Święto Zmarłych
środa, 27 października 2021 13:32

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, w poniedziałek  25 października, podtrzymując coroczną tradycję, uczniowie klasy IITF i IIITIE Zespołu Szkół Technicznych udali się na cmentarz w Olecku, aby posprzątać mogiły byłych nauczycieli, a także młodo zmarłego ucznia uczęszczającego w latach 60 do naszej szkoły. Wolontariusze pełni zapału zabrali się do porządkowania grobów, a na koniec zapalili znicze jako symbol naszej pamięci o zmarłych. Sprzątając groby, uczniowie zrozumieli, jak ważna jest troska o miejsce pochówku, szczególnie wtedy, kiedy najbliżsi z ważnych powodów nie są w stanie się o nie zatroszczyć. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci dla tych, którzy odeszli.

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy, czas pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Tuż przed tym świętem wiele osób sprząta mogiły swoich bliskich. Niestety, zdarzają się też groby, na które z różnych powodów nikt nie przychodzi …

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wrócili do szkoły.

 

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, w poniedziałek  25 października, podtrzymując coroczną tradycję, uczniowie klasy IITF i IIITIE Zespołu Szkół Technicznych udali się na cmentarz w Olecku, aby posprzątać mogiły byłych nauczycieli, a także młodo zmarłego ucznia uczęszczającego w latach 60 do naszej szkoły. Wolontariusze pełni zapału zabrali się do porządkowania grobów, a na koniec zapalili znicze jako symbol naszej pamięci o zmarłych. Sprzątając groby, uczniowie zrozumieli, jak ważna jest troska o miejsce pochówku, szczególnie wtedy, kiedy najbliżsi z ważnych powodów nie są w stanie się o nie zatroszczyć. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci dla tych, którzy odeszli.

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy, czas pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Tuż przed tym świętem wiele osób sprząta mogiły swoich bliskich. Niestety, zdarzają się też groby, na które z różnych powodów nikt nie przychodzi …

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wrócili do szkoły.