W dniu 15.06.2016r. po raz 10 uczestniczyliśmy w festynie Kids4Kids organizowanym przez Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku. Było to spotkanie jubileuszowe. W hali sportowej ZST w Olecku zaproszeni goście zorganizowali dla milusińskich wiele ciekawych konkurencji.

W tym roku nasza szkoła przygotowała cztery stanowiska: „Bohaterowie naszych lektur, filmów i bajek”; na kolejnym stanowisku zaprezentowały się fryzjerki i kosmetyczki. Swój udział miała także grupa budowlańców, która wciągała dzieciaki na linie pod sam sufit hali. Było także stanowisko z dużą procą, z której strzelano piłeczkami do celu. Nie zabrakło też takich atrakcji jak : malowanie twarzy, quizy  czy zagadki.  Dużym zainteresowaniem cieszył się  Kącik Seniora, gdzie można było posłuchać czytanych przez „babuleńkę” najpiękniejszych bajek świata. Następnie grupa harcerzy zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego tańca, a na koniec rozdano nagrody. Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali, był ogromny tort. Dzięki organizatorom mali milusińscy mogli mile i ciekawie spędzić czas. Wszystkim uczestnikom również serdecznie dziękujemy – do następnego razu za rok!

 

 

Izabela Gorlo