- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

26 kwiecień był niezwykle uroczystym dniem w murach Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2012/2013 klas maturalnych. Pożegnanie było dużym przeżyciem dla tegorocznych maturzystów, gdyż był to ich ostatni dzień w szkole, w szkole, w której przeżyli aż cztery lata. W tym miejscu każdy z nich pozostawił kawałek siebie , swoje przyjaźnie i sympatie , radość sukcesów i gorycz porażek.

Uroczystość oficjalnie otworzył Dyrektor ZST w Olecku, dr Marek Góryński. Zwrócił się bezpośrednio do uczniów klas maturalnych, wspominając ich początki w tej szkole oraz gratulując wyników w nauce. Podarował im parę cennych rad, którymi powinni kierować się w życiu każdego dnia. Życzył powodzenia i zdobycia jak najlepszych not podczas zbliżających się egzaminów maturalnych i zawodowych.

Głównymi bohaterami piątkowych uroczystości byli przede wszystkim uczniowie, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce i sporcie oraz dobrze reprezentowali szkołę poza jej murami. Nagrody książkowe powędrowały do kilkunastu maturzystów,  a wśród nich znaleźli się uczniowie, których uhonorowano stypendiami za bardzo dobre wyniki w nauce.

Tegoroczni maturzyści podziękowali Dyrekcji, swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za przyjazną atmosferę do nauki oraz za trud włożony w ich edukację.  Natomiast uczniowie młodszych klas wręczyli im symboliczne upominki-pamiątkowe zdjęcia, by dzięki nim pamiętali o latach spędzonych w tej szkole.

Po podziękowaniach, wyróżnieniach i gratulacjach nastąpiła część artystyczna wykonana przez uczniów klas młodszych. Atmosfera pełna wzruszeń i powagi została wzbogacona odrobiną żartu. Przedstawienie nosiło tytuł „Etapy rozwoju istoty szkolnej”. Na twarzach uczestników pojawił się szczery uśmiech, gdyż szkolni aktorzy w sposób humorystyczny ukazywali cykl ewolucji ucznia na przestrzeni lat.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych została zamknięta prezentacją multimedialną. Przypomniała tegorocznym maturzystom ich cztery lata nauk w tej szkole.  Odsłoniła ich pierwsze kroki w tym miejscu, chwile radości, udane przedsięwzięcia, aż do dnia dzisiejszego, ostatniego dnia nauki.

Iwona Ćwikowska