wydarzenia
Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

W czwartek, 6 grudnia 2012 r. w internacie Zespołu Szkół Technicznych,  na popołudniowej zbiórce  zjawili się goście w czerwonych strojach. Och, przecież to Mikołajki!  Przybysze,  czyli Magda  Palanis, Bartek Chodkiewicz i Cezary Wasilewski każdemu ofiarowali  słodki upominek. Wręczono także nagrody dla laureatów listopadowego konkursu „Król i Królowa Uprzejmości”. Najbardziej kulturalnymi mieszkańcami internatu okrzyknięto Monikę Mętel i Darka Szklarza.

W to  grudniowe popołudnie wychowawczynie Honorata Szwajda i Iwona Ćwikowska zorganizowały Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach mogli wziąć udział wszyscy pasjonaci ping-ponga. Uczestnicy  wykazali się zdolnością organizacyjną a przede wszystkim umiejętnością współżycia w grupie – pomimo mrozu za oknem, na świetlicy panowała ciepła atmosfera. Najlepsi sportowcy wywalczyli sobie nagrody – kosmetyki lub akcesoria do telefonów.

Oto zwycięzcy  Mikołajkowego  Turnieju Tenisa Stołowego:

Dziewczyny:

I miejsce  Magdalena Walicka

II miejsce  Marta Gardewiszki

III miejsce  Małgorzata Plisko

Chłopcy:

I miejsce   Patryk Kowalewski

II miejsce   Adrian Grunwald

III miejsce   Robert Wojciechowski

IV miejsce   Kacper Chodkiewicz

GRATULUJEMY!!!

Honorata Szwajda i Iwona Ćwikowska

 
Spotkanie z Panem Andrzejem Malinowskim

5 grudnia 2012r. po raz kolejny gościliśmy w naszym internacie Pana Andrzeja Malinowskiego - pasjonata podróży. Tym razem podzielił się z nami wrażeniami z pobytu w Ameryce Południowej, w Chile, omawiając środowisko społeczno - polityczne tego kraju. Podczas spotkania zaprezentował przywiezione pamiątki i wykonane zdjęcia ze stolicy Chile- Santiago, innych miast poszczególnych prowincji, Pustyni Atakama, gór Andów itd. Podkreślił wkład Polaków w rozwój tego kraju m. in. Ignacego Domeyko- prof. Uniwersytetu w Santiago.

Na zakończenie Pan Andrzej Malinowski wpisał się do kroniki internatu, zachęcając młodzież do podróżowania i poznawania świata.

 
ANDRZEJKI - MAGIA WRÓŻB

„Każda panna wzrok wytęża, by odnaleźć swego męża…”

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…”

28.11.2012r. w świetlicy internatu zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy. Wróżby to dobra zabawa. W andrzejki, jak co roku, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę na serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. Wróżyliśmy sobie zatem z wosku, kości do gry, serc z imionami, butów wędrujących za próg…, kart z zawodami, magicznych liczb, szpilek, jabłek. Pełen magii wieczór zakończył słodki poczęstunek.

 
Otrzęsiny 2012


(kliknij by zobaczyć galerię)

24 października 2012r. odbyły się w naszym internacie Otrzęsiny. W imprezie wzięli udział wychowawcy, mieszkańcy internatu,  no i oczywiście pierwszoklasiści, czyli nasze tegoroczne „KOTKI”. W poczet  braci internackiej zostało przyjętych w tym roku 16 nowych osób. Podczas bardzo trudnych konkurencji wykazali się oni swoimi umiejętnościami, kreatywnością, odwagą, urokiem osobistym i poczuciem humoru. Po licznych zmaganiach komisja wybrała zwycięzców- króla i królową „KOTÓW”. Zostali nimi: Kacper Chodkiewicz i Dominika Seredzińska. Punktem kulminacyjnym otrzęsin było złożenie ślubowania przez nowych mieszkańców internatu i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po złożonym ślubowaniu nastąpił obrzęd „obcinania kotom ogonów” przez kata i w ten sposób nowi uczniowie stali się pełnoprawnymi mieszkańcami Internatu ZST. Na zakończenie wszyscy świetnie bawiliśmy się podczas dyskoteki zorganizowanej w świetlicy internatu. To był dzień pełen wrażeń – oby takich więcej!

MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU ZST

 
Wernisaż wystawy „Romuald Wojnowski- pasjonat sportu”


(kliknij by zobaczyć galerię)

W  czwartek 18 października 2012r. wybraliśmy się wspólnie do Oleckiej Izby Historycznej na wernisaż wystawy „Romuald Wojnowski- pasjonat sportu”. Zapoznaliśmy się bliżej z życiorysem zmarłego Romualda Wojnowskiego, jego pasjami, zdobytymi nagrodami, odznaczeniami, pucharami i tytułami. Obejrzeliśmy wiele ciekawych zdjęć, artykułów i publikacji dotyczących jego osoby. Całe życie starał się rozwijać w młodzieży pasje i zamiłowanie do sportu, szczególnie do lekkoatletyki.   Córka i syn zmarłego oraz radny miejski Maciej Juchniewicz poinformowali zebranych o utworzeniu programu Stypendialnego „Romki”, którego założeniem jest pomoc finansowa uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających osiągnięcia sportowe, dobre wyniki w nauce, działających społecznie Ekspozycja ta z pewnością przybliżyła nam jeszcze bardziej postać zmarłego w zeszłym roku trenera, działacza i nauczyciela  naszej szkoły.

 
Spotkania z Panem Markiem Kowalewskim


(kliknij by zobaczyć galerię)

Okazuje się, że można prowadzić biznes, być instruktorem karate i pilotem samolotowym, mieszkać w małym mieście i pisać wiersze. Dużo wierszy. W maju tego roku Marek Kowalewski na co dzień właściciel Kliniki Zdrowia i Urody „Goliat” opublikował obszerny, bo liczący aż 412 stron, tomik (w zasadzie tom) poezji zatytułowany „Wiersze”.  W środę 3 października 2012r. w Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku spotkaliśmy się właśnie z autorem tego obszernego zbioru, aby porozmawiać i podyskutować. Z pewnością nie tylko o poezji, ale i o podróżach, świecie i spotkaniach z dobrymi ludźmi. Przekonaliśmy się, że można żyć z pasją i realizować swoje marzenia…

 
Święto Pieczonego Ziemniaka


(kliknij by zobaczyć galerie)


„ZIEMNIAK  NA WESOŁO”

25 września 2012r. zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się od rozpalenia ogniska i przedstawienia krótkiej historii ziemniaka. Następnie młodzież wzięła udział w licznych konkurencjach- drużynowych i indywidualnych, takich jak m. in. bieg w workach, wyścig z ziemniakiem między kolanami, tarcie ziemniaków na placki, przeciąganie liny ,rzut ziemniakiem do celu, gra w dwa ognie, wypisywanie jak największej liczby potraw z ziemniaków, konkurs na najdłuższą obierkę, portret ziemniaka. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Imprezę zakończyliśmy ziemniaczaną ucztą, czyli degustacją upieczonych w ognisku ziemniaków, kiełbasek oraz wspólnym śpiewem piosenek przy akompaniamencie gitary. Kolejne święto za rok…!