- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

25 września 2014r, w budynku Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, zgodnie z tradycją, odbył się kontynuowany od sześciu lat Bieg Klio. Dla niewtajemniczonych, jest to swoisty sprawdzian wiedzy o naszym mieście i regionie, skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum i klas pierwszych szkół średnich.W tym roku w Biegu wzięło udział aż osiem drużyn:

Liceum Ogólnokształcące STO w Olecku, Gimnazjum w Świętajnie, Gimnazjum w Kowalach Oleckich, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych, Ośrodek Wychowawczy dla Dzieci Głuchych, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku oraz goście ze szkoły w Gawriłowie (Rosja). Nie mogło również zabraknąć drużyny gospodarzy, która w poprzedniej edycji konkursu świętowała swoje zwycięstwo. Również w tym roku nie zabrakło nam miejsca na podium, co było nie lada wyczynem przy tak wielkiej rywalizacji i zacięciu wśród uczestników. Pierwsze miejsce na podium w tym roku Gospodarze musieli ustąpić Zespołowi Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, nie na długo (miejmy nadzieję) spadając na miejsce drugie. Trzecie miejsce zajęli goście ze Szkoły Średniej w Gawriłowie. Nagrody nie przypadły oczywiście tylko wygranym. Wszyscy uczestnicy otrzymali małe, acz atrakcyjne upominki.

Uczniowie pytani o wrażenia z Biegu odpowiadali jednoznacznie, że owszem- podobał się im, wszystko było profesjonalnie uporządkowane i bardzo miło spędzili czas na przygotowanym przez kadrę ZST torze. Podobnie wypowiadali się o ich spostrzeżeniach po przybyciu do szkoły. Spodobał im się wystrój hali i docenili życzliwość oraz otwartość uczniów. Zdecydowana część osób poleciłaby naszą szkołę znajomym, a gdyby sami zdecydowali "zasilić szereg" uczniów technikum, najchętniej wybrali by profile: informatyczny, ekonomiczny i fryzjerski.

Jak widać, nie trzeba być uczniem szkoły uważanej za najlepszą w mieście, aby doskonale orientować się w historii swojego miasta i rodzinnych stron, i tym samym stać się laureatem konkursów międzyszkolnych. Wystarczy odkryć naukę na nowo i zauważyć jej dobre strony, które często mogą okazać się zabawą.

Natalia Kupidura, kl II TFI