V Zamkowa Olimpiada Informatyczna dla gimnazjalistów

Dnia 25 maja 2017 odbyła się V Zamkowa Olimpiada Informatyczna dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Olecku.

Konkurs podzielono na dwa etapy:

- pierwszy etap konkursu sprawdzał wiedzę teoretyczną w postaci dwóch testów wyboru (testy w wersji on-line).

drugi etap obejmował zadania praktyczne polegające w pierwszej kolejnośći na demontażu zestawu komputerowego do pojedyńczych elementów tj. pamięć RAM, procesor, dysk HDD, CD-ROM, płyta główna, zasilacz. Kolejnym zadaniem było dokonanie montażu w/w podzespołów komputera oraz sprawdzeniu poprawności włączania komputera.

Zwycięzcą  został Krzysztof Zduniak (Zespół Szkół w Babkach Oleckich), zaś na kolejnych miejscach uplasowali się, drugi – Tomasz Kościesza (Gimnzjum w Kowalach Oleckich), trzeci – Olaf Sujata (Gimnazjum nr 2 w Olecku).

Za udział wszystkim uczniom, rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Olimpiady za rok!!!.

IV Zamkową Olimpiadę Informatyczną dla Gimnazjalistów przygotowali 
nauczyciele przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
Grzegorz Romotowski
Maciej Brzozowski
Tomasz Bartnik
Karol Skrocki