Informacja o opłatach za egzamin maturalny w roku szkolnym 2019/2020
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 października 2019 23:00


- Informacja o opłatach za egzamin maturalny w roku szkolnym 2019/2020

 
OGŁOSZENIE O NABORZE UCZESTNIKÓW PROJEKTU
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 października 2019 20:40Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ogłasza nabór uczestników do projektu
pod nazwą „ZST Olecko. Kształcimy zawodowo i profesjonalnie”

współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Kadry dla gospodarki, Działanie 2.4. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.1. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe.


Ogłoszenie dotyczy naboru 52 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Olecku uczęszczających do Szkoły Branżowej I Stopnia, Technikum lub będących słuchaczami Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych, a także 10 nauczycieli kształcenia zawodowego.

Dla każdego z uczniów i słuchaczy zakwalifikowanych do udziału w projekcie przewidziano następującą ścieżkę wsparcia:

1. Udział w indywidualnych zajęciach z doradcą zawodowym;

2. Ukończenie jednego z niżej wymienionych specjalistycznych kursów zawodowych;

- Kurs spawania i pomiarów sieci światłowodowych.

- Kurs obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

- Kurs Spawacza metodą TIG 141.

- Kurs Spawacza metodą MIG 131.

- Kurs technologii robót wykończeniowych w budownictwie.

- Kurs pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci.

- Kurs najnowszych trendów i technik strzyżenia.

- Kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem.

3. Odbycie staży zawodowych u pracodawców w wymiarze 150 godzin, zgodnie z nauczanym zawodem oraz zainteresowaniami.

Wszystkie kursy będą odbywały się na terenie ZST w godzinach popołudniowych lub w dni wolne od pracy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni będą mogli w równym stopniu uczestniczyć w oferowanej formie wsparcia. Każdy z uczestników będzie mógł ukończyć jeden kurs zawodowy. Po ukończeniu kursów uczestnicy projektu odbędą staże zawodowe w wymiarze 150 godzin w  przedsiębiorstwach branży mechanicznej, fryzjerskiej, informatycznej, budowlanej i handlowej. Uczestnicy staży zawodowych zostaną przeszkoleni w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz otrzymają ubrania robocze. Wszystkim uczestnikom  będzie przysługiwało stypendium, a mieszkający poza miejscem odbywania staży będą mogli otrzymać zwrot kosztów dojazdu lub skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienie w internacie szkolnym.

Dla zainteresowanych nauczycieli kształcenia zawodowego przewidziano możliwość ukończenia kursu najnowszych trendów i technik strzyżenia, kursu z zakresu trychologii, kursu spawania i pomiarów sieci światłowodowych, a także możliwość odbycia 40 godzinne staży w lokalnych przedsiębiorstwach branży informatycznej i fryzjerskiej, oraz uzyskania uprawnień egzaminatora egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni zapoznać się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożyć formularz zgłoszeniowy i oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych w sekretariacie szkoły, biurze projektu lub w formie elektronicznej przesyłając na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 14 października 2019 roku.

 

Dokumenty:

 Regulamin rekrutacji i uczestnictwa

 Formularz zgłoszeniowy ucznia

Formularz zgłoszeniowy nauczyciela

 Oświadczenie uczestnika

 
Spotkanie z przedstawicielem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 września 2019 21:05

19 września 2019 r. uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku, panią Aurelią Bocianowską - prodziekan tej uczelni.Celem spotkania była prezentacja oferty

Więcej…
 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 września 2019 20:18

23 września 2019 r. (poniedziałek),  uczniowie klasy IITBME i II TIF  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  - Agnieszką Truchan (nauczycielką biologii)i  Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii - wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy miejscowości Możne.

    Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

    Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

                                                                                                                       Agnieszka Truchan
                                                                                                                                                 Beata Najechalska

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 142