KONKURS SUDOKU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W OLECKU
środa, 20 lutego 2019 00:13

9 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu SUDOKU LUBIĘ TO!, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego. W przeciwieństwie do innych łamigłówek Sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalna. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe.

Sudoku nie tylko bawi, ale również uczy sprytu. Przy okazji pomaga przy rozwiązywaniu każdego rodzajów problemów i poprawia kondycję matematyczną, nawet wtedy , gdy liczenie nie należy ,niestety, do ulubionych zajęć.

Duże zainteresowanie wzbudził ten konkurs wśród naszej młodzieży.

Choć fortuna kołem się toczy , uczniom ZST dobra passa towarzyszy od kilku lat.

W III edycji Powiatowego Konkursu SUDOKU LUBIĘ TO! , który odbył się 6.02.2019r., w kategorii szkół ponadpodstawowych 2 miejsce zajęła Izabela Krzymińska ,uczennica klasy II technikum

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

Ewa Kamińska