GRUPA MILITARNA ZAMEK NA ZAWODACH STRZELECKICH UCZCIŁA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
poniedziałek, 20 listopada 2017 20:46

W sobotę 11.11.2017 r. na strzelnicy w Marcinkowie gm. Mrągowo Grupa Militarna Zamek Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, wzięła udział w I Zawodach Strzeleckich Klas Mundurowych z okazji Święta Niepodległości. Impreza została zorganizowała przez Stowarzyszenie Tradycji Wojska Polskiego oraz Klub Strzelecki „Snajper” w Mrągowie. Zawody były adresowane do młodzieży klas mundurowych z Warmii i Mazur chcących sprawdzić się w strzelectwie sportowym.

   W zmaganiach udział wzięło 12 drużyn z 8 szkół województwa warmińsko – mazurskiego. Zawody zostały rozegrane w kwalifikacji drużynowej (3 osoby) i indywidualnej. Uczniowie startowali w 2 konkurencjach: karabin bocznego zapłonu na osi 50m, postawa strzelecka leżąca z podpórką i pistolet centralnego zapłonu  „Glock” na osi 10m, postawa stojąca z wolnej ręki lub oburącz.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny w skład, których weszli: Mateusz Korczak, Hubert Kowalewski, Dawid Jackiewicz, Szymon Moryc, Paweł Życzewski i Tymoteusz Miszczak – uczeń SP w Wieliczkach, chłopcy zaklasyfikowali się na czwartym i szóstym miejscu. Gratulujemy.

                                                                                  Opiekun: Grzegorz Miszczak