Szlachetna Paczka
środa, 13 grudnia 2017 14:47

Zespół Szkół Technicznych w Olecku już ósmy rok z rzędu wspiera ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku szkoła postanowiła pomóc samotnie żyjącemu seniorowi – Panu Marianowi.  Mężczyzna wiele lat pracował w zakładzie kamieniarskim. Był szczęśliwym i niezależnym człowiekiem. W pewnym momencie swojego życia zachorował na miażdżycę i cukrzycę. Choroby bardzo szybko postępowały i doprowadziły do amputacji obu nóg. Obecnie pan Marian  porusza się na wózku inwalidzkim i utrzymuje się  z zasiłków. Dzięki pomocy rodziny  ma możliwość przeżyć. Najważniejszymi potrzebami mężczyzny są żywność, środki czystości oraz  lodówka.

O wsparcie w skompletowaniu paczki,  Samorząd Szkolny  poprosił,(jak każdego roku) klientów sklepu spożywczego „SAM” oraz sklepu chemicznego „ Chemix” .  Mieszkańcy Olecka bardzo chętnie, z zaangażowaniem, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy, włączali się w akcję.

W trakcie zbiórki udało się zebrać duże ilości żywności trwałej oraz środków czystości. Hojność zarówno klientów, jak i właścicieli sklepu bardzo mile nas zaskoczyła.

Oprócz zbiórki w sklepach, w szkole przeprowadzono też zbiórkę pieniędzy do puszki oraz zorganizowano loterię fantową, która cieszyła się niesamowitym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale też nauczycieli. Cały dochód został przeznaczony na zakup lodówki i innych wskazanych rzeczy.

W dniu finału przygotowaną Szlachetną  Paczkę  przedstawiciele Samorządu Szkolnego   wraz z opiekunami  zawieźli do Pana Mariana. Cóż za chwila?  Cóż za radość?  Wzruszenie do łez...Były życzenia, uściski i to czego nie da się słowami wypowiedzieć...

Beata Najechalska