Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
Techniki przestrzennego rysunku w programie AutoCAD 2015
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 maja 2015 00:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 11.05.2015r. w Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się lekcja otwarta pt. "Techniki przestrzennego rysunku w programie AutoCAD 2015" w której wzięły udział klasy 3a oraz 3d w ramach doradztwa zawodowego. Lekcja miała charakter prezentacji tudzież pokazu najnowszych rozwiązań inżynierskich w zawodzie Technik Mechanik m.in. zastosowanie programu AutoCAD 2015. W trakcie prezentacji zaprezentowane zostały także pozostałe kierunki techniczne wchodzące w ofertę Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Całość pokazu przygotował i przeprowadził nauczyciel G. Romotowski.

G.Romotowski

 
Wyjazd na Politechnikę Warszawską w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”
Wpisany przez Administrator   
sobota, 02 maja 2015 23:45

W dniu 11 kwietnia 2015 r. 35 uczniów ZST w Olecku kształcących się w zawodach technik mechanik, technik informatyk, technik ekonomista oraz technik budownictwa wzięło udział w wyjeździe na Politechnikę Warszawską Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym oferty edukacyjnej uczelni a następnie zwiedziła Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Zwiedzający mieli okazję zwiedzić nowocześnie wyposażone Laboratorium Mechaniki Płynów, (stanowisko do wizualizacji przepływów dowolnych cieczy, stanowisko do badania zjawiska kawitacji, stanowisko do komputerowo wspomaganego wyznaczania charakterystyk przepływowych w kanałach i elementach płynowych), Laboratorium Pneumatycznych Napędów Robotyki, (model modułowego systemu produkcyjnego MPS firmy FESTO, model obiektu dyskretnego ze sterownikiem programowalnym, zrobotyzowany system montażowy),Laboratorium Robotyki, (stanowisko robotyki mobilnej wyposażone w 7 robotów mobilnych (3 gąsienicowe, 3 kołowych, 1 kroczący),

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyli na uczelni. Niektórzy z nich deklarowali chęć kontynuowania nauki na studiach technicznych. Wszyscy rozumieli jakie znaczenie na dalszą karierę zawodową ma ukończenie renomowanej uczelni technicznej.


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Uczennice ZST na profesjonalnym szkoleniu
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 kwietnia 2015 23:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -
Dnia 26.04.2015r. w Suwałkach odbyło się kolejne szkolenie fryzjerskie marki By Fama. W roli modelek wystąpiły uczennice z technikum fryzjerskiego z klasy I i II Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Tematem spotkania były koloryzacje włosów, a także strzyżenia. Na głowach dziewczyn prezentowane były bardzo odważne techniki farbowania, które znacznie odmieniły ich wygląd. Nie da się ukryć, że metamorfoza uczennic była ogromnym zaskoczeniem dla całej rzeszy fryzjerów, którzy uczestniczyli w szkoleniu! Wielka brawa dla dziewczyn za odwagę i chęć doskonalenia własnego warsztatu pracy!

Joanna Słowikowska ZST

 
Zamkowe Manewry Wojskowe
Wpisany przez Administrator   

 
Pożegnanie Maturzystów ZST 24.04.2015r
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 kwietnia 2015 23:39- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 23:50
 
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA ZST W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 marca 2015 23:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach  2-13.03.2015 r. rozegrane zostały eliminacje Turnieju  Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach  wzięło udział  72 zawodników z 9 klas.

Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce  do finału doszli zawodnicy z  następujących  klas: 1TMIBF; 2TBM; 3A i  4TEI.

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2015 23:42
Więcej…
 
Wiosenne Targi w ZST
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 01:22

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W piątek 20 marca  w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie trzecich klas gimnazjów  mieli możliwość  poznania bogatej oferty  naszej szkoły. Pod hasłem "Dobry zawód - pewna praca" zaprezentowano wszystkie kierunki kształcenia. Gimnazjalistom przygotowano szereg atrakcji m.in.: pokazy, konkursy, prezentacje multimedialne, występy szkolnego zespołu muzycznego.

W szkolnej pracowni fryzjersko - kosmetycznej odbył się konkurs  polegający na rozpoznawaniu stylów.  Ci, którzy poradzili sobie z zadaniem bezbłędnie, otrzymali karnety do szkolnego salonu na bezpłatne usługi fryzjerskie. Uczniowie mieli też, okazję wziąć udział w turnieju Xbox - FIFA 2015, walczyli o piłkę i koszulkę z autografem byłego bramkarza Wojciecha Kowalewskiego.

 


Autor: Zbigniew Malinowski. Źródło: http://olecko.wm.pl/69085-255626,Targi-Edukacyjne-w-ZST-w-Olecku,1746903.html

Więcej…
 
ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 01:12

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZREALIZOWANYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

Kurs Posadzkarza Glazurnika, Kurs Tworzenia Stron WWW

Kurs Prawa Jazdy Kategorii B, Obsługa Wózka Widłowego 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera.
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 marca 2015 00:09

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku zyskali kolejnego szacownego partnera. Jest to stocznia jachtowa Delphia Yachts założona w 1990 roku. Obecnie największy producent jachtów żaglowych w Polsce.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Delphia Yachts oraz Zespół Szkół Technicznych w Olecku zawarły 2 marca 2015 roku umowę o współpracy, której głównym celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów i słuchaczy ZST oraz zwiększenie liczby absolwentów szkoły, dobrze przygotowanych pod względem praktycznym i merytorycznym do podjęcia pracy w Delphia Yachts. Celem dodatkowym porozumienia jest zwiększenie zainteresowania młodzieży przedmiotami ścisłymi i technicznymi, a co za tym idzie kształceniem zawodowym i technicznym.

Współpraca obejmować będzie:

1. Opracowanie i realizację programu specjalizacji zawodowej w zawodach, w których kształci Zespół Szkół Technicznych w Olecku.
2. Współpracę z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, mającą na celu przygotowanie nauczycieli do realizacji w/w programu.
3. Wprowadzenie do programów nauczania obowiązujących w Zespole Szkół Technicznych w Olecku aplikacji wykorzystywanych w Delphia Yachts (informatycznych programów użytkowych).
4. Organizowanie praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w firmie Delphia Yachts.
5. Organizowanie spotkań z uczniami na terenie Delphia Yachts w celu poznania charakteru produkcji oraz poznania projektów realizowanych w firmie.
6. Promocję Zespołu Szkół Technicznych oraz popularyzację kształcenia zawodowego i technicznego.
7. Promocję firmy Delphia Yachts na terenie Zespołu Szkół Technicznych.

 

 
WYCIECZKA KLASY IITBM
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 marca 2015 00:56

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

12 marca 2015 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią i sympatyczną ekipą opiekunów: Panem Wiesławem, Paniami: Bożeną, Gosią i druga Gosią oraz Panią Pielęgniarką uczestniczyła w wycieczce do Druskiennik. Druskienniki to niemalże szesnastotysięczne miasteczko położone na prawym brzegu rzeki Niemen. Docelowym miejscem był  Aquapark, w którym  przez cztery godziny korzystaliśmy ze wszystkich wodnych atrakcji – zespołu basenów, zjeżdżalni (otwartych i zamkniętych) jacuzzi, sauny, a także restauracji znajdującej się na środku basenu, gdzie próbowaliśmy przysmaków kuchni litewskiej (kibiny, cepeliny).  Chwilom relaksu, radości i grozy („cebula, „czarna” zjeżdżalnia, itp.)  nie było końca.

Trochę zmęczeni, ale  z  tysiącem niezapomnianych wrażeń około godziny 19  wróciliśmy do Olecka.

Uczestnik.

 
VIII WALENTYNKOWY DZIEŃ OTWARTY W ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 lutego 2015 01:05

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Dnia 17.02.2015 r. po raz ósmy, w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbył się Walentynkowy Dzień Otwarty. Zaproszone zostały   gimnazja z naszego powiatu i powiatów ościennych.  Ku radości gospodarzy, impreza w tym roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przyjechali uczniowie z gimnazjów w Gołdapi, Babkach Oleckich, STO Olecko, Judzikach, Grabowie, Przerośli, Raczkach, Świętajnie. Zaproszono również  zaprzyjaźnioną 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego.

Więcej…
 
VIII OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ chłopców szkół gimnazjalnych o PUCHAR DYREKTORA ZST w Olecku 24 luty 2015 rok
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 01:19- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
Myślimy o Przyszłości - kursy kwalifikacyjne
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 lutego 2015 00:11

Uwaga

Informujemy, że nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” został zakończony.  Listy osób, które zakwalifikowały się do udziału w kursach będą dostępne od poniedziałku (23 lutego) w biurze projektu oraz  sekretariacie szkoły.

Harmonogramy kursów dostępne na stronie internetowej projektu.
Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

Dariusz Nalewajko
kierownik projektu

 
STUDNIÓWKA w roku szkolnym 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 lutego 2015 00:14


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: środa, 11 lutego 2015 00:17
 
Nabór na kursy nadające dodatkowe kwalifikacje w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” w roku szkolnym 2013/2014.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lutego 2015 00:06

Już od marca rozpoczną się kursy w ramach projektu ”Myślimy o przyszłości”, podczas których zainteresowani uczniowie ZST będą mogli nieodpłatnie uzyskać certyfikaty nadające dodatkowe kwalifikacje. Do wyboru proponujemy aż pięć różnorodnych kursów:

KURS PRAWA JAZDY KATEGORII B

KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

KURS STYLIZACJI PAZNOKCI I WIZAŻU

KURS TWORZENIA STRON WWW

KURS POSADZKARZA GLAZURNIKA

Wszystkie zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, w ramach kursów będą się odbywały się na terenie Olecka, najczęściej w godzinach popołudniowych, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w kursach, nie poniosą żadnych kosztów. Dodatkowo zostanie im zapewnione wyżywienie, a mieszkający poza Oleckiem będą mogli skorzystać z noclegu w internacie szkolnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną i dostarczyć ją jak najszybciej do sekretariatu szkoły lub do biura projektu.

Ankieta Rekrutacyjna

Regulamin Rekrutacji

 

Więcej informacji na stronie projektu myslimyoprzyszlosci

 
"Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego" - wystawa w w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 stycznia 2015 00:06

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbyła się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego".

Wystawie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich. Na wystawie zaprezentowano monety kościane z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku.

 
"Z EKONOMIĄ NA TY
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 23:59

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Tematem przewodnim warsztatów było zarządzanie zasobami ludzkimi – rola kwalifikacji i kompetencji zawodowych w poszukiwaniu pracy.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów gimnazjum z rolą kwalifikacji i kompetencji zawodowych w procesie poszukiwania pracy oraz z zasadami  i preferencjami, jakimi kierują się  pracodawcy  w doborze pracowników.

W warsztatach uczestniczyło  13 uczniów z:

- Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku
- Gimnazjum Nr 2 w Olecku

Więcej…
 
Wystawa numizmatyczna w "Zamku"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 14:09

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego". Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

— Na wystawie zostaną zaprezentowana monety kościane nawet z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do ostatecznego upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku, a także kilka z okresu międzywojennego. Będą też monety z metali kolorowych, w tym różne stopy brązu, niklu, ołowiu i żelaza, kilka srebrnych, oprócz złotych. Będą to monety ogólnoobiegowe, ale też i tzw. pałacowe, które były używane tylko w Zakazanym Mieście. Zbiór, który zaprezentujemy, nie będzie szczegółowy, nie z jednego okresu, czy też z czasów jednego panującego, ale raczej przekrojowy, czyli w większości z tych okresów, gdzie bito charakterystyczne monety za panowania poszczególnych władców Chin. Ciekawostką jest to, że wszystkie te stare monety mają otwory, bo Chińczycy najczęściej nosili lub przechowywali pieniądze na kijkach bambusowych lub na sznurku — mówi Marek Góryński.Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

Wystawa w "Zamku" będzie oficjalnie otwarta w czwartek, 22 stycznia o godz. 17. Cała kolekcja pochodzi ze zbiorów olecczanina Zdzisława Bereśniewicza i będzie można ją oglądać do końca marca.
Łącznie na wystawie będzie można obejrzeć ponad tysiąc monet, w tym około 500 opisanych.

 

Źródło:
http://olecko.wm.pl/241328,Wystawa-numizmatyczna-w-quotZamkuquot.html#ixzz3PYFYiy7n

Poprawiony: czwartek, 22 stycznia 2015 14:18
 
Laureaci III ZAMKOWego KONKURSu ORTOGRAFICZNego
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 00:17


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 00:22
 
III Zamkowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 01:02

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 19