Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka już 10 grudnia
czwartek, 07 grudnia 2017 22:48

Prawa człowieka wciąż są łamane w wielu miejscach świata. Stąd ONZ co rok przypomina o prawach ludzi w czasie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka jest poświęcony przede wszystkim osobom działającym na rzecz ochrony praw człowieka. Wiele z osób walczących o prawa człowieka jest niesłusznie prześladowanych i więzionych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka są okazją do przypomnienia o ludziach cierpiących i prześladowanych z powodu walki o prawa człowieka. Dzień Praw Człowieka to także moment, w którym czci się odwagę osób działających na rzecz ochrony praw człowieka.

PAMIĘTAJMY!
,,WSZYSCY LUDZIE RODZĄ SIĘ WOLNI I RÓWNI POD WZGLĘDEM SWEJ GODNOŚCI I SWYCH PRAW”

Pedagog szkolny