SUDOKU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU
środa, 14 lutego 2018 13:58

9 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu SUDOKU LUBIĘ TO!, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego. W przeciwieństwie do innych łamigłówek. Sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalna. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe. Sudoku nie tylko bawi, ale również uczy sprytu. Przy okazji pomaga przy rozwiązywaniu każdego rodzajów problemów i poprawia kondycję matematyczną, nawet wtedy , gdy liczenie nie należy ,niestety, do ulubionych zajęć.

Duże zainteresowanie wzbudził ten konkurs wśród naszej młodzieży. Niestety musieliśmy wytypować tylko pięć najlepszych osób.

Choć fortuna kołem się toczy , uczniom ZST dobra passa towarzyszy od kilku lat.

Młodzież z ZST w Olecku kształci się głównie w zawodach technicznych. Uczniowie chętnie biorą udział w organizowanych przez szkołę dodatkowych, bezpłatnych zajęciach z matematyki, ponieważ wiedzą, że aby zostać księgową , mechanikiem czy informatykiem, trzeba być dobrym matematykiem.

Przecież – jak powiedział Arystoteles – „ Matematyka jest miarą wszystkiego” .

W II edycji Powiatowego Konkursu SUDOKU LUBIĘ TO! , który odbył się 8.02.2018r., w kategorii szkół ponadpodstawowych 3 miejsce zajęła Aleksandra Sadłowska ,uczennica klasy 4 technikum.

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!