Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
Wystawa numizmatyczna w "Zamku"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 stycznia 2015 14:09

W czwartek, 22 stycznia o godz. 17 w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych "Zamek" w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się wystawa "Cztery tysiące lat mennictwa chińskiego". Wstęp wolny. Zapraszamy.

Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

— Na wystawie zostaną zaprezentowana monety kościane nawet z czasów sprzed prawie 2000 lat p.n.e. aż do ostatecznego upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku, a także kilka z okresu międzywojennego. Będą też monety z metali kolorowych, w tym różne stopy brązu, niklu, ołowiu i żelaza, kilka srebrnych, oprócz złotych. Będą to monety ogólnoobiegowe, ale też i tzw. pałacowe, które były używane tylko w Zakazanym Mieście. Zbiór, który zaprezentujemy, nie będzie szczegółowy, nie z jednego okresu, czy też z czasów jednego panującego, ale raczej przekrojowy, czyli w większości z tych okresów, gdzie bito charakterystyczne monety za panowania poszczególnych władców Chin. Ciekawostką jest to, że wszystkie te stare monety mają otwory, bo Chińczycy najczęściej nosili lub przechowywali pieniądze na kijkach bambusowych lub na sznurku — mówi Marek Góryński.Wystawie będzie towarzyszył krótki wykład dr Marka Góryńskiego na temat mennictwa monet chińskich.

Wystawa w "Zamku" będzie oficjalnie otwarta w czwartek, 22 stycznia o godz. 17. Cała kolekcja pochodzi ze zbiorów olecczanina Zdzisława Bereśniewicza i będzie można ją oglądać do końca marca.
Łącznie na wystawie będzie można obejrzeć ponad tysiąc monet, w tym około 500 opisanych.

 

Źródło:
http://olecko.wm.pl/241328,Wystawa-numizmatyczna-w-quotZamkuquot.html#ixzz3PYFYiy7n

Poprawiony: czwartek, 22 stycznia 2015 14:18
 
Laureaci III ZAMKOWego KONKURSu ORTOGRAFICZNego
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 stycznia 2015 00:17


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 00:22
 
III Zamkowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 stycznia 2015 01:02

 
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
Wpisany przez Administrator   Kolędy w wykonaniu uczniów ZST:

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

 
ZST zapakowało Szlachetną Paczkę
Wpisany przez Administrator   

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Zespół Szkół Technicznych w Olecku już po raz czwarty wspiera ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku szkoła postanowiła pomóc matce samotnie wychowującej czworo dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Sytuacja rodziny jest trudna. O wsparcie w skompletowaniu paczki, zgodnej z potrzebami rodziny, Samorząd Szkolny poprosił klientów sklepów „SAM” i „Chemix”. Właśnie tam, 8 grudnia młodzież przeprowadziła zbiórkę żywności i produktów chemicznych.  Zaangażowanie Olecczan po raz kolejny przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Rzeczywiście, hojność klientów zaskoczyła wszystkich.

Więcej…
 
Przekaż 1% - Fundacja Studencka "młodzi-młodym"
Wpisany przez Administrator   


- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Znajdź nas na Facebooku!
Wpisany przez Administrator   

1. Zespół Szkół Technicznych w Olecku

2. Glamour - Magia Stylu ZST Olecko

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
Stypendia 2014/2015
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 grudnia 2014 01:22

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za I semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Joanna Karaś – kl. III TEI
Anna Czarniecka – kl. III TEI
Paulina Życzewska – kl. I TFI

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Maciej Bagieciel – kl. II A

Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych:

Stypendyści
Za II semestr 2013/2014 stypendium naukowe otrzymali:

TECHNIKUM

Paulina Życzewska – kl. I TFI

Karolina Jachimczuk – kl. II TIE

 

 

 

SZKOŁA ZAWODOWA
Kamil Nikielec – kl. II C

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

2014/2015 – Sławomir Zygmunt – kl. II TBM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poprawiony: niedziela, 01 stycznia 2017 00:28
 
Akcja ,,Biała Wstążka" w ZST
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 grudnia 2014 01:24

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W tegoroczne obchody ogólnopolskiej kampanii ,,Biała Wstążka” włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. W dniu 3 grudnia b.r. wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie płci męskiej przypięli do ubrań białą wstążkę, która jest symbolem kampanii. Noszenie jej przez mężczyzn oznacza zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz do zdecydowanego reagowania, gdy się jest jej świadkiem. Stanowi ona również osobisty manifest mężczyzny, który wyraża sprzeciw wobec przemocy. To znak solidarności z ofiarami przemocy.

Więcej…
 
Nie bądź obojętny - STOP przemocy wobec kobiet!
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 23:50

KAMPANIA ,,BIAŁA WSTĄŻKA”

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców.

Więcej…
 
Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji i przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom?
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 02:12

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ !!!!

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

- kliknij na zdjęcie by powiększyć -

 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”.
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 02:00

W ciągu ostatnich dwóch lat w różnego typu formach wsparcia, które zostały zaproponowane w ramach projektu „Myślimy o przyszłości” wzięło udział łącznie 302 uczniów ZST. Najwięcej osób skorzystało z zajęć grupowych oraz indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę w zakresie własnych predyspozycji zawodowych, uczyli się planowania swojej ścieżki kariery zawodowej, zapoznawali się z rynkiem pracy oraz ofertą edukacyjną uczelni wyższych w regionie i całym kraju. Ponadto 34 uczniów ZST miało okazję odwiedzić jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce - Politechnikę Warszawską.

Na zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, matematyki, rachunkowości, informatyki i języka angielskiego uczęszczało dotychczas 183 uczniów.
W przyjaznej atmosferze, z poczęstunkiem podczas przerwy nadrabiali zaległości oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności m. in. w obsłudze programu AutoCad.

71 szczęśliwców z „Zamku” nieodpłatnie ukończyło wybrane przez siebie kursy i uzyskało dodatkowe kwalifikacje. Trzeba przyznać, że Kursy prawa jazdy kategorii B, posadzkarza glazurnika z elementami wykańczania pomieszczeń, tworzenia stron WWW, stylizacji paznokci i wizażu oraz obsługi wózków jezdniowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Wreszcie 24 uczniów z technikum informatycznego i mechanicznego odbyło dodatkowe praktyki zawodowe w specjalistycznych białostockich przedsiębiorstwach.
Były to firmy z branży informatycznej: CENTRUM INFORMATYKI „ZETO” S.A., PRZEDSIĘBIORSTWO INNOWACYJNO WDROŻENIOWE KOMSERWIS SPÓŁKA Z O.O., CENTRUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH CENTI ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWO ECOSUKCES. Mechanicy natomiast gościli w FABRYCE PRZYRZĄDÓW I UCHWYTÓW BISON-BIAL S.A. Uczniowie odbywający praktyki zawodowe przez dwa tygodnie obserwowali procesy produkcyjne przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i urządzeń przemysłowych, a także zapoznali się z warunkami i specyfiką pracy dużych przedsiębiorstw. Podczas praktyk młodzież korzystała nieodpłatnie z zakwaterowania i wyżywienia w hotelu oraz całodobowej opieki wychowawców.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku także w tym roku szkolnym mogą korzystać z różnorodnych form wsparcia w ramach projektu „Myślimy o przyszłości”. Już od października trwają bowiem zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne z rysunku technicznego, informatyki, matematyki, rachunkowości oraz języka angielskiego. Natomiast wiosną 2015 roku młodzież będzie mogła wziąć udział w kursach nadających dodatkowe kwalifikacje, praktykach zawodowych w Białymstoku oraz zwiedzaniu Politechniki Warszawskiej.

 
AKCJA PROFILAKTYCZNA „MŁODOŚĆ WOLNA OD PAPIEROSA”
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 listopada 2014 01:59

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w piątek 21 listopada 2014 roku  zorganizowano w szkolnej czytelni punkt informacyjno-edukacyjny, w którym pracownik ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku przeprowadzał pełnoletnim uczniom  badanie poziomu tlenku węgla w organizmie. Młodzież mogła sprawdzić za pomocą smokolajzera poziom zatrucia organizmu z spowodowany paleniem papierosów. Udzielano także porad, jak rzucić palenie oraz rozdawano ulotki i broszury dotyczące szkodliwości palenia. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne, będące następstwem palenia papierosów, są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo chętnie poddawali się badaniom i zasięgali informacji dotyczących negatywnych następstw, jakie niesie za sobą palenie papierosów w młodym wieku.

Pedagog ZST
A. Nalewajko

 
Turniej "league of legends"
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 listopada 2014 00:21

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

31.10.2014r w Zespole Szkół Technicznych odbył się Turniej League of Legends [3vs3]. Organizatorem a także uczestnikiem turnieju był Samorząd uczniowski. Wygraną drużyną okazała się grupa z klasy 2 TBM. Gratulujemy!.

/League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena.

 
Otrzęsiny klas pierwszych
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 listopada 2014 01:12


- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Poprawiony: piątek, 07 listopada 2014 01:17
 
Działamy Charytatywnie!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 listopada 2014 00:49

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W dniach od 26.09 do 06.10.2014r na terenie naszej szkoły i marketów takich jak Lewiatan, Super Sam, czy Chemix, przeprowadzona była charytatywna zbiórka żywności i artykułów szkolnych w celu pomocy jednej ze szkół na Ukrainie (Kolki). Zbiórka była zorganizowana przez uczennicę klasy II TFI, Natalię Kupidurę. Pomogło bardzo wielu.

Więcej…
 
„Pomóżmy kasztanowcom”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 listopada 2014 00:26

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

Nasza szkoła jak co roku bardzo chętnie wzięła udział w ogólnopolskim Programie „Pomóżmy kasztanowcom”, która polega na wygrabieniu opadłych liści wokół kasztanowców, aby pomóc chorym drzewom i obronić je przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata - II TBM
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 października 2014 23:03

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

23 października 2014 r. (czwartek), mimo nie najlepszej pogody uczniowie klasy II TBM Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  - Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii) i Ryszardem Truchanem (nauczycielem biologii)- wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy miejscowości Szeszki.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej - ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 października 2014 21:19

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

17 października 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. W akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły. zaproszeni goście oraz uczniowie. Nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli, którzy bardzo licznie przybyli na to święto.
Uroczystość była okazją do wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomniano też o wyróżnionych uczniach, którzy odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce. Kolejną część akademii wypełniły występy artystyczne młodzieży.

 

Przyćmienie Pobierz

 
Miejsko-powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olecku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 października 2014 00:32

- kliknij na zdjęcie by zobaczyć galerię -

W obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświatowi. Nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i wyróżnień, zarówno dla pedagogów, jak i uczniów.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 19