Fryzury dla seniorów
poniedziałek, 29 stycznia 2018 22:19

Ostatni dzień przed feriami zimowymi uczennice ZST w Olecku przeznaczyły na sprawienie radości seniorom. W ramach zajęć praktycznych, kilka dziewczyn z oleckiego technikum fryzjerskiego z opiekunami wybrało się do Domu

Pomocy Społecznej „Zacisze” w Kowalach Oleckich.  Praktykantki zostały przyjęte z ogromną radością. Na kilka godzin świetlica zamieniła się w salon fryzjersko – kosmetyczny. Uczennice strzygły i modelowały włosy oraz wykonywały zabiegi pielęgnacyjne dłoni wszystkim chętnym mieszkańcom.  Pensjonariusze na początku  byli trochę przejęci, ale po kilkunastu minutach chętnie przedstawiali konkretne wizje własnych oczekiwań: skrócić grzywkę, odsłonić czoło, wymodelować wąsik lub odświeżyć fryzurę.  Cena za usługę była niewygórowana – każdy zabieg kosztował „jeden uśmiech”.  Spotkaniu towarzyszyło dużo pozytywnych emocji, jedna z najstarszych mieszkanek domu „Zacisze”, pani Teofila ze wzruszeniem opowiadała oleckim adeptkom sztuki fryzjerskiej, jak dawniej robiono ondulacje.

Pracownicy i mieszkańcy DPS „Zacisze” zachęcali młode fryzjerki do stałej współpracy. Dziewczyny z „Zamku” mają nadzieję, że wkrótce znów odwiedzą seniorów z Kowali Oleckich, którzy tak ciepło je przyjęli.

W Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” fryzury wykonywały uczennice: Natalia Maciopa i Gabriela Dzierniejko z 1TIFE, Sylwia Jarmołowicz  i Agnieszka Żukowska z 2TIF oraz Paulina Butanowicz z 3TBMF.

Honorata Szwajda