Szkolny konkurs "PROFESJONALNY SPRZEDAWCA"

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Turniej przeprowadzono w ramach projektu „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, rozwijanie własnej kreatywności oraz wymiana doświadczeń.  Specyfika zawodu sprzedawcy wymaga dużej samodzielności w zorganizowaniu własnej pracy, poczucia odpowiedzialności za wykonywane czynności i powierzony majątek oraz zdyscyplinowania w utrzymaniu porządku w punkcie sprzedaży.

Praca w handlu charakteryzuje się stałym kontaktem z klientem oraz koniecznością wykonywania różnorodnych czynności związanych z obsługą klienta. Uczestnicy konkursu poczuli sie jak prawdziwi sprzedawcy - musieli  przygotować stanowisko pracy,  przyjąć dostawę i przygotować towary do sprzedaży.  Do zadań uczniów należało także  wykonanie prac związanych z obsługą klienta oraz realizacja transakcji kupna i sprzedaży.

Do turnieju zgłosiło się pięć dziewczyn: Żaneta Burba, Weronika Ulikowska, Olga Trzeciak, Iga Podziewska i Aneta Milewska. Uczennice zgodnie stwierdziły, że udział w konkursie był dla nich cennym doświadczeniem.

Zawodniczki znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Tytuły „Profesjonalnego Sprzedawcy” otrzymały: Żaneta Burba oraz Iga Podziewska.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom.

Organizatorzy:
Anna Pogorzelska,
Katarzyna Łopacz,
Marzena Kaplińska.