- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii ,,Biała Wstążka” włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W dniu 3 grudnia b.r. wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie płci męskiej przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Noszenie jej przez mężczyzn oznacza zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz do zdecydowanego reagowania, gdy się jest jej świadkiem. Stanowi ona również osobisty manifest mężczyzny, który wyraża sprzeciw wobec przemocy. To znak solidarności z ofiarami przemocy.

Samorząd szkolny, czynnie włączył się w organizację tej akcji na terenie naszej szkoły.

Akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami młodzieży i nauczycieli.

Zakończeniem akcji będzie udział uczniów ZST w I Powiatowej Konferencji ,,Wyjdź z cienia przemocy-Biała Wstążka” pod honorowym patronem Starosty Oleckiego, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 10.00 w sali kina Regionalnego Ośrodka Kultury ,,Mazury Garbate” w Olecku.

 

ANalewajko
D. Józefowicz
M. Olenkiewicz