ANDRZEJKI - MAGIA WRÓŻB
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 listopada 2012 01:00

„Każda panna wzrok wytęża, by odnaleźć swego męża…”

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…”

28.11.2012r. w świetlicy internatu zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy. Wróżby to dobra zabawa. W andrzejki, jak co roku, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. Wróżyliśmy sobie zatem z wosku, kości do gry, serc z imionami, butów wędrujących za próg…, kart z zawodami, magicznych liczb, szpilek, jabłek. Pełen magii wieczór zakończył słodki poczęstunek.

 
Lance do boju, szable w dłoń!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 listopada 2012 20:56


(80 zdjęć)

_____Na trzy dni przed 94. rocznicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polaków, mieszkańcy Olecka i okolic tłumnie zgromadzili się w sali widowiskowej ROK. Już od progu przybyłych gości głośno witali gazeciarze oferując ”Kuriera Warszawskiego” oraz  ”Gazetę Kielecką”. O to, by nikt nie wszedł do sali kinowej bez biało-czerwonej wstążeczki  zadbały dziewczyny z internatu na Zamkowej.
_____Powiatowo - Miejskie Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się od występu orkiestry miejskiej, która zagrała szereg utworów upamiętniających drogę naszej ojczyzny do wolności. Po przemówieniu Marka Góryńskiego, na scenie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Technicznych. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwały: 
Alina Podolska, Agnieszka Truchan i Marta Gogacz. Niezwykle cenna okazała się pomoc Bożeny Gałązki, dzięki której młodzież z ”Zamku” opanowała kroki mazura i poloneza.
_____Na początku, aktorzy w przepięknych, stylowych kostiumach wcielili się w role trzech zaborców ukazując, jak doszło do tego, że Polska zniknęła z mapy Europy. Była to jedna z najbardziej dramatycznych scen w całym przedstawieniu.  Łzy w oczach widzów zakręciły się również, gdy pokazano próbę germanizacji polskiej młodzieży.  Zgromadzeni na widowni goście byli świadkami wzruszających recytacji wierszy powstałych na emigracji. Wysłuchali  także ciekawych aranżacji utworów o tematyce historycznej.
_____Poruszając tematy powstań narodowowyzwoleńczych, germanizację czy rusyfikację, przypomniano, jak trudna i mroczna była droga Polski do wolności. A jednak na twarzach widzów zagościły też uśmiechy, bowiem chłopcy z ZST  wzorowo odśpiewali żurawiejki (m. in. o pułkach stacjonujących  Suwałkach i Augustowie). Te krótkie, ironiczne wersy świadczą o ogromnym poczuciu humoru polskich wojaków.  Dopełnieniem nastrojowego przedstawienia była prezentacja multimedialna, na którą złożyły się  archiwalne zdjęcia ukazujące Legiony Polskie oraz odezwa Józefa Piłsudskiego do żołnierzy.
_____Powiatowo - Miejskie Obchody Dnia Niepodległości zakończyły się koncertem laureatów VIII Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.  Przekaz wszystkich, którzy 8 listopada 2012 r. wystąpili na deskach ROK, można podsumować słowami Cypriana Kamila Norwida: ”Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”.

Honorata  Szwajda

 
Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowym Tenisie Stołowym
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 listopada 2012 01:00

Dnia 8.11.2012r.  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowym Tenisie Stołowym .

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby :

Wodzyńska Agnieszka

Ziółkowska Milena

Kowalewski Patryk

Grunwald Adrian

W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast  chłopcy I i tym samym awansowali do VI Mistrzostw Rejonu Warmińsko-mazurskiego SZS  w drużynowym Tenisie Stołowym . Które zostaną rozegrane 15.11.2012 r. w Olecku na naszej hali sportowej.

Patrykowi I Adrianowi  Życzymy powodzenia!

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 22:26
 
Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 października 2012 19:31


(kliknij by zobaczyć zdjęcia)

Dnia  17 października 2012 roku w Biskupcu odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. W biegach wystąpiła sztafeta z naszej szkoły w składzie:

Sitkowski  Patryk kl. I TBMF
Andruszkiewicz Mariusz  kl. I a
Grzegorzewicz Krzysztof kl. I a
Dziemiaszko  Daniel kl. I a
Brzęk Kamil kl. II c
Jasielun Karol kl. II c
Dosz  Krzysztof kl. II a
Sak Paweł kl. II a
Palewicz Maciej kl. I a
Krzyżewski Andrzej kl. III a
Przemielewski  Paweł III a

Opiekunem był Pan Zbigniew  Borzeński.
Mimo bardzo trudnej trasy nasi koledzy dali z siebie wszystko.
Dziękujemy im za to !!!!

 
Otrzęsiny klas I
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 października 2012 13:06

Pierwsze koty za płoty…

(kliknij by zobaczyć zdjęcia)

W czwartek, 25 października 2012 r. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zorganizował otrzęsiny klas pierwszych. Pierwszoklasistów przywitał  zastępca dyrektora - pan Andrzej  Gorlo.

Uczniowie klas pierwszych musieli stawić czoła różnym zadaniom wykazując się sprawnością intelektualną i fizyczną. Błyskotliwość swą „kociaki” zaprezentowały  podczas bitwy na głosy - pojedynek ten polegał na tym, by wypromować własną klasę poprzez hasła reklamowe.  Siłę, szybkość i zwinność udowodnili  w konkurencjach sportowych. Ekstremalne skoki przez linę, skecze przedstawiające kierunki kształcenia, test celności „trafiony zatopiony”, wyścig kocich zaprzęgów, bombowy bieg, układ taneczny  – to wyzwania, które postawili swoim młodszym koleżankom i kolegom uczniowie klas drugich. Punktem kulminacyjnym tegorocznych otrzęsin była prezentacja  przygotowanego wcześniej układu tanecznego gangnam style. Był to strzał w dziesiątkę! Roztańczona klasa 1C porwała do tańca konkurencję i publiczność a ich wychowawca, pan Marek Chomontowski okazał się królem parkietu.

Talenty i stopień zaangażowania pierwszoklasistów badali wtajemniczeni

w edukacyjne meandry  jurorzy:  Maciej Lau, Katarzyna Jurewicz - Ward, Marian Marciniak, Małgorzata Kozłowska i Marta Olszowa. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TEI. Za rok, to właśnie oni będą mieli okazję zorganizować otrzęsiny dla przyszłych pierwszaków.

Po konkurencjach, jak na „kociaków” przystało,  uczniowie  złożyli uroczystą obietnicę zobowiązując się godnie reprezentować szkołę i  słuchać starszych kolegów. Przysięga nie ominęła również wychowawców, którzy zadeklarowali, że będą przychylni uczniom. Podsumowaniem imprezy były dyplomy potwierdzające przyjęcie do grona społeczności szkolnej oraz słodkie nagrody.

Izabela Osiecka - Żukowska

 
WYNIKI I KONKURSU Z OBRONY CYWILNEJ I PIERWSZEJ POMOCY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 października 2012 18:11

SPRAWOZDANIE

W poniedziałek 22 października 2012 r uczniowie ZST wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez nauczyciela przysposobienia obronnego -  Marka Chomontowskiego. Test zawierał 30 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o obronie cywilnej.


Z zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy II C:

I MIEJSCE – Emilia Cudzanowska
II MIEJSCE – Justyna Staszyńska i Michał Niewulis

Zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
________________________________

Zestaw pytań z konkursu:

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 16:00
 
Klasowe ogniska pierwszaków
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 października 2012 18:45

Nowy rok szkolny 2012/13 dla uczniów  rozpoczynających naukę w Zespole Szkół Technicznych w Olecku.  to czas zdobywania nowych doświadczeń i przystosowania się do nowej rzeczywistości.
To również czas poznawania nowych rówieśników i zawierania wspaniałych przyjaźni. Okazją do integracji były klasowe ogniska pierwszaków i ich wychowawców.
O dobrą zabawę dbali opiekunowie , którzy specjalnie na tę okazję przygotowali duże zaplecze konkursów, dostarczając biorącym jak i dopingującym mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii. Nie było wygranych ani przegranych, liczyła się tylko dobra zabawa.
Nie zabrakło również rozmów o problemach dnia codziennego jak i wymiany poglądów na różne tematy, te mniej i bardziej przyziemne.

Atmosfera jaka panowała  była wyjątkowa, chwile spędzone razem na długo zapadną w naszej pamięci.

Uczniom klas pierwszych życzymy dużo wytrwałości i sukcesów w nauce!

 

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 października 2012 22:21


(kliknij by zobaczyć galerię)

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych

W miniony piątek, 12 października br. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie licznie przybyłych gości  nie zabrakło emerytowanych nauczycieli a wśród nich wieloletniego dyrektora ZST, Piotra Gorlo. W uroczystości udział wzięli  przedstawiciel powiatu – pan Edward Adamczyk, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku a także reprezentant  zaprzyjaźnionego ze szkołą 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach, pan płk Waldemar Siedlecki oraz podinsp. Bernard Faszcza z KPP w Olecku.

Podczas uroczystych obchodów Dnia Nauczyciela, dyrektor Marek Góryński wręczył nagrody pedagogom z Zespołu Szkół Technicznych oraz  pracownikom Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, dla których praca pedagogiczna jest pasją i powołaniem. Nagrody otrzymało również kilku uczniów – miłośników nauki lub sportu.

Po części oficjalnej, młodzież zaprezentowała kabaretowe przedstawienie „Pierwszy dzień w szkole po wakacjach”. Część artystyczną zakończył solowy występ Marcina Misiewicza – ucznia klasy 4TI, który w rytmie hip – hopu podziękował nauczycielom za życzliwość w trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończono uroczystym obiadem w stołówce ZST, na który zaproszono wszystkich przybyłych gości.

Marta Olszowa ZST

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2013 21:57
 
Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców 2012
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 października 2012 22:30


(kliknij by zobaczyć galerię)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Dni Dziedzictwa 2012
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 września 2012 20:42


(kliknij by zobaczyć galerię)

Dni Dziedzictwa 2012

"IV Zamkowe Biegi Z Klio"

W tym roku  Polska już po raz 20. bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa – największym w Europie wydarzeniu promującym zabytki kultury. Tegoroczne hasło to „TAJEMNICE CODZIENNOŚCI”. Temat ten ma pomóc ocalić od zapomnienia piękno i urok codziennych zdarzeń - zwykłego domowego życia, spotkań, języka, muzyki, obyczajów, obrzędów, pracy, świąt, zabaw, kulturę stołu, wytwarzania i rękodzieła.
Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z działającym przy nim Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „ZAMEK” przyłączyły się do obchodów tego święta, po raz czwarty organizując IV Zamkowe Biegi z Klio. Tegorocznej  uroczystości towarzyszyły dwa mitologiczne symbole: Klio – muza historii oraz Dionizos - bóg dzikiej natury, wina, obrzędów i uciech.
W IV Zamkowych Biegach z Klio zmierzyły się drużyny z 9 szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Gimnazjum w Świętajnie, Sokółkach i Kowalach Oleckich.
Turniej składał się z dwóch etapów: biegu na orientację na terenie miasta oraz quizu historycznego. Podczas części pierwszej  zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się z mapą, spostrzegawczością, sprytem i inteligencją. W drugim etapie musieli zaprezentować swoją wiedzę z zakresu historii regionalnej oraz obrzędowości na Mazurach i Suwalszczyźnie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z  Gimnazjum w Kowalach Oleckich, drugie ZST, a trzecie ZSLiZ.
Zebrana na sali młodzież i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przygotowane stanowiska związane z tegoroczną tematyką. Znalazło się więc stanowisko kowala, gdzie odważni mogli spróbować swoich sił w wykuciu małej podkowy, dwa stanowiska z tradycyjnym jadłem, stanowisko wyrobów techniką koronki frywolitkowej przygotowane przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”, można było również uczestniczyć w wypieku sękacza. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprosiły zaś wszystkich  do lepienia garnków z gliny, malowania na szkle oraz haftowania.

Zabawa była przednia o czym świadczy coraz większa liczba drużyn startujących w zawodach. Za rok znów będzie okazja zmierzyć się w kolejnych Zamkowych Biegach z Klio.

Małgorzata Kozłowska
Katarzyna Kaczor

 
XXI Oleckie biegi dla dzieci , młodzieży i dorosłych
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 września 2012 20:23


(kliknij by zobaczyć galerię)

 

XXI Oleckie  biegi dla  dzieci , młodzieży i dorosłych z okazji miejsko-powiatowej inauguracji sportowego roku szkolnego 2012/2013.

Chłopcy startowali na  2000m. Dziewczyny na 1 mile.

Wyniki:

Dziewczęta:

II miejsce Barszczewska Agnieszka kl. IV TE/H

Chłopcy:

I miejsce Krzyżewski Andrzej III a

IV miejsce Brzęk Kamil II c

V miejsce Palewicz Maciej I a

VII miejsce Andryszczyk Dawid II TB/M

VIII miejsce Warsiewicz Dawid IV TI

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować powiat na wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego 2012/2013 , która odbędzie się 4 października 2012r. w Gołdapi.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 45 z 49