XII Biegi z Klio w Oleckim Zamku
wtorek, 29 września 2020 22:21

Już po raz dwunasty (24 września 2020r.) Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zaprosił drużyny z klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich z powiatu oleckiego oraz drużynę ze szkoły średniej w Oziersku w Obwodzie Kaliningradzkim do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa. W tegorocznej edycji EDD z hasłem przewodnim „MOJA DROGA” w oleckim „Zamku” zmierzyło się 7 drużyn. Ich zadaniem było odpowiedzieć na 7 pytań związanych m.in. z najsłynniejszymi europejskimi mostami, niemieckimi nazwami oleckich ulic, szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostella oraz zakupem biletów z Olecka do Kaliningradu na dyliżans. Z powodu pandemii tegoroczne współzawodnictwo pod patronatem muzy historii Klio odbyło się w formie testu wiedzy online poprze aplikację internetową Portaltest.

W ogólnej punktacji można było zdobyć 32 pkt. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać maksimum. Najlepsze w tej rywalizacji okazało się Liceum Ogólnokształcące – 29,5 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 – 26,5 pkt, a trzecie uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 4 – 25 pkt.

Kolejne pozycje zajęły drużyny:

- Szkoła Podstawowa Nr 3 – 23 pkt.

- Szkoła z Ozierska w Obwodzie Kaliningradzkim – 22 pkt.

- Zespół Szkół Technicznych – 20 pkt.

- Szkoła Podstawowa w Gąskach – 7 pkt.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zachęcamy do uczestnictwa za rok.