Pierwsze koty za płoty…

(kliknij by zobaczyć zdjęcia)

W czwartek, 25 października 2012 r. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zorganizował otrzęsiny klas pierwszych. Pierwszoklasistów przywitał  zastępca dyrektora - pan Andrzej  Gorlo.

Uczniowie klas pierwszych musieli stawić czoła różnym zadaniom wykazując się sprawnością intelektualną i fizyczną. Błyskotliwość swą „kociaki” zaprezentowały  podczas bitwy na głosy - pojedynek ten polegał na tym, by wypromować własną klasę poprzez hasła reklamowe.  Siłę, szybkość i zwinność udowodnili  w konkurencjach sportowych. Ekstremalne skoki przez linę, skecze przedstawiające kierunki kształcenia, test celności „trafiony zatopiony”, wyścig kocich zaprzęgów, bombowy bieg, układ taneczny  – to wyzwania, które postawili swoim młodszym koleżankom i kolegom uczniowie klas drugich. Punktem kulminacyjnym tegorocznych otrzęsin była prezentacja  przygotowanego wcześniej układu tanecznego gangnam style. Był to strzał w dziesiątkę! Roztańczona klasa 1C porwała do tańca konkurencję i publiczność a ich wychowawca, pan Marek Chomontowski okazał się królem parkietu.

Talenty i stopień zaangażowania pierwszoklasistów badali wtajemniczeni

w edukacyjne meandry  jurorzy:  Maciej Lau, Katarzyna Jurewicz - Ward, Marian Marciniak, Małgorzata Kozłowska i Marta Olszowa. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TEI. Za rok, to właśnie oni będą mieli okazję zorganizować otrzęsiny dla przyszłych pierwszaków.

Po konkurencjach, jak na „kociaków” przystało,  uczniowie  złożyli uroczystą obietnicę zobowiązując się godnie reprezentować szkołę i  słuchać starszych kolegów. Przysięga nie ominęła również wychowawców, którzy zadeklarowali, że będą przychylni uczniom. Podsumowaniem imprezy były dyplomy potwierdzające przyjęcie do grona społeczności szkolnej oraz słodkie nagrody.

Izabela Osiecka - Żukowska