Święto Pieczonego Ziemniaka
Wpisany przez Administrator   

Zgodnie z tradycją 06.10.2020r. zorganizowaliśmy dla mieszkańców internatu Święto Pieczonego Ziemniaka. Na boisku szkolnym odbyły się konkurencje drużynowe oraz indywidualne, w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Nasi koledzy rywalizowali m. in. w takich konkursach jak: portret ziemniaka, bieg w workach, wyścigi z ziemniakiem na łyżce oraz między kolanami, toczenie opony, przeciąganie liny, konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka, rzut ziemniakiem do celu, wyścigi na nartach oraz w jedzeniu chipsów na czas. Na zakończenie przystąpiliśmy do konsumpcji upieczonych ziemniaków i kiełbasek. A oto krótka fotorelacja z naszej imprezy.

 
Internacki Turniej Warcabowy
Wpisany przez Administrator   

30 września 2020r. w odbył się w naszej placówce Internacki Turniej Warcabowy. Warcaby to doskonały sposób na nudę. To gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje zawodników do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy młodzież nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką. Warcaby po prostu uczą i bawią. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:

 

 

I miejsce- Dominik Żyliński

II miejsce-  Bartłomiej Kalinowski

III miejsce- Karol Górski

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
3 miejsce w Crosie w Gołdapi.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 października 2020 20:37

Byliśmy na biegu w dniu  3 października na Crosie w Gołdapi. Byli ze mną dwaj uczniowie z ZST Kacper Sokalski i Wojciech Sulżycki. Kacper zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i stanął na podium i dostał za bieg dyplom i 40 zł nagrody. Wszyscy uczestnicy biegu dostali piękne pamiątkowe medale zatem Kacper i Wojciech też je mają . Pomimo tego ,że zawody odbyły się w sobotę jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy w nich uczestniczyć i reprezentować szkołę. Medal dla szkoły również zostanie dosłany w najbliższym czasie. 

 
DOSKONALIŁY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 października 2020 20:34

Współczesne fryzjerstwo to dynamicznie rozwijająca się branża, w której trendy zmieniają się bardzo szybko. Żeby nie wypaść z obiegu fryzjer powinien być nastawiony na ciągły rozwój zawodowy i stale się dokształcać. Mając tego świadomość podopieczne oleckiej Grupy Wychowawczej, na co dzień uczące się zawodu fryzjera, wzięły udział w zorganizowanym przez OHP szkoleniu z zakresu technik koloryzacji włosów.

Szkolenie odbyło się w dniach 18-28 września w BABA Studio Monika Bućwińska w Olecku. Podczas 60-godzinnego kursu uczestniczki utrwalały wiedzę z zakresu kolorymetrii oraz klasyfikacji barw metodą Oswalda. Pod okiem profesjonalnej instruktorki doskonaliły umiejętność koloryzacji włosów w różnych technikach tj. balleyage, ombre, sombre. Prowadząca zajęcia przekazała również wiele praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z koloryzacją włosów blond. W programie kursu nie zabrakło też nauki repigmentacji i prepigmentacji włosów, neutralizacji ciepłych odcieni, tonowania włosów oraz technik koloryzacji włosów siwych.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, który pozytywnie zdały wszystkie uczestniczki kursu. Uczennice otrzymają uznawane na rynku certyfikaty, które ułatwią im wejście na rynek pracy, a w przypadku założenia własnej działalności zbudowanie bazy klientów.

 
XII Biegi z Klio w Oleckim Zamku
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 września 2020 22:21

Już po raz dwunasty (24 września 2020r.) Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zaprosił drużyny z klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich z powiatu oleckiego oraz drużynę ze szkoły średniej w Oziersku w Obwodzie Kaliningradzkim do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa. W tegorocznej edycji EDD z hasłem przewodnim „MOJA DROGA” w oleckim „Zamku” zmierzyło się 7 drużyn. Ich zadaniem było odpowiedzieć na 7 pytań związanych m.in. z najsłynniejszymi europejskimi mostami, niemieckimi nazwami oleckich ulic, szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostella oraz zakupem biletów z Olecka do Kaliningradu na dyliżans. Z powodu pandemii tegoroczne współzawodnictwo pod patronatem muzy historii Klio odbyło się w formie testu wiedzy online poprze aplikację internetową Portaltest.

Więcej…
 
Potrójna Pętla Mazurska Giżycko
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 września 2020 11:05

12. września w Giżycku odbył się ,,Potrójna Pętla Mazurska,, bieg na 2,5 km. ,,Bieg Wiewiórki ,, na 5 km.,, Bieg Dzika ,,,,na 10 km. ,,,Bieg Jelenia ,,. W biegu w Giżycku  w lesie uczestniczyło około 100 osób. Byli między innymi biegacze żołnierze  z 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka i LA OSIR Gołdap. Bardzo dobrze pobiegł w trudnym biegu na 5 km Wojciech Sulżycki.  Razem z uczniem reptezentowaliśmy   ZST Olecko  Biegłen na 2.5  km. Dostaliśmy za bieg medale. Biegliśmy w sobotę w dzień wolny od szkoły nie trzeba było zwalniać z lekcji .Pobiegliśmy i wstydu dla szkoły nie przynieśliśmy. Mamy w planach dalsze biegi w szerszym  już gronie w Gołdapi 3 pażdziernika. 

Dariusz Gałaszewski

 

2. września w Giżycku odbył się ,,Potrójna Pętla Mazurska,, bieg na 2,5 km. ,,Bieg Wiewiórki ,, na 5 km.,, Bieg Dzika ,,,,na 10 km. ,,,Bieg Jelenia ,,. W biegu w Giżycku  w lesie uczestniczyło około 100 osób. Byli między innymi biegacze żołnierze  z 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka i LA OSIR Gołdap. Bardzo dobrze pobiegł w trudnym biegu na 5 km Wojciech Sulżycki.  Razem z uczniem reptezentowaliśmy   ZST Olecko  Biegłen na 2.5  km. Dostaliśmy za bieg medale. Biegliśmy w sobotę w dzień wolny od szkoły nie trzeba było zwalniać z lekcji .Pobiegliśmy i wstydu dla szkoły nie przynieśliśmy. Mamy w planach dalsze biegi w szerszym  już gronie w Gołdapi 3 pażdziernika. 

Dariusz Gałaszewski

 

 
Spotkania Wychowawców Klas z Prawnymi Opiekunami w dniu 16.09.2020
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 września 2020 14:24

 
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW w roku szkolnym 2020/21
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 września 2020 23:00

UCZNIOWIE SPRZEDAJĄCY PODRĘCZNIKI:
- przynoszą podręczniki do BIBLIOTEKI w dniach 10-11 września (czwartek piątek)
- podręczniki powinny być  podpisane(ołówkiem): IMIĘ, NAZWISKO, KLASA i zapakowane do foliowej torby
-  w torbie powinna znajdować się podpisana koperta : IMIĘ, NAZWISKO, KLASA, TYTUŁY PODRĘCZNIKÓW DO SPRZEDAŻY I ICH CENA,
* pieniądze ze sprzedaży będą zapakowane do załączonej koperty i do odbioru w BIBLIOTECE od czwartku 17 września.

- SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 16 WRZEŚNIA NA 4 LEKCJI I DŁUGIEJ PRZERWIE, NA DOLNYM KORYTARZU W ZAMKU

Lista podręczników przeznaczonych do sprzedaży będzie wywieszona na korytarzach szkoły WE WTOREK 15 WRZEŚNIA.

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI SANITARNYMI NA KIERMASZ ZAPRASZAMY TYLKO  UCZNIÓW ZAINTERESOWANYCH KSIĄŻKAMI Z LISTY.
NAUCZYCIELI PROSIMY O UMOŻLIWIENIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW W WYZNACZONYM TERMINIE.

 

SAMORZĄD SZKOLNY

 
SZLAKIEM CZARNEJ HAŃCZY
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 września 2020 22:54

W dniach 23-29 sierpnia uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku aktywnie spędzili czas w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie, który jest położony w lesie, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Wypoczynek był realizowany w ramach Akcji „Aktywny wypoczynek z OHP – 2020”.  Atrakcją tego miejsca było urokliwe położenie, możliwość odpoczynku wśród piękna dzikiej przyrody, aktywnego spędzenia czasu wolnego poprzez udział w różnorodnych formach sportowych. Udział w przedsięwzięciu został poprzedzony szkoleniem na temat zasad bezpiecznego wypoczynku oraz przestrzegania zasad sanitarno- higienicznych minimalizujących zagrożenie zarażenia koronawirusem.

Więcej…
 
Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 września 2020 21:17

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021 <

 

 
REGULAMINY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY I INTERNATU W CZASIE EPIDEMII
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 21:31

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII

Wewnetrzny regulamin internatu- koronawirus

 > statut / dokumenty <

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Technicznych
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 sierpnia 2020 20:51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!
Wpisany przez Administrator   

Sekretariat szkoły czynny w godzinach 

od 7.00 do 15.00

Dyrektor szkoły
Andrzej Gorlo

 

Materiały dla uczniów


do samodzielnej pracy


- kontakt do nauczycieli -

 

Szkolny Pedagog < Cyfrowe Biblioteki <
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 46