III POWIATOWY KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W Zespole Szkół Technicznych w Olecku przeprowadzono w dniu 10.06.2015 roku Konkurs Wiedzy Technicznej dla uczniów gimnazjów. Składał się on z dwóch etapów: część pierwsze to test, zaś druga to etap finałowy. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z okolicznych gimnazjów. Do finału awansowały 3 osoby. W finale należało wykonać dwa zadania z zakresu budownictwa i mechaniki.

 

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli ZST - komisja w składzie:
1. Stanisław Rekść
2. Karol Skrocki
3. Maciej Lau

Celem konkursu było propagowanie wiedzy technicznej wśród młodzieży gimnazjalnej. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 3a Gimnazjum w Świętajnie Rafał Makarewicz, drugie miejsce zajął uczeń klasy 3d Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku Mariola Milewska.

Uczniowie Otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

Maciej Lau