X OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU 23 LUTY 2017 ROK
niedziela, 26 lutego 2017 11:09

W otwartym turnieju piłki nożnej halowej chłopców wzięło udział 8 drużyn. Po otwarciu turnieju przez  dyrektora szkoły Andrzeja Gorlo zawodnicy zaczęli swoje zmagania na boisku, pełne walki, ambicji i sportowej nieustępliwości.  

Celem imprezy  oprócz promocji szkoły była popularyzacja piłki nożnej. Zawodnicy jak i opiekunowie opuszczali naszą szkołę zadowoleni ze sprawnej organizacji, wysokiego poziomu sportowego podczas turnieju oraz to co jest szczególnie w piłce nożnej  piękne czyli bramki i nieprzewidywalność wyniku spotkania. 

W ubiegłym roku I miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 Olecko. Niestety nie udało jej się obronić mistrzostwa i w tym roku po raz przerwy zwyciężyła drużyna z Bakałarzewa, której trenerem jest Czarek Matulak. Mecz był niezwykle emocjonujący, ponieważ gminy z racji sąsiedztwa nieraz z sobą rywalizowały. W przerwie meczu z racji tłustego czwartku częstowaliśmy zawodników pączkami, aby mogli zbędne kalorie spalić na boisku.

 

 

WYNIKI MECZÓW FINAŁOWYCH:

I PÓŁFINAŁ

Gimnazjum  Wieliczki – Gimnazjum Bakałarzewo (0:1)

Awans do finału Gimnazjum z Bakałarzewa.

II PÓŁFINAŁ

Gimnazjum Świętajno – Gimnazjum Raczki  ( 0: 0 )

Awans do finału Gimnazjum Raczki po rzutach karnych. (2:0)

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

Gimnazjum Wieliczki – Gimnazjum  Świętajno ( 2 : 0 )

Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum Wieliczki

FINAŁ TURNIEJU:

Gimnazjum Bakałarzewo – Gimnazjum Raczki (1: 0 )

ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU ZOSTAŁO BAKAŁARZEWO

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAM  WYNIKI DRUŻYN:

1. Gimnazjum nr Bakałarzewo – I Miejsce
2. Gimnazjum Raczki – II Miejsce
3. Gimnazjum Wieliczki – III Miejsce
4. Gimnazjum Świętajno – IV Miejsce
5. Gimnazjum Sokółki – V Miejsce
6. Gimnazjum Nr 2 Olecko– VI Miejsce
7. Gimnazjum Grabowo – VII Miejsce
8. Gimnazjum Nr 1 Olecko – VIII Miejsce

Najlepszy strzelec – ADAM KOSAK
Najlepszy zawodnik – PAWEŁ JELENIEWICZ
Najlepszy bramkarz –  FILIP BOŻEWICZ

Gratuluję i dziękuję wszystkim drużynom, opiekunom oraz trenerom za wzięcie udziału w imprezie organizowanej corocznie w naszej szkole zapraszam  już za rok Będą niespodzianki Jakie? – przyjedźcie  i zobaczcie. Była walka i emocje i jak zawsze w sporcie wygrani i pokonani. Kto wie, może właśnie u nas „narodzi się”   gwiazda naszej przyszłej polskiej reprezentacji, czego życzę Wam i Waszym trenerom.

Marek Chomontowski