Rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem „WIEM, CO CZYTAM”

w Zespole Szkół Technicznych w Olecku.

____W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi, 15 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się I edycja konkursu czytania ze zrozumieniem pod hasłem „Wiem, co czytam”. Przedsięwzięcie szkolne spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, zwłaszcza tegorocznych maturzystów. W konkursie wzięło udział 16 osób, większość stanowili uczniowie klas maturalnych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z esejem filozoficznym Alberta Camusa pt. „Artysta i jego epoka” oraz przygotowanymi do tekstu zadaniami.

____Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Wiem, co czytam” okazali się tegoroczni maturzyści, którym już za trzy miesiące przyjdzie zmierzyć się na egzaminie maturalnym z języka polskiego z podobnymi zadaniami. Oto oni:

I miejsce: Marcin Misiewicz (klasa IV TI)

II miejsce: Krzysztof Krot (klasa IV TB)

III miejsce: Iwona Łukowska i Adrian Grunwald (klasa IV TEM)

____Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Iwona Ćwikowska

Honorata Szwajda.