Kolejna grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ukończyła staże zawodowe we Włoszech w ramach realizacji projektu „Z OLECKA PO SUKCES”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 listopada 2019 22:42

 

Relacja uczestniczki

W niedzielę 6 października o godzinie 5: 20 odbyła się zbiórka na dworcu PKS w Olecku. Stamtąd Autokarem dotarliśmy na lotnisko Chopina w Warszawie. Lot przebiegł spokojnie i bez większych problemów po dwóch godzinach wylądowaliśmy na lotnisku Fiumicino w Rzymie. Następnie autokarem pojechaliśmy do Spoleto. Tam zameldowaliśmy się w Casa Religiosa di Ospitalità Nazareno, uroczym pensjonacie prowadzonym przez siostry zakonne. Następnego dnia spotkaliśmy się z Panią Ewą Markowską - lokalną koordynatorkę projektu, która zaprowadził nas do zakładów pracy, w których odtąd mieliśmy odbywać staże. Najbliższe dni naszego pobytu wyglądały bardzo podobnie. Rano udawaliśmy się do zakładów pracy, natomiast popołudniami pilnie uczyliśmy się języka włoskiego i zwiedzaliśmy malowniczo położone Spoleto. W sobotę 12 października po śniadaniu pojechaliśmy autokarem do Rzymu, gdzie zwiedzaliśmy między innymi Koloseum, Fontaine di Trevi oraz Watykan.

Więcej…
 
Akcja prozdrowotna ,,ZDROWY STYL ŻYCIA’’
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 19:31

Dnia 7 listopada 2019r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się akcja prozdrowotna ,, ZDROWY STYL ŻYCIA’’

Głównym celem akcji było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. W tym dniu odbyła się degustacja świeżych soków owocowych i warzywnych oraz zdrowych deserów. Chcieliśmy uświadomić młodzieży jak ważne jest zdrowe odżywianie, bogate w witaminy i sole mineralne. Przygotowaliśmy wystawę literatury poświęconej zdrowemu odżywianiu, która jest dostępna w naszej bibliotece szkolnej. Dla chętnych uczniów na Sali gimnastycznej odbyły się również zajęcia sportowe przeprowadzone przez Panią Annę Konecką trenera personalnego w Strong Body Gym w Olecku.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację akcji prozdrowotnej.

Mamy nadzieję, że taki „Dzień” stanie się w naszej Szkole tradycją i zachęci młodzież do bardziej aktywnego i zdrowego trybu życia.

 
Internacki Turniej Warcabowy
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 19:24

20 listopada 2019r. odbył się w świetlicy internatu Internacki Turniej Warcabowy. Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami turnieju oraz historią gier w warcaby, wychowankowie przystąpili do zaciętej i emocjonującej rywalizacji przy planszach. W końcowej klasyfikacji czołowe miejsca zajęli:

I miejsce-  Bartłomiej Kalinowski

II miejsce – Damian Białanowski

 III miejsce- Grzegorz Pieślak

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy! 

 
Wybierz się w „podróż” do Azerbejdżanu i Rwandy
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 19:21

W poniedziałek 18 listopada 2019r. wychowankowie internatu udali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku na spotkanie z podróżnikiem Panem Andrzejem Malinowskim nt. „Azerbejdżan i Rwanda”. Młodzież obejrzała zdjęcia oraz wystawę eksponatów przywiezionych przez słynnego podróżnika z obu wypraw oraz uczestniczyła w degustacji tradycyjnych potraw rwandyjskich i azerskich. Wysłuchała również wielu ciekawych informacji dotyczących danego rejonu świata, ciekawostek i przygód Pana Andrzeja z podróży. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu zachęcił uczniów do poznawania świata, realizowania marzeń i rozwijania swoich pasji.

 
Konkurs „Mistrz Ortografii 2019”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 19:19

30.10.2019r.przeprowadzony został w internacie konkurs na „Mistrza Ortografii”. Zadaniem konkursowym było napisanie dyktanda oraz zapisanie łącznie lub rozdzielnie podanych wyrażeń. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością reguł i zasad ortograficznych. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2019” zdobyła Dominika Cimochowska

II miejsce – Dorota Duszyńska

III miejsce- ex aequo otrzymali uczniowie- Patrycja Konopko i Maciej Grzymkowski.

Zwycięzcom gratulujemy!

 
101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 23:00

Tradycją lat ubiegłych, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Olecku świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 8 listopada odbyła się uroczystość poświęcona temu wydarzeniu, którą rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała i zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony patriotyzmowi współczesnych, młodych Polaków. Swoje słowo i życzenia z okazji zbliżającego się święta narodowego skierował do zebranych również Dyrektor szkoły, Andrzej Gorlo.

Wszystkim uczniom, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie uroczystości, DZIĘKUJEMY!!!

 
spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?"
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 listopada 2019 23:04

Witam serdecznie,

w imieniu Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych Zamek zapraszam na spotkanie "Wielka Wojna w Europie i jej skutki polityczne. Trauma czy niepodległość...?". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa ze zbiorów PTN (Oddział w Suwałkach) "Niepodległe Suwałki w filatelistyce i numizmatyce" oraz wykład dr Marka Góryńskiego. Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. o godz. 17.00.

Pozdrawiam

 
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery - Wielokulturowość kapitałem przyszłości
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 października 2019 19:28

22 października 2019 r. uczniowie klas I i IV technikum oraz II klasy szkoły branżowej wzięli  udział w spotkaniu informacyjnym  „Poznaj mnie a zrozumiesz”. Tematem spotkania było funkcjonowanie w kręgach wielokulturowych oraz wielojęzykowych. Z uczniami  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku spotkała się pani Monika Maklakiewicz - pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku. Zajęcia przeprowadzono w ramach Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery 2019, którego tegoroczne hasło brzmi "Wielokulturowość kapitałem przyszłości.

Spotkanie miało na celu:

- kształtowanie pozytywnego stosunku do innej kultury,

- ukazanie szans i możliwości tkwiących w różnorodnym środowisku,

- ułatwienie komunikacji pomiędzy przedstawicielami różnych kultur,

- ukazanie korzyści wynikających ze współpracy w międzynarodowym zespole,

- wskazanie zalet szybkiej adaptacji cudzoziemców w kontekście społecznym, gospodarczym, zawodowym i edukacyjnym, 

- tworzenie warunków sprzyjających integracji osób z innych kultur.

Więcej…
 
Otrzęsiny w internacie
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 października 2019 23:01

21 października 2019r. odbyły się w internacie otrzęsiny nowych mieszkańców. Nasze „kociaczki”, aby stać się pełnoprawnymi wychowankami internatu, musiały pokonać kilka „kocich” konkurencji, które przygotowali dla nich starsi koledzy wraz z wychowawcami. Wszystkie zadania oceniała pilnie komisja złożona ze starszej braci internackiej w składzie: Kornelia Kalinowska, Dominika Cimochowska, Grzegorz Pieślak. Podczas otrzęsin nasze kotki przeszły dzielnie przez salon piękności, próbę ciemności, picie mleka, ubijanie piany, jedzenie „pysznych” kanapek, pączków z bitą śmietaną, jogurtów, jabłek na sznurku i wiele innych zabawnych konkurencji.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w ZST
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 października 2019 21:09

W miniony piątek, 11 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku. W gronie licznie przybyłych gości nie zabrakło emerytowanych pracowników placówki, którzy chętnie odwiedzają zamkowe progi. Uczniowie składając życzenia

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 57