SUDOKU W ZST OLECKO
wtorek, 03 stycznia 2017 22:16

12 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się Powiatowy Konkurs „SUDOKU LUBIĘ  TO”. Jego organizatorem  jest  I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. W przeciwieństwie do innych łamigłówek Sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalna. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe.

Sudoku nie tylko bawi, ale również uczy spostrzegawczości. Przy okazji pomaga przy rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów matematycznych, rozwija inteligencję oraz pomaga w nauce szybkiego i sprawnego liczenia.Duże  zainteresowanie wzbudził ten konkurs wśród naszej młodzieży. Niestety musieliśmy wytypować tylko  trzy najlepsze osoby:

Dwojakowski Patryk,  kl.IV TBM,

Górski Dawid, kl. IV TIF,

Mateusz Głódź, kl. TIF.

Choć fortuna kołem się toczy , uczniom ZST dobra passa towarzyszy od kilku lat. Mamy nadzieję, że osoby te  zdobędą wysokie miejsca w kolejnym etapie konkursu. Trzymamy za nich mocno kciuki.

Młodzież z ZST w Olecku kształci się głównie w zawodach technicznych. Uczniowie chętnie biorą udział w organizowanych przez szkołę dodatkowych, bezpłatnych zajęciach z matematyki, ponieważ wiedzą, że,  aby zostać księgową , mechanikiem czy informatykiem, trzeba być dobrym matematykiem.

Przecież – jak powiedział Arystoteles – „ Matematyka jest miarą wszystkiego”.