XI OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
poniedziałek, 05 marca 2018 23:03

Po uroczystym apelu z okazji „Dnia Żołnierzy Wyklętych”   dyrektor szkoły Andrzeja Gorlo dokonał otwarcia turnieju piłki nożnej halowej chłopców szkół gimnazjalnych. Zawodnicy zaczęli swoje zmagania na boisku, pełne walki, ambicji i sportowej nieustępliwości.       

Celem imprezy oprócz promocji szkoły była popularyzacja piłki nożnej. Zawodnicy jak i opiekunowie opuszczali naszą szkołę zadowoleni ze sprawnej organizacji, wysokiego poziomu sportowego podczas turnieju oraz to co jest szczególnie w piłce nożnej piękne czyli bramki i nieprzewidywalność wyniku spotkania. W ubiegłym roku I miejsce zajęło Gimnazjum Bakałarzewo. Niestety nie udało się obronić mistrzostwa i w tym roku zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Raczek. Mecz był niezwykle emocjonujący, ponieważ gminy z racji sąsiedztwa nieraz z sobą rywalizowały. W przerwie meczu można było zwiedzić wystawę upamiętniającą walczących żołnierzy wyklętych o wolną i niepodległą Polskę.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAM WYNIKI SZKÓŁ:

  1. Gimnazjum Raczki – I Miejsce
  2. Gimnazjum Bakałarzewo – II Miejsce
  3. Gimnazjum nr 2 Olecko – III Miejsce
  4. Gimnazjum Świętajno – IV Miejsce
  5. Gimnazjum nr 1 Olecko– V Miejsce

Najlepszy strzelec – Maciej Zieliński (BAKAŁARZEWO)
Najlepszy zawodnik – Marek Stankiewicz (Raczki)
Najlepszy bramkarz – Hubert Jankowski (Gimn. Nr 2 Olecko)

Gratuluję i dziękuję wszystkim drużynom, opiekunom oraz trenerom za wzięcie udziału w imprezie organizowanej corocznie w naszej szkole. Będą niespodzianki. Była walka i emocje i jak zawsze w sporcie wygrani i pokonani. Kto wie, może właśnie u nas „narodzi się”   gwiazda naszej przyszłej polskiej reprezentacji, czego życzę Wam i Waszym trenerom.

Marek Chomontowski