Fryzjerki znów wygrały!!!
Wpisany przez Administrator   

Uczennice ZST po raz kolejny wygrały Powiatowy Konkurs „Mój zawód – moja praca”: Sylwia Truchan z 4TIF  zdobyła główną nagrodę, a Aleksandrze Ołów z 3TMF5 przyznano III miejsce.

W kwietniu 2020 r., uczennice technikum fryzjerskiego, pod kierunkiem pani Honoraty Szwajdy przygotowały dwie prezentacje multimedialne na tematy: „Praca mechanika!” (Sylwia Truchan) oraz „Groomer czyli psi fryzjer” (Aleksandra Ołów). Przez pandemię, na rozstrzygnięcie konkursu trzeba było poczekać kilkanaście miesięcy.  Wreszcie, na początku grudnia br. dziewczyny otrzymały radosną wiadomość o zwycięstwie oraz wartościowe nagrody m. in.  powerbanki i słuchawki bezprzewodowe.

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Olecku, zaś  partnerami wspierającymi są: Powiatowy Urząd Pracy w Olecku, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Olecku, Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.  

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Mój zawód – moja praca”.

Doradca zawodowy

Marzena Kaplińska

 
Temida na „Zamku”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 grudnia 2021 00:00

   

Od 16.11.2021 r. do 23.11.2021 r.  uczniowie klas 3 technikum i szkoły branżowej I stopnia, podczas lekcji on-line uczestniczyli w projekcie „Lekcje z Temidą”.  Ten edukacyjny program, prowadzony w szkołach przez przedstawicieli Fundacji „Altum”, finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którym dysponuje Minister Sprawiedliwości. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

Podczas „Lekcji z Temidą” kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw proobywatelskich. Prowadząca - pani Paulina -opowiedziała uczniom, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, jak dostać się na studia prawnicze itp. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się więcej na temat odpowiedzialności prawnej, programu nauczania studiów prawniczych i różnych aspektów pracy po ich ukończeniu. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania oraz wyrażać swoją opinię na temat danego zagadnienia. Udział w programie edukacyjnym „Lekcje z Temidą” dał inspirującą możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji. Może dzięki udziałowi w projekcie, wśród naszych uczniów, znajdą się tacy, którzy zwiążą swoją przyszłość z prawem?

Doradca zawodowy

 
RELACJA Z ZAMKOWEGO TURNIEJU COUNTER STRIKE 1.6 - 15.12.2021
Wpisany przez Administrator   

Do Zamkowego Turnieju Counter Strike 1.6 (4 vs 4 graczy) przystąpiło 48 uczniów naszej szkoły co stanowiło 12 drużyn eliminacji. 

Więcej…
 
Rocznica Stanu Wojennego
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 grudnia 2021 01:40

W Kościele NMP Królowej Polski w Olecku  12 grudnia odbyła się Msza Święta poświęcona 40 rocznicy stanu wojennego w Polsce. Uczniowie czytali Modlitwy Wiernych , nieśli dary do Ołtarza i składali kwiaty pod tablicą w kruchcie kościoła. Mszę  Świętą przygotowali katecheci Grzegorz Miszczak i Dariusz Gałaszewski. W sobotę nauczyciel ZST dr Marek  Goryński w ramach obchodów rocznicy   prowadził wykład w sali kina w Olecku.

 

    

 

 

 

Dariusz Gałaszewski

Poprawiony: środa, 15 grudnia 2021 09:33
 
„SNAJPER EŁK” – wycieczka na Paintball klasy 2TM5
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 listopada 2021 09:50

16.11.2021r.  moja klasa 2TM5 pod opieką p. Beaty Najechalskiej i p. Dariusza Nalewajko wzięła udział w wycieczce sportowo-integracyjnej Paintball.

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu szkół Technicznych w projekcie „15 sekund historii oczami młodzieży. Zamki, koszary i legendy”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 listopada 2021 00:06

We wrześniu i październiku uczniowie ZST w Olecku uczestniczyli w kolejnych wyjazdach studyjnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.
Tym razem mogli zwiedzić Stańczyki, Wigry, Dowspudę, Gołdap, Rapę oraz Mamerki.
5 października wrażeniami z wycieczek podzielili się ze swoimi parterami ze szkoły w Oziersku. Relacje z wyjazdów uczestnicy przedstawili w postaci filmików.

Zapraszamy do oglądania.

 

 

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2021 00:10
 
Staże zawodowe we Włoszech w ramach projektu „Z OLECKA PO SUKCES”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 listopada 2021 22:10

Kolejna grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ukończyła staże zawodowe we Włoszech w ramach projektu „Z OLECKA PO SUKCES” finansowanego  ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja Rozwój, na zasadach programu Erasmus Plus.

 

 

 

 

Relacja Uczestnika

W niedzielę 5 września 2021 wyjechaliśmy autokarem z Olecka na lotnisko w Modlinie. Na lotnisku, mimo tego ,że większość z nas nie latała jeszcze samolotem, wszystko odbyło się bez komplikacji.

Więcej…
 
Nauka zdalna.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 listopada 2021 17:12

W porozumieniu z Sanepidem od dnia 02.11.2021r. do 12.11.2021r. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych wprowadza nauczanie zdalne we wszystkich klasach szkoły dziennej. Uczniowie odbywający praktyki u pracodawcy chodzą na te zajęcia. Uczniowie odbywający praktyki w szkole przechodzą na nauczanie zdalne. 


Dyrektor szkoły
Andrzej Paweł Gorlo

 

 
„Działaj – Organizuj się – Bądź niezależny”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2021 09:53

23.09.2021 r.,  30.09.2021 r., 13.10.2021 r. i 28.10.2021 r. uczniowie z klas  1MF, 2TI, 2TF, 3MF, 3FM, 3IH, 4TBME i 4TIF  technikum oraz 1A, 2A, 2B, 3C i 3D szkoły branżowej I stopnia wzięli udział w zajęciach prowadzonych  przez z panią Małgorzatę Purzeczko ze Stowarzyszenia ADELFI Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku. OWES jest zespołem kreatywnych ludzi, którzy chcą świadomie wpływać na poprawę jakości życia środowiska, w którym żyją. Chce wprowadzać równowagę pomagając, wspierając, dając energię i wiedzę tym, którzy chcą  dokonywać zmiany. Dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. Pomaga w formalnościach, w wypracowaniu strategii i biznesplanu. Udziela także wsparcia w przygotowaniu planu marketingowego, kwestiach księgowych oraz porad prawnych.

Więcej…
 
Święto Zmarłych
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 października 2021 13:32

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, w poniedziałek  25 października, podtrzymując coroczną tradycję, uczniowie klasy IITF i IIITIE Zespołu Szkół Technicznych udali się na cmentarz w Olecku, aby posprzątać mogiły byłych nauczycieli, a także młodo zmarłego ucznia uczęszczającego w latach 60 do naszej szkoły.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZST
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 października 2021 14:27

W miniony czwartek, 14 października 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uczniowie składając życzenia podkreślali ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu młodzieży, złożyli gratulacje dyrekcji i pracownikom szkoły.
Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor Andrzej Paweł Gorlo wyróżnił kilkunastu pracowników wręczając im specjalne nagrody. W tym wyjątkowym dniu uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub sporcie odebrali stypendia.

 
Zasprejuj zarazki i weź udział w konkursie!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 października 2021 11:36

Dzięki wsparciu Fundacji Zwolnieni z Teorii i firmy Lysol, Zespół Szkół Techniczych w Olecku otrzymał pakiet produktów do dezynfekcji w ramach akcji społecznej „Zasprejuj zarazki”. Poznaj miejsca, na których gromadzą się zarazki i zasprejuj je!. Akcja jest odpowiedzią na potrzebę edukowania, zwiększenia poczucia odpowiedzialności młodzieży oraz wyrobienia u nich nawyku dezynfekcji powierzchni, który zmniejsza ryzyko zakażenia. Nasza szkoła otrzymała aerozole do dezynfekcji powierzchni Lysol, które będą umieszczone w salach lekcyjnych w widocznym miejscu. Preparatów Lysol należy używać tylko w obecności pracowników szkoły. Niech służą nam jak najlepiej i pozwolą jak najdłużej cieszyć się nauką stacjonarną.

W związku z tym organizowany jest konkurs fotograficzny. Spośród fotografii przedstawiających uczniów dezynfekujących kluczowe miejsca, w których gromadzą się zarazki, zostaną wybrane i nagrodzone najciekawsze zdjęcia!

Informacje o konkursie u doradcy zawodowego.

Więcej informacji na stronie:

https://www.lysoldlaszkol.pl/

Doradca zawodowy

 

 
Rekrutacja uzupełniająca do projektu „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość”
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 października 2021 09:39

Komisja rekrutacyjna ogłasza rekrutację uzupełniającą do projektu „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja
Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” Dostępne jest 1 miejsce w zawodzie technik usług fryzjerskich lub fryzjer.


Formularze zgłoszeniowe i deklaracje przystąpienia należy składać

do koordynatora projektu -

Jolanty Góryńskiej do 20 października 2021 roku.

 

Regulamin rekrutacji


Deklaracja uczestnictwa


Formularz zgłoszeniowy (uczeń)

 

 

PROJEKTY > STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ

 

Poprawiony: środa, 13 października 2021 10:00
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 46