(kliknij by zobaczyć galerię)

14 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku miał miejsce VI już Walentynkowy Dzień Otwarty. Jest to impreza cykliczna skierowana szczególnie do młodzieży gimnazjalnej z klas trzecich. Gimnazjaliści bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia, czego  dowodem była duża frekwencja i zainteresowanie szkołą.

Wzorem lat ubiegłych, program Dnia Otwartego podzielony został na dwie części. Pierwsza odbyła się w hali sportowej, gdzie przybyłych gości powitał Dyrektor ZST dr Marek Góryński oraz Samorząd Uczniowski. Gimnazjaliści zobaczyli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej technikum informatycznego, która przedstawiała  kierunki kształcenia w ZST, realizowane projekty unijne oraz wydarzenia z życia szkoły. Później odbyły się różnorodne zabawy i konkursy z udziałem gimnazjalistów oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Każdy uczestnik otrzymał słodki podarunek oraz symboliczne walentynkowe serduszko

Część druga polegała na zwiedzaniu sal lekcyjnych w towarzystwie starszych kolegów – uczniów ZST. Dużym zainteresowaniem gimnazjalistek cieszyła się sala fryzjersko–kosmetyczna, gdzie uczennice technikum fryzjerskiego modelowały włosy i układały fryzury. Chłopcy natomiast z ogromnym zaciekawieniem zapoznawali się ze specjalistycznym programem komputerowym Auto CAD 2013, który służy do wykonywania rysunków technicznych w zawodach technik mechanik i technik budownictwa. Młodzież ZST, jak również przyszli uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych dotyczących obsługi tego programu w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Projekt jest długoterminowy i w ciągu trzech lat daje obecnym i przyszłym uczniom możliwość nieodpłatnego ukończenia atrakcyjnych kursów:

-  prawa  jazdy kategorii B,

- obsługi wózka widłowego,

-  posadzkarza - glazurnika,

- tworzenia stron WWW,

- stylizacji paznokci i wizażu.

Jest to ogromna szansa zdobycia dodatkowych kwalifikacji przed ukończeniem szkoły średniej.

Wszystkim gimnazjalistom dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że dla wielu z nich to spotkanie będzie pomocne w dokonaniu ważnego życiowego wyboru.