II ZAMKOWY KONKURS FRYZJERSKI
wtorek, 21 marca 2017 01:10

W wiosenny poranek,  16 marca 2017 r.   sześć uczennic technikum fryzjerskiego stanęło do turnieju  „Zamkowy Mistrz Fryzjerstwa.     Kobieta awangardowa 2017”.  Przyszłe fryzjerki musiały wykonać fryzurę awangardową według własnego projektu. Nietypowe budowle na własnoręcznie wykonanych stelażach,  wysokie kompozycje, plecionki z włosów i metalu – takie cuda tworzyły na głowach adeptki sztuki fryzjerskiej. Konkursowe fryzury zachwyciły wszystkich zebranych,  zamkowe koafiury z powodzeniem mogą konkurować z  projektami doświadczonych balwierzy.

W drugiej edycji konkursu najlepsza okazała się uczennica klasy 1TIF: Agnieszka Żukowska, która w nagrodę  pojedzie do Wrocławia, by zgłębiać tajniki fryzjerstwa (szkolić ją będą współtwórcy programu „Ostre cięcie”). Ciekawymi elementami  zwycięskiego uczesania były duże gwoździe wplecione we włosy modelki. Drugie miejsce zajęła Paulina Życzewska  (4TIF) z czarno – złotą kompozycją ozdobioną błękitną siatką. Na trzeci schodek podium wskoczyła Paulina Butanowicz (2TBMF), która zaprezentowała wypełniony kwiatami kosz z włosów.  O tytuł mistrzyni fryzjerstwa walczyły również: Gabriela Niedziółka (2TBMF), Wioleta Domel (3T) oraz Natalia Milewska (z klasy 4TIF). Wszystkie uczestniczki konkursu udowodniły, że fryzjerstwo jest sztuką oraz ich pasją.

 

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom nagród:

- WS  ACADEMY Wierzbicki & Schmidt z Wrocławia

- właścicielom hurtowni artykułów fryzjerskich i  kosmetycznych Afro S.C. Andrzej Kruszewski Adam Baranowski z Ełku

- właścicielom sklepu fryzjerskiego Fale Loki Koki z Suwałk

Honorata Szwajda