Fryzjerki znów wygrały!!!

Uczennice ZST po raz kolejny wygrały Powiatowy Konkurs „Mój zawód – moja praca”: Sylwia Truchan z 4TIF  zdobyła główną nagrodę, a Aleksandrze Ołów z 3TMF5 przyznano III miejsce.

W kwietniu 2020 r., uczennice technikum fryzjerskiego, pod kierunkiem pani Honoraty Szwajdy przygotowały dwie prezentacje multimedialne na tematy: „Praca mechanika!” (Sylwia Truchan) oraz „Groomer czyli psi fryzjer” (Aleksandra Ołów). Przez pandemię, na rozstrzygnięcie konkursu trzeba było poczekać kilkanaście miesięcy.  Wreszcie, na początku grudnia br. dziewczyny otrzymały radosną wiadomość o zwycięstwie oraz wartościowe nagrody m. in.  powerbanki i słuchawki bezprzewodowe.

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Olecku, zaś  partnerami wspierającymi są: Powiatowy Urząd Pracy w Olecku, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Olecku, Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.  

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu „Mój zawód – moja praca”.

Doradca zawodowy

Marzena Kaplińska