Akcja prozdrowotna ,,ZDROWY STYL ŻYCIA’’
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 20:31

Dnia 7 listopada 2019r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się akcja prozdrowotna ,, ZDROWY STYL ŻYCIA’’

Głównym celem akcji było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. W tym dniu odbyła się degustacja świeżych soków owocowych i warzywnych oraz zdrowych deserów. Chcieliśmy uświadomić młodzieży jak ważne jest zdrowe odżywianie, bogate w witaminy i sole mineralne. Przygotowaliśmy wystawę literatury poświęconej zdrowemu odżywianiu, która jest dostępna w naszej bibliotece szkolnej. Dla chętnych uczniów na Sali gimnastycznej odbyły się również zajęcia sportowe przeprowadzone przez Panią Annę Konecką trenera personalnego w Strong Body Gym w Olecku.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację akcji prozdrowotnej.

Mamy nadzieję, że taki „Dzień” stanie się w naszej Szkole tradycją i zachęci młodzież do bardziej aktywnego i zdrowego trybu życia.

 
Internacki Turniej Warcabowy
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 20:24

20 listopada 2019r. odbył się w świetlicy internatu Internacki Turniej Warcabowy. Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami turnieju oraz historią gier w warcaby, wychowankowie przystąpili do zaciętej i emocjonującej rywalizacji przy planszach. W końcowej klasyfikacji czołowe miejsca zajęli:

I miejsce-  Bartłomiej Kalinowski

II miejsce – Damian Białanowski

 III miejsce- Grzegorz Pieślak

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy! 

 
Wybierz się w „podróż” do Azerbejdżanu i Rwandy
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 20:21

W poniedziałek 18 listopada 2019r. wychowankowie internatu udali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku na spotkanie z podróżnikiem Panem Andrzejem Malinowskim nt. „Azerbejdżan i Rwanda”. Młodzież obejrzała zdjęcia oraz wystawę eksponatów przywiezionych przez słynnego podróżnika z obu wypraw oraz uczestniczyła w degustacji tradycyjnych potraw rwandyjskich i azerskich. Wysłuchała również wielu ciekawych informacji dotyczących danego rejonu świata, ciekawostek i przygód Pana Andrzeja z podróży. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu zachęcił uczniów do poznawania świata, realizowania marzeń i rozwijania swoich pasji.

 
Konkurs „Mistrz Ortografii 2019”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 20:19

30.10.2019r.przeprowadzony został w internacie konkurs na „Mistrza Ortografii”. Zadaniem konkursowym było napisanie dyktanda oraz zapisanie łącznie lub rozdzielnie podanych wyrażeń. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością reguł i zasad ortograficznych. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2019” zdobyła Dominika Cimochowska

II miejsce – Dorota Duszyńska

III miejsce- ex aequo otrzymali uczniowie- Patrycja Konopko i Maciej Grzymkowski.

Zwycięzcom gratulujemy!

 
101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

Tradycją lat ubiegłych, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Olecku świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 8 listopada odbyła się uroczystość poświęcona temu wydarzeniu, którą rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała i zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony patriotyzmowi współczesnych, młodych Polaków. Swoje słowo i życzenia z okazji zbliżającego się święta narodowego skierował do zebranych również Dyrektor szkoły, Andrzej Gorlo.

Wszystkim uczniom, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie uroczystości, DZIĘKUJEMY!!!

 
spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 listopada 2019 00:04

Witam serdecznie,

w imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych Zamek zapraszam na spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa ze zbiorów PTN (Oddział w Suwałkach) "Niepodległe Suwałki w filatelistyce i numizmatyce" oraz wykład dr Marka Góryńskiego. Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. o godz. 17.00.

Pozdrawiam

 
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery - Wielokulturowość kapitałem przyszłości
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 października 2019 20:28

22 października 2019 r. uczniowie klas I i IV technikum oraz II klasy szkoły branżowej wzięli  udział w spotkaniu informacyjnym  „Poznaj mnie a zrozumiesz”. Tematem spotkania było funkcjonowanie w kręgach wielokulturowych oraz wielojęzykowych. Z uczniami  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku spotkała się pani Monika Maklakiewicz - pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku. Zajęcia przeprowadzono w ramach Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery 2019, którego tegoroczne hasło brzmi "Wielokulturowość kapitałem przyszłości.

Spotkanie miało na celu:

- kształtowanie pozytywnego stosunku do innej kultury,

- ukazanie szans i możliwości tkwiących w różnorodnym środowisku,

- ułatwienie komunikacji pomiędzy przedstawicielami różnych kultur,

- ukazanie korzyści wynikających ze współpracy w międzynarodowym zespole,

- wskazanie zalet szybkiej adaptacji cudzoziemców w kontekście społecznym, gospodarczym, zawodowym i edukacyjnym, 

- tworzenie warunków sprzyjających integracji osób z innych kultur.

Więcej…
 
Otrzęsiny w internacie
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 października 2019 00:01

21 października 2019r. odbyły się w internacie otrzęsiny nowych mieszkańców. Nasze „kociaczki”, aby stać się pełnoprawnymi wychowankami internatu, musiały pokonać kilka „kocich” konkurencji, które przygotowali dla nich starsi koledzy wraz z wychowawcami. Wszystkie zadania oceniała pilnie komisja złożona ze starszej braci internackiej w składzie: Kornelia Kalinowska, Dominika Cimochowska, Grzegorz Pieślak. Podczas otrzęsin nasze kotki przeszły dzielnie przez salon piękności, próbę ciemności, picie mleka, ubijanie piany, jedzenie „pysznych” kanapek, pączków z bitą śmietaną, jogurtów, jabłek na sznurku i wiele innych zabawnych konkurencji.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w ZST
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 października 2019 22:09

W miniony piątek, 11 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku. W gronie licznie przybyłych gości nie zabrakło emerytowanych pracowników placówki, którzy chętnie odwiedzają zamkowe progi. Uczniowie składając życzenia

Więcej…
 
OTRZĘSINY W ZST
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 października 2019 22:18

       2 października 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które zorganizowała klasa II TIF. Co prawda otrzęsiny w naszej szkole odbywają się co roku, ale ten rok jest jednak szczególny, podwójny rocznik spowodował, że do otrzęsin przystąpiło aż 8 klas.

     Jako, że nie mogliśmy „kupować kota w worku” pierwszoklasiści, aby formalnie stać się „zamkowcami” musieli wykazać się kreatywnością, wolą walki i hartem ducha. Imprezę prowadzili: Zuzanna, Gabriela, Jakub, Marceli i Paweł . W jury zasiadały panie Honorata Szwajda i Małgorzata Kozłowska oraz reprezentantki II TIF: Magdalena i Martyna.

   Podczas otrzęsin zobaczyliśmy kilka wcieleń Białej Damy, posłuchaliśmy piosenek o szkole. Najwięcej emocji jednak wzbudziły konkurencje sportowe.

     Najbardziej waleczna okazała się klasa I TMF5 z wychowawczynią panią Alicją Jankowską – Bełbot.

Wszystkim dziękujemy za świetną zabawę. Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy

 
Święto Pieczonego Ziemniaka w Internacie
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 października 2019 22:16

Święto Pieczonego Ziemniaka za nami.  Podczas tegorocznej imprezy odbyły się liczne ,,ziemniaczane konkursy” drużynowe i indywidualne. Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością w slalomie z ziemniakiem, rzutach do celu, skokach w workach, przeciąganiu liny, biegu na nartach. Podsumowaniem naszej imprezy integracyjnej była wspólna degustacja pieczonych ziemniaków, kiełbasek i mięsa. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. 

 
XI Zamkowe Biegi z Klio
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 października 2019 22:39

 
Informacja o opłatach za egzamin maturalny w roku szkolnym 2019/2020
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 października 2019 00:00


- Informacja o opłatach za egzamin maturalny w roku szkolnym 2019/2020

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 45