IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ W ZST W OLECKU

W dniu 15.06.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej przeznaczony dla gimnazjalistów. Obejmował on zagadnienia: elektryczno – elektroniczne, żywieniowe, mechaniczno – motoryzacyjne oraz wybrane zagadnienia z zakresu technologii mechanicznej i technologii murarstwa i tynkarstwa.

Odbyły się dwa etapy tego konkursu: etap I – test i etap II będący etapem finałowym, w którym należało wykonać dwa zadania praktyczne. Organizatorami tego konkursu byli nauczyciele ZST przedmiotów branży mechanicznej i budowlanej: Jarosław Wierzbiński, Karol Skrocki Grzegorz Romotowski, Stanisław Rekść i Maciej Lau.

 

W konkursie uczestniczyli zgłoszeni uczniowie z Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, Społecznego Gimnazjum  Zespołu Szkół STO w Olecku oraz Gimnazjum dla Dorosłych przy ZST Olecko. Łącznie w konkursie uczestniczyło 14 osób. Do etapu finałowego awansowały 3 osoby z największą ilością punktów. Zwycięzcą konkursu został  Jan Ogonowski, drugie miejsce zdobył Maciej Kamiński, zaś trzecie miejsce Maciej Waszkiewicz – cała trójka to uczniowie Społecznego Gimnazjum  Zespołu Szkół STO  w Olecku. Zwycięska trójka otrzymała atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Następna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej w Zespole Szkół Technicznych w Olecku dla uczniów gimnazjów naszego powiatu odbędzie się za rok –  już piąta.

Zapraszamy !

 

Organizatorzy.