Aktualności Zespołu Szkół Technicznych
TERMINY EGZAMINÓW TEORETYCZNYCH I PRAKTYCZNYCH POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI STYCZEŃ - LUTY 2017
Wpisany przez Administrator   

            

Egzamin teoretyczny                                                         Egzamin praktyczny

 
KONKURS ORTOGRAFICZNY W ZST W OLECKU
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2017 00:16

13 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Technicznych stanęli w szranki z językiem ojczysty.  Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz  rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią. Tegoroczny tekst dyktanda nosił tytuł „Niewesołe dywagacje uczniów” i  przysporzył uczestnikom niemałych trudności.

Więcej…
 
Wernisaż wystawy: Wilno w fotografii Jana Bułhaka
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 stycznia 2017 21:32

-------------------------------------------------------------------------------

 
Deklaracja przystąpienia do egzaminu
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 stycznia 2017 00:00

 - Deklaracja przystąpenia do Egzaminu Zawodowego (Uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej)

 

Dla Sesji Egzaminacyjnej MAJ-CZERWIEC

termin złożenia wniosku upływa 12 lutego 2017r.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 
SUDOKU W ZST OLECKO
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 stycznia 2017 23:16

12 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się Powiatowy Konkurs „SUDOKU LUBIĘ  TO”. Jego organizatorem  jest  I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. W przeciwieństwie do innych łamigłówek Sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalna. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe.

Więcej…
 
RELACJA Z ZAMKOWEGO TURNIEJU COUNTER STRIKE 1.6 - 22.12.2016
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2016 00:00

Do Zamkowego Turnieju Counter Strike 1.6 (4 vs 4 graczy) przystąpiło 24 uczniów naszej szkoły co stanowiło 6 drużyn eliminacji.

Zgłoszone Drużyny: NPS, O.C.B., 1TBME, 4Ti, Mafia M., P@tusy

Więcej…
 
1 grudnia- Światowy Dzień Walki z AIDS
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 23:03

1 grudnia 2016r. po raz kolejny, z okazji Światowego Dnia Walki z Aids, odbył się w internacie test wiedzy na temat HIV/AIDS oraz konkurs plastyczny pod hasłem „HIV/AIDS- żyję bez ryzyka”.  W teście wiedzy składającym się z 25 pytań najlepsi okazali się: Damian Bobrowski (I miejsce), Anna Arasimowicz i Diana Brynda (II miejsce) oraz Norbert Snarski (III miejsce).

W konkursie plastycznym zwyciężyły z kolei: Paulina Butanowicz (I miejsce), Klaudia Kiernozek (II miejsce) i  Weronika Kaszkiel (III miejsce).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 22:44

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. 

Poprawiony: środa, 30 listopada 2016 22:47
Więcej…
 
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH W ZST
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2016 21:29

24 listopada 2016 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Zabawa połączona była z rywalizacją uczniów klas pierwszych. Program otrzęsin przygotowany został w konwencji konkursu, a pierwszoklasiści mieli do pokonania 10 konkurencji.

Więcej…
 
"Wspomnienia... one zostają na zawsze." IV Zjazd absolwentów ZST - relacja
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2016 21:41

11 listopada 1946 r. w budynku przy ul. Zamkowej rozbrzmiał pierwszy dzwonek w nowopowstałej Publicznej Średniej Szkole Zawodowej.

70 lat później absolwenci, nauczyciele i pracownicy spotkali się na IV Zjeździe, by wspólnie wspominać i świętować. Obchody 70.lecia Zespołu Szkół Technicznych w Olecku rozpoczęły się od przemarszu spod szkoły do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego na mszę świętą. Następnie najstarszy uczestnik Zjazdu – pan Henryk Kowalewski odsłonił tablicę pamiątkową na zamkowej ścianie. Część oficjalną uroczystości poprowadzili absolwenci, którzy obecnie są nauczycielami ZST: Renata Jasińska, Dariusz Nalewajko oraz Karol Skrocki. Podczas uroczystości ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych, których dyrektor Andrzej Gorlo pasował na uczniów szablą podarowaną przez absolwenta Józefa Zyska – wiceprezesa Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA SZKOŁY ZST W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2016 21:16

W turnieju wzięło udział 11 drużyn  (88  zawodników).  Każda klasa mogła wystawić jedną drużynę. W wyniku eliminacji  do finału awansowały cztery klasy.

WYNIKI MECZÓW FINAŁOWYCH (zwycięstwo 3pkt; remis 1 pkt; przegrana o pkt)

Więcej…
 
Andrzejki w Internacie
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 listopada 2016 00:00

23 listopada 2016r. nasze dwie internackie wróżki – Paulina i Kamila wprowadziły nas w niezapomniany wieczór wróżb i przepowiedni. Zaczęło się od tradycyjnego lania wosku i odczytywania symboli figur woskowych. Nie zabrakło też wróżby z kości do gry, szpilek, butów, zawodów, serc z imionami przyszłych wybranków serca, odczytywania znaczenia liczb, kolorów i wylosowanych kwiatów. W przerwach między wróżbami korzystaliśmy z przygotowanego słodkiego poczęstunku.  Mamy nadzieję, że część z wróżb spełni się w naszym życiu!

 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 listopada 2016 23:54

„By nauczyć się tolerancji, współczucia i zrozumienia wystarczy pokochać siebie”

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie  16 listopada. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

Więcej…
 
Bądź autorem swojej kariery - poznaj nowe wyzwania rynku pracy
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 listopada 2016 14:18

Dnia 20 października 2016 r.  uczniowie klas  IV  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku   wzięli  udział w spotkaniu prowadzonym przez pracowników Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku. Z uczniami technikum budowlanego, mechanicznego, informatycznego i fryzjerskiego spotkały się panie:  Krystyna Zdan - pedagog, doradca zawodowy oraz Magdalena Sadłowska – psycholog i  doradca zawodowy. 

Więcej…
 
Otrzęsiny w Internacie
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 października 2016 00:00

26 października 2016r. w świetlicy internatu odbyło się uroczyste przyjęcie  „kotów” do grona mieszkańców internatu. Przygotowaliśmy dla nich wiele zabawnych i trudnych konkurencji. Było m.in. picie mleka z butelki ze smoczkiem, taniec z miotłą, ubijanie piany na czas, jedzenie kisielu widelcem, wykonywanie makijażu, „wymiauczenie” fragmentu piosenki, rysowanie krowy z zawiązanymi oczami. Wszystkie „kotki” mężnie zniosły nasze odwieczne „tortury”. Na koniec  pierwszaki  złożyły uroczystą przysięgę, po której otrzymały od pani kierownik pamiątkowe dyplomy.  Następnie komisja wyłoniła królową i króla tegorocznych otrzęsin. Zostali nimi: Weronika Kaszkiel i Filip Trzasko.

 Wszyscy bawili się wyśmienicie. Impreza  na długo pozostanie w naszej pamięci!

 
VIII Zamkowe Biegi z Klio
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 października 2016 13:01

W tym roku Polska po raz 24. uczestniczyła w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat tegorocznych obchodów na Warmii i Mazurach brzmiał: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Więcej…
 
Akcja rejestracji dawców szpiku w Olecku
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 października 2016 12:27

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza - „białaczka”, czyli nowotwór krwi. Fundacja DKMS do sierpnia 2016 r. zarejestrowała i przebadała już ponad 953.000 osób, a 3.345 spośród nich zostało dawcami.

Obecnie Fundacja szuka dawcy dla Dawida, który ma 18 lat. W wakacje usłyszał diagnozę: aplazja szpiku. Tylko przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego może mu dać szanse na życie i spełnienie marzeń.

19 października 2016 r. w godz. 11:00-17:00 jest organizowana w Starostwie Powiatowym w Olecku, ul. Kolejowa 32, sala konferencyjna (pokój nr 4, parter) akcja rejestracji dawców szpiku.

 Zachęcamy pełnoletnich uczniów naszej szkoły do zgłaszania się w wyznaczonym terminie  do rejestracji. Jest szansa na odnalezienie tzw. „genetycznego bliźniaka” dla Dawida oraz dla wielu innych oczekujących.

Wystarczy przyjść z dokumentem zawierającym PESEL, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny i wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz dokonać za pomocą patyczka wymazu z wewnętrznej części policzka. Rejestracja zajmuje tylko kilka minut.

Szczegółowe informacje są dostępne na www.dkms.pl.

Pedagog szkolny

Poprawiony: sobota, 15 października 2016 12:31
 
Wystawa pt. "Historia Polski i Rosji w Malarstwie Obu Krajów" Zrealizowana w Ramach Projektu "Polsko - Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 października 2016 21:06


Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 21:08
 
Sztafetowe Biegi Przełajowe
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 października 2016 21:26

W środę dnia 28.09.2016r. wokół korony stadionu MOSiR Olecko odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU OLECKIEGO SZS  W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Więcej…
 
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/17 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 października 2016 21:10

Dnia 21.09.2016r. na obiektach MOSiR Olecko odbyła się WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/17 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH.

Poprawiony: niedziela, 09 października 2016 21:32
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16