Szlachetna Paczka!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2013 17:37

 
Wystawa "Złoto Bizancjum" oraz Wykład dr Elizy Walczak
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 listopada 2013 01:17

 
MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU Z REWIZYTĄ W ROSJI.
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 listopada 2013 01:09


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 października 2013 21:21


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

15 października 2013 r. uczniowie klasy II TEI Zespołu Szkół Technicznych w Olecku  wraz z opiekunami – Beatą Najechalską (nauczycielką geografii)  i Ryszardem Truchanem  (nauczycielem biologii) – wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy Gryz i Doliw. Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

Udział młodzieży w akcji był też doskonalą okazją do integracji klasy. Pogoda dopisywała, a uroku dodawały unoszące się w powietrzu  przędne nici pająków – babie lato. Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po smacznym posiłku zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły i zadeklarowali, że bardzo chętnie wezmą udział w następnej akcji „Sprzątania Świata.”

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Beata Najechalska

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 października 2013 00:29



- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

18 października 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.
W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością, m.in. przewodniczący Rady Powiatu Pan Wacław Sapieha, Pani Elżbieta Domasik – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Olecku – Pan  Bernard  Faszcza. Nie zabrakło też emerytowanych nauczycieli, którzy bardzo licznie przybyli na to święto.  Po przemówieniach  Pana Dyrektora i zaproszonych gości przyszedł czas na życzenia dla nauczycieli. Uczniowie pięknymi słowami poetyckimi wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów oraz przekazywaną wiedzę. Wyrazem tej wdzięczności były kwiaty i słodkie upominki.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomniano też o wyróżnionych uczniach, którzy odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Kolejną część akademii wypełniły występy artystyczne młodzieży.
W humorystyczny sposób przedstawione wiadomości z życia szkoły wywołały żywą reakcję publiczności. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”. Można było podziwiać piękne stroje, efektowną dekorację oraz muzykę, która towarzyszyła bohaterom i tworzyła  niepowtarzalny nastrój. Gromkie brawa i uśmiechy  na twarzach zgromadzonych były nagrodą dla młodych aktorów.
Apel zakończył Pan Dyrektor słowami podziękowań i życzeniami skierowanych do wszystkich pracowników szkoły.

 

Mariola Borys ZST


 
Otrzęsiny klas pierwszych w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 października 2013 22:38




fot. K. Jasiukiewicz
- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

My, uczniowie klas I przyrzekamy:

· Przestrzegać postanowień Statutu Szkoły

· Dbać o honor szkoły

· Szanować mienie szkoły

· Godnie reprezentować szkołę swą postawą i wyglądem zewnętrznym

· Być koleżeńskim i z szacunkiem odnosić się do wszystkich ludzi

· Systematycznie pogłębiać swą wiedzę

· Zdobytą wiedzą przyczyniać się do rozwoju Polski


Tymi słowami, podczas otrzęsin klas pierwszych uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku złożyli swą pierwszą, uroczystą przysięgę w nowej szkole. Imprezę  zorganizował  Samorząd Uczniowski we współpracy z uczniami klas drugich w  dniu 16 października 2013 r.

Pierwszoklasiści musieli stawić czoła różnym zadaniom wykazując się sprawnością intelektualną i fizyczną. Pojedynek zaczęli od prezentacji pracy domowej czyli przedstawienia swoich kierunków kształcenia. W rytmie melodii z bajki „Sąsiedzi” prezentowali się  technik budownictwa i technik mechanik. Pracę technika informatyka i technika usług fryzjerskich zobaczyliśmy w wersji elektronicznej. Błyskotliwość swą „kociaki” zaprezentowały  podczas bitwy na głosy - pojedynek polegał na tym, by wykazać się znajomością jak największej liczby  piosenek „z imieniem”. Ogromne zdolności artystyczne pierwszaków mogliśmy zauważyć oglądając portrety kotów. Siłę, szybkość i zwinność udowodnili  w konkurencjach sportowych. Bieg slalomem z piłkami, nadmuchiwanie i wiązanie balonów, skrzynia z największą ilością osób – to wyzwania, które postawili swoim młodszym koleżankom i kolegom uczniowie klas drugich.

Talenty i stopień zaangażowania pierwszoklasistów badali  jurorzy:  Alicja Jankowska-Bełbot,  Ewa Wysocka i Marek Chomontowski. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TI/F i 1TB/M, to oni zajęli ex aequo I miejsce. Za rok, właśnie ci uczniowie będą mieli okazję zorganizować otrzęsiny dla przyszłych pierwszaków. Podsumowaniem imprezy było przyznanie nagrody głównej w postaci dużego kota-maskotki – symbolu pierwszaków zwycięzców oraz słodkich nagród pocieszenia.

__

Alicja Jankowska-Bełbot

 
Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z rewizytą w Gavriłowie.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 października 2013 19:54


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach 7 – 12 października 2013r. uczniowie ZST w Olecku wraz z opiekunami gościli w Gavriłowie w ramach projektu „Polsko – Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013” współfinansowanego przez Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Wiele radości przyniosło uczniom kolejne spotkanie – tym razem w Rosji.   Wzmocnieniu zawartych już podczas wizyty w Polsce przyjaźni pomogły wspólne zabawy integracyjne zorganizowane przez uczniów i nauczycieli szkoły w Gawriłowie – prezentacja obu państw, dyskoteki, spotkania przy ognisku, wspólne lepienie pielmieni (tradycyjnej potrawy rosyjskiej) oraz zabawa w ozierskim  parku linowym.

Podczas 6–cio dniowej wizyty uczestnicy wymiany pod czujnym okiem profesjonalnego fotografa – Pani Ewy Kozłowskiej – fotografowali zabytki oraz atrakcje turystyczne Obwodu Kaliningradzkiego, poznając jednocześnie jego kulturę, tradycję i historię.

Młodzież zwiedziła najbardziej znane miasta – Gusiev (Muzeum historyczno – krajoznawcze im. A. M. Iwanowa), Oziersk (Zabytkową elektrownię wodną oraz kirchę), Czerniachowsk (zamek Insterburg), Sovietsk , Krasnolesie (wycieczka po Puszczy Romnickiej). Najwięcej wrażeń dostarczyły uczestnikom wycieczka do Kaliningradu i nadmorskie widoki  Mierzei Kurońskiej, gdzie młodzież wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” .

Na uwagę zasługiwał również most niedaleko Krasnolesia – przedłużenie linii kolejowej Żytkiejmy – Stańczyki – Gołdap. Wizyta w tym miejscu pokazała wszystkim inny wymiar całego projektu – znaleziono miejsce, które łączy oba państwa. Nasze regiony mają wspólną historię, wspólne zabytki. Po obu stronach granicy mieszkają tacy sami ludzie. Wystarczy tylko zrobić krok do przodu, wyjść z trzymających nas ram, otworzyć się na drugiego człowieka, aby zobaczyć, że to co obce nie zawsze oznacza inne i wszędzie można poznać nowych przyjaciół.

Wystawa fotografii zrobionych przez uczestników wymiany była zwieńczeniem całego przedsięwzięcia, a także miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu zarówno w Polsce jak i w Rosji. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w sobotę 12 października br. w Szkole Średniej w Gavriłowie. Gospodarzami wystawy byli dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie – Pani Natalia Niekrasowa i Pan dr. Marek Góryński, którzy dokonali jej uroczystego otwarcia.

Najbardziej oczekiwanym przez uczniów punktem uroczystości było  rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą fotografię. Po burzliwych naradach jury  ex aequo przyznało  I miejsce  Lizie Tarasowoj (Szkoła Średnia w Gavriłowie) oraz Krzysztofowi  Bokuniewiczowi (ZST Olecko). II miejsce zajęli uczniowie ZST Olecko – Adrian Markowski i Karol Nietubyć, natomiast III miejsce przyznano uczniom z Rosji – Kristinie Gindemit oraz Nikitie Tishakov.

Mimo, iż projekt oficjalnie się zakończył, to w sercach uczniów i nauczycieli nadal trwa. Pozostało wiele wspólnych wspomnień, nawiązały się nowe przyjaźnie, które będą kontynuowane. Obie szkoły będą dalej współpracować. Żegnając się nie mówiliśmy sobie „do widzenia”, lecz „do zobaczenia”, gdyż mamy nadzieję , że wkrótce znowu się spotkamy.

 

A. Truchan
M. Gogacz

 
Prezentacja wizyty uczestników projektu "polsko-rosyjska wymiana młodzieży"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 23:25


- kliknij by pobrać -


Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2013 20:02
 
MIEJSKO-POWIATOWA INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2013/2014
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 23:08


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

DNIA 28.09.2013R.(SOBOTA) NA STADIONIE MIEJSCKIM MOSiR OLECKO ODBYŁY SIĘ MIEJSKO-POWIATOWE INAUGURACJE SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2013/2014

XXII OLECKIE OTWARTE BIEGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Naszą szkołę reprezentowała grupa chłopców w składzie:
1. Wróblewski Damian  II A
2. Palewicz Maciej  II A
3. Sak Sylwester II A
4. Bakuła Maciej I A
5. Jurewicz Arkadiusz IV TBM

Damian Wróblewski wystartował w biegu głównym na 3000m zajmując II miejsce. Reszta kolegów pokonała odległość 1 mili klasyfikując się na następujących pozycjach:

I miejsce - Arkadiusz Jurewicz
III miejsce - Sylwester Sak
IV miejsce - Maciej Palewicz
V miejsce - Maciej Bakuła


Uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 22:57


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych odbyły się dnia 26.09.2013r., na Stadionie Miejskim w Olecku.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby

Dziewczęta w składzie :

- Raczkiel Ewelina II A  -800 m

- Milewska Katarzyna I C -100 m

-Karczewska Natalia II A - pchnięcie kulą

-Jachimczuk Karolina II TEI - skok w dal

Chłopcy  w składzie :

- Czerepaka Łukasz IV TBM -pchnięcie kulą

- Marczuk Krzysztof IV TBM - 800 m

- Gódź Maciej IV TBM - skok w dal

- Kopko Mateusz IV TBM - 100 m

Dziewczęta w sztafecie 4x100m zajęły II miejsce natomiast chłopacy IV miejsce .

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

fot. - Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2013 22:57


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych odbyły się dnia 26.09.2013r., na Stadionie Miejskim w Olecku.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby

Dziewczęta w składzie :

- Raczkiel Ewelina II A  -800 m

- Milewska Katarzyna I C -100 m

-Karczewska Natalia II A - pchnięcie kulą

-Jachimczuk Karolina II TEI - skok w dal

Chłopcy  w składzie :

- Czerepaka Łukasz IV TBM -pchnięcie kulą

- Marczuk Krzysztof IV TBM - 800 m

- Gódź Maciej IV TBM - skok w dal

- Kopko Mateusz IV TBM - 100 m

Dziewczęta w sztafecie 4x100m zajęły II miejsce natomiast chłopacy IV miejsce .

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

fot. - Milena Ziółkowska
Monika Brzozowska
Uczennice kl. IV TEH

 
V Biegi z Klio w ZST
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 września 2013 23:28


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegała pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano”. Już po raz piąty Oleckie Stowarzyszenie Aktywnych „Zamek” oraz Zespół Szkół Technicznych przyłączyły się do tej akcji. Zamkowa muza historii -  Klio (Karolina Kowalewska)  zaprosiła do wspólnej zabawy młodzież gimnazjalną i uczniów szkół średnich z całego regionu. W tym roku Klio towarzyszył król Kazimierz Wielki (Grzegorz Szczodruch), który „zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną”. W szranki stanęło 11 drużyn: ZST, ZSLiZ, LO, OSWdDG, Gimnazjum Społeczne, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Bakałarzewie, Gimnazjum w Świętajnie, Gimnazjum w Kowalach Oleckich oraz uczniowie ze szkoły w Gawriłowie (Obwód Kaliningradzki), którzy biorą udział w projekcie „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013” współfinansowanym przez Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Pierwszą część zabawy stanowił bieg na orientację w mieście, podczas którego drużyny musiały uporać się z różnymi zadaniami, m.in. ułożyć mur w stylu gotyckim o wiązaniu polskim (główki - wozówki), przeliczyć wielkość odrestaurowanej bramy cmentarza ewangelickiego na łokcie i sążnie, spotkać się z białą damą na zamkowej  wieży czy rozwiązać zagadki logiczne i historyczne (w Oleckiej Izbie Historycznej). Na drugim etapie, poszczególne szkoły walczyły w quizie historycznym, którego pytania dotyczyły dziejów Prus Wschodnich (szczególnie Mazur i Olecka) oraz Suwalszczyzny.  Podczas gdy drużyny zmagały się z zadaniami w terenie, pozostali  uczniowie mieli okazję  spróbować swych sił w zabawach sportowo-intelektualnych. Najlepsi okazali się chłopcy z 1 TBM, którzy otrzymali bony do wykorzystania w szkolnej pracowni fryzjerskiej, a fotomontaż obrazu historycznego najciekawiej przedstawiała klasa 3 TEI oraz uczniowie ze szkoły w Gawriłowie.

Zwycięzcami V Zamkowych Biegów z Klio zostali gospodarze - drużyna ZST (klasa 1 TIF z wychowawczynią Katarzyną Jasiukiewicz). Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Świętajnie, a trzecie ekipa LO w Olecku.  Uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody: dyski twarde, megasłuchawki, pendrivy.  Wszystkim startującym gratulujemy wiedzy i zapraszamy do gry w kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Katarzyna Kaczor

 
TRZECI DZIEŃ „POLSKO – ROSYJSKIEJ WYMIANY MŁODZIEŻY 2013”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 września 2013 21:03



- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Podczas trzeciego dnia wizyty uczestnicy projektu podróżując szlakiem Augustowszczyzny fotografowali jej zabytki. Jako pierwszy zachwyt wzbudził drewniany kościół w Wieliczkach, następnie młodzież poznała historię Pałacu Paca w Dowspudzie. Położenie zabytku oczarowało nie tylko uczniów szkoły rosyjskiej, ale przede wszystkim ich opiekunów. Kolejnym punktem był klasztor kamedułów w Wigrach. Historia obiektu, jak również jego przepiękne wnętrza, zachwyciły Rosjan. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się katakumby w podziemiach wigierskiego kościoła.

Wyjazd zakończyła wspólna gra w kręgle w Fantasy Parku w Suwałkach, która jeszcze bardziej zintegrowała obie grupy.

 

Więcej informacji dotyczących projektu w zakładce >POLSKO - ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2013<


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 46