10 edycja Narodowego Czytania.

04.09.2021r nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu . Była to już 10 edycja , której patronuje Para Prezydencka. W tym roku czytano dramat „Moralność pani Dulskiej ‘’Gabrieli Zapolskiej. Jak co roku w Olecku czytali członkowie lokalnej społeczności: władze miasta , przedstawiciele placówek oświatowych i artyści . Przez całą imprezę rysownik olecki Waldemar Rukść , tworzył ilustracje nawiązujące do czytanego dramatu. Wspaniale zaprezentowała się nasza młodzież , która miała przyjemność po raz kolejny brać udział w akcji . Znakomicie odwzorowali osobowość i temperament głównych postaci a ich stroje nawiązywały do ówczesnej epoki . Bardzo dziękujemy młodzieży , która wzięła udział w tegorocznej edycji tj.: Darii Machnacz z kl.III TMF/5(Juliasiewiczowa), Oliwii Szafranowskiej z kl. IIITIE/5(pani Dulska) oraz Sebastianowi Sokołowskiemu z kl. IITI/5(Zbyszko Dulski). Publiczność również nie kryła zachwytu i nagrodziła ich gromkimi brawami.

                                                     Izabela Gorlo