SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA ,,PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA” SIANOŻĘĆ W SUWAŁKACH
środa, 12 kwietnia 2017 22:15

Pierwszym krokiem do realizacji tej inicjatywy było nawiązanie współpracy z  prywatnym schroniskiem dla zwierząt  „Sianożęć” w Suwałkach, którego właścicielem jest p. Bogdan Lauryn. 18 marca b. r. podczas spotkania z kierownikiem - Danielem Laurynem  uzyskaliśmy niezbędne informacje dotyczące zasad oraz regulaminu funkcjonowania schroniska. Dowiedzieliśmy się, że schronisko funkcjonuje  od 10 lat, obecnie przebywa w nim ok. 300 zwierząt. Schronisko nie posiada dotacji, a jego źródłem utrzymania jest świadczenie usług z tytułu opieki nad zwierzętami oraz inne niewielkie usługi, za które schronisko otrzymuje pieniądze. Często więc brakuje podstawowych rzeczy do utrzymania niemałej liczby zwierząt. Podczas spotkania ustaliliśmy, że zorganizujemy zbiórkę karmy dla szczeniąt oraz niezbędnych akcesoriów, takich jak metalowe miski, szczotki, grzebienie, gryzaki, które są potrzebne  bezdomnym podopiecznym schroniska.

            Głównym sposobem promocji inicjatywy było rozpropagowanie w dniach 27- 31 marca 2017 r. akcji wśród całej społeczności Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Rozwieszono więc  plakaty na korytarzach szkolnym, a także umieszczono informacji na stronie internetowej szkoły. Zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy szkoły aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie - przynosili potrzebne produkty i przedmioty.

W ramach zaplanowanej inicjatywy grupy wolontariuszy  ZST i Gimnazjum dla Dorosłych  zebrały 60 kg karmy oraz różne niezbędne akcesoria. 11 kwietnia 2017 r. wszystkie zebrane produkty i przedmioty  zostały przekazane bezdomnym zwierzętom ze schroniska „Sianożęć” w Suwałkach.

Właściciel schroniska był wdzięczny za pomoc okazaną bezdomnym czworonogom.  Zorganizowanie akcji i zaangażowanie wielu osób w to przedsięwzięcie sprawiły młodzieży wiele satysfakcji, a także uświadomiły, że jest to działanie niosące radość innym. Tego typu przedsięwzięcia uczą młodzież empatycznych zachowań, wyzwalają  pozytywne uczucia, a także przekonują, że aktywność społeczna przyczynia się do osiągania życiowej satysfakcji.

Dlatego apelujemy do wszystkich: PAMIETAJCIE, KAŻDY GEST SIĘ LICZY!

Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Wychowawca grupy OHP