Narodowe Czytanie
niedziela, 08 października 2017 23:00

Drugiego września młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytano „Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego. Główni organizatorzy, panie z biblioteki pedagogicznej i miejskiej, czuwali nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy.

            Jako pierwsi wystąpili uczniowie naszej szkoły , brawurowo wykonali utwór Marka Grechuty „Wesele’’. W dalszej kolejności swoje  umiejętności aktorskie zaprezentowali zaproszeni  goście: Burmistrz Olecka –Wacław Olszewski, wicestarosta Kazimierz Iwanowski, ks. Lech Janowicz, dyrektorzy szkół oraz inne znane postacie związane z naszym miastem.

            W Narodowym Czytaniu, organizowanym po raz szósty, wzięły udział  szkoły podstawowe i średnie. Każda ze szkół zaprezentowała się w niepowtarzalny sposób.

Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, piękne stroje i pomysłowość nagrodzone zostały przez publiczność gromkimi brawami. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Karolina Klimowicz , Mateusz Korczak , Żaneta Burba oraz Jan Pieczur. Przygotowaniem młodzieży do występu zajmowały się panie: Agnieszka Truchan, Alina Podolska, Małgorzata Kozłowska i Izabela Gorlo.

Słuchając interpretacji Wesela pojawia się refleksja, że nie jest nam wszystko jedno, co dzieje się wokół nas. Odkrywamy na nowo rzecz bardzo oczywistą, że świat w którym żyjemy jest bardzo kruchy, że historia może się powtórzyć. Nagle zaczynamy czuć troskę o wspólną sprawę. Myślimy też o naszej codzienności, widząc, że obok zmian ogromnych, pozytywnych, istnieje też ta druga rzeczywistość...