Współczesne fryzjerstwo to dynamicznie rozwijająca się branża, w której trendy zmieniają się bardzo szybko. Żeby nie wypaść z obiegu fryzjer powinien być nastawiony na ciągły rozwój zawodowy i stale się dokształcać. Mając tego świadomość podopieczne oleckiej Grupy Wychowawczej, na co dzień uczące się zawodu fryzjera, wzięły udział w zorganizowanym przez OHP szkoleniu z zakresu technik koloryzacji włosów.

Szkolenie odbyło się w dniach 18-28 września w BABA Studio Monika Bućwińska w Olecku. Podczas 60-godzinnego kursu uczestniczki utrwalały wiedzę z zakresu kolorymetrii oraz klasyfikacji barw metodą Oswalda. Pod okiem profesjonalnej instruktorki doskonaliły umiejętność koloryzacji włosów w różnych technikach tj. balleyage, ombre, sombre. Prowadząca zajęcia przekazała również wiele praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z koloryzacją włosów blond. W programie kursu nie zabrakło też nauki repigmentacji i prepigmentacji włosów, neutralizacji ciepłych odcieni, tonowania włosów oraz technik koloryzacji włosów siwych.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, który pozytywnie zdały wszystkie uczestniczki kursu. Uczennice otrzymają uznawane na rynku certyfikaty, które ułatwią im wejście na rynek pracy, a w przypadku założenia własnej działalności zbudowanie bazy klientów.