedialną. Przypomniała tegorocznym maturzystom ich cztery lata nauk w tej szkole.  Odsłoniła ich pierwsze kroki w tym miejscu, chwile radości, udane przedsięwzięcia, aż do dnia dzisiejszego, ostatniego dnia nauki.

Iwona Ćwikowska

 
Technik informatyk: wyniki egzaminu próbnego z części teoretycznej
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 16:01

Technik informatyk: wyniki egzaminu próbnego z części teoretycznej

Wyniki egzaminu próbnego z części teoretycznej są dostępne u egzaminatora
sala: b1

Egzamin przygotował:
G. Romotowski

 
Wyjazd na Politechnikę Warszawską w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 kwietnia 2013 21:53


(kliknij by zobaczyć galerię projektu)

W dniu 23 marca 2013 r. 34 uczniów ZST w Olecku kształcących się w zawodach technik mechanik, technik informatyk oraz technik budownictwa wzięło udział w wyjeździe do Warszawy na Dni Otwarte Politechniki Warszawskiej Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym oferty edukacyjnej uczelni a następnie zwiedziła dwa wybrane wydziały politechniki Warszawskiej: Wydział Samochodów

I Maszyn Roboczych oraz Wydział Mechatroniki. Uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z głównymi kierunkami działań badawczych obu wydziałów i obejrzeć nowocześnie wyposażone laboratoria.

Na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych uczniowie ZST zwiedzili między innymi Laboratorium Obróbki Metali, Laboratorium Pojazdy Samochodowe, Laboratorium Mechaniki Pojazdów, Laboratorium Konstrukcji Nośnych, Laboratorium Układów Napędowych Pojazdów oraz jedno z najlepiej wyposażonych  w ramach unijnych środków strukturalnych nowoczesne Zintegrowane Środowiskowe Laboratorium Systemów Mechatronicznych Pojazdów i Maszyn Roboczych.

Zwiedzający Wydział Mechatroniki mieli okazję zwiedzić nowocześnie wyposażone Laboratorium Mechaniki Płynów, (stanowisko do wizualizacji przepływów dowolnych cieczy, stanowisko do badania zjawiska kawitacji, stanowisko do komputerowo wspomaganego wyznaczania charakterystyk przepływowych w kanałach i elementach płynowych), Laboratorium Pneumatycznych Napędów Robotyki, (model modułowego systemu produkcyjnego MPS firmy FESTO, model obiektu dyskretnego ze sterownikiem programowalnym, zrobotyzowany system montażowy),Laboratorium Robotyki, (stanowisko robotyki mobilnej wyposażone w 7 robotów mobilnych (3 gąsienicowe, 3 kołowych, 1 kroczący),  Laboratorium Sterowania Pozycyjnego Napędów, (stanowisko do badania pneumatycznych układów napędowych ze sterowaniem dławieniowym , zestaw trzech stanowisk do badania algorytmów sterowania pozycyjnego pneumatycznych napędów siłownikowych.

Uczniowie byli pod wrażeniem uczelni. Deklarowali, że po ukończeniu szkoły średniej będą starali się o przyjęcie na w/w uczelnie gdyż daje ona dobre wykształcenie a co za tym idzie szansę na dobrą pracę.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 21:59
 
Projekt "Myślimy o przyszłości"
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 kwietnia 2013 00:00


Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:06
 
Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 kwietnia 2013 19:02

Poprawiony: piątek, 27 września 2013 16:06
 
Konkurs Wiedzy Technicznej rozstrzygnięty!!!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 kwietnia 2013 18:32


(fot. G. Romotowski)

Dnia 9 kwietnia 2013r. odbył się Konkurs Wiedzy Technicznej w siedzibie szkoły Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: M. Lau, S. Rekść, J. Wierzbiński, K. Skrocki.

Konkurs był podzielony na dwa etapy:
I etap - test wyboru z zagadnień mechaniczno-motoryzacyjnych, żywieniowych, elektryczno-elektronicznych.
II etap - zadania praktyczne z technologii mechanicznej oraz technologii murarstwa i tynkarstwa.

Po przeprowadzeniu zawziętej rywalizacji w dwóch etapach wyłoniono osoby z najwyższą punktacją.

I miejsce - Paweł Makowski
nagroda: tablet

II miejsce - Michał Bronikowski
nagroda: drukarka wielofunkcyjna

III miejsce - Przemysław Tomczyk
nagroda: słuchawki komputerowe

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pamiątkowe w postaci pendrive'ów oraz dyplomy za udział w konkursie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie :-)  Gratulujemy zwycięzcom :-) Zapraszamy Za Rok na kolejną edycję konkursu Wiedzy Technicznej!

Organizatorzy

Poprawiony: wtorek, 09 kwietnia 2013 18:49
 
Powiatowe Targi Edukacyjne
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 kwietnia 2013 21:29


(kliknij by zobaczyć galerię)

W środę, 27 marca br. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie trzecich klas gimnazjów mogli zapoznać się z ofertą oleckich szkół i  placówek pracujących z młodzieżą ponadgimnazjalną. Wkrótce przecież gimnazjaliści staną przed poważnym wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę.

Podczas Targów młodzież mogła zobaczyć walory każdej ze szkół. Do stoiska Zespołu Szkół Technicznych przyciągały wszystkich piękne fryzjerki i kosmetyczki chętne uczesać każdą niesforną głowę oraz zainspirować  wiosennymi trendami w makijażu. Chętni mogli również zwiedzić muzeum OSA „Zamek” i zobaczyć warsztaty szkolne (w których uczą się przyszli mechanicy), obejrzeć pracę maszyn i otrzymać pamiątkowe nieśmiertelniki wykonane przez uczniów technikum mechanicznego. Na targi przyjechali również zaprzyjaźnieni z ZST żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, którzy promowali zawodową służbę wojskową i służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych. W wakacje uczniowie ZST (w szczególności mechanicy, informatycy i kucharze, gdyż takie zawody są w wojsku najbardziej pożądane) wezmą udział w obozach przysposobienia obronnego w koszarach 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Smaku i koloru dodali także „zamkowi” kucharze i cukiernicy. Uczniowie zainspirowani wiosną wykonali przepyszne przekąski na słodko i nie tylko…

Na targach swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały również inne oleckie placówki: Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone, Zespół Szkół STO oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Mimo zimowej aury wiosennie przystrojone stoiska przyciągały gimnazjalistów, którzy licznie przybyli z Wieliczek, Kijewa, Gimnazjum Nr 1 oraz indywidualnie z innych szkół.

Powiatowe Targi Edukacyjne to najlepsza możliwość zapoznania się z ofertami wszystkich oleckich placówek jednocześnie, a ich propozycje są bardzo różnorodne i nie mniej interesujące niż szkół w sąsiednich miastach.

 
MATURZYŚCI!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 marca 2013 20:06

Bibliografie do ustnej prezentacji  maturalnej

z języka polskiego należy złożyć w szkole

do 8 kwietnia 2013 r. (poniedziałek).

W zakładce dla maturzystów znajdziecie zasady pisania bibliografii zalecane w ZST w Olecku a także przykładowe bibliografie i plany prezentacji.

 
Powiatowe Targi Edukacyjne
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 marca 2013 00:00

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2013 21:37
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 49