SZKOLNA AKCJA PROZDROWOTNA „ZDROWY STYL ŻYCIA”
wtorek, 31 października 2017 21:23

W środę 18 października w Zespole Szkół Technicznych odbyła się akcja pt. ,,ZDROWY STYL ŻYCIA”. W czytelni szkolnej pielęgniarka szkolna udzielała porad  na temat racjonalnego i zdrowego odżywiania. Rozdawano broszury i ulotki informacyjne dotyczące m. in. zdrowia-piramida zdrowia oraz zagrożeń związanych z paleniem papierosów, zażywaniem  narkotyków (dopalaczy), piciem alkoholu, zdrowia-piramida zdrowia. Uczennice Wiktoria Maksimowicz i Gabriela Banaszewska z klasy ITIFE przeprowadziły wśród chętnych uczniów quiz z wiedzy o zdrowiu i związanych z nim zagadnieniach. Uczestnicy mogli skosztować zdrowych przekąsek, takich jak jabłka, marchewki, orzechy włoskie.

Akcja spotkała się z zainteresowaniem uczniów, podczas której zachęcano do zdrowego styl życia bez używek, pogłębiono wiedzę młodzieży na temat zdrowia i właściwego odżywiania, promowano aktywne spędzanie czasu wolnego.