TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
czwartek, 28 kwietnia 2016 20:57

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA  ZST W OLECKU

W czwartek,  21.04.2016 r. w hali sportowej ZST w Olecku, rozegrany został  Turniej  Piłki Siatkowej Chłopców  Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZST w Olecku.

W rozgrywkach  wzięły  udział  trzy drużyny: Gimnazjum nr 2 – Olecko ( opiekun: Maciej Mularczyk ), Gimnazjum -  Sokółki ( opiekun: Mariusz Luberecki )  oraz Gimnazjum – Raczki ( opiekun: Agnieszka Bucka ).

Turniej rozegrano  systemem „każdy z każdym”.

Po bardzo zaciętych i  wyrównanych pojedynkach  Puchar Dyrektora ZST w Olecku wywalczyła  drużyna  Gimnazjum – Raczki ( kap. Karol Ostaszewski, Sebastian Jankowski, Michał Geniul, Piotr Kareło, Krzysztof Walendzewicz, Jan Naruszewicz, Ernest Taraszkiewicz, Karol Gołębicki, Krzysztof Jankowski oraz Radosław Dziekoński ).

Kolejne miejsca  zajęły drużyny:  Gimnazjum – Sokółki i Gimnazjum nr 2 – Olecko.

Oto wyniki poszczególnych meczów:

1. Sokółki : Olecko -  2:1  ( 22:25; 26:24; 17:15 );

2. Olecko   : Raczki  - 1:2   ( 15:25; 25:22; 13:15 );

3. Sokółki  : Raczki  - 0:2  ( 24:26; 24:26 ).

Najlepszym  zawodnikiem  turnieju został  Karol Ostaszewski z Raczek ,  który otrzymał indywidualną statuetkę.

Nad  prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny turnieju: Jerzy Wrzyszcz oraz uczniowie naszej szkoły: Dawid Górski, Marcin Domel, Patryk Szymański i Sławomir Zygmunt.

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy, a pozostałym drużynom  życzymy  sukcesów w następnym roku.