„Działaj – Organizuj się – Bądź niezależny”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2021 09:53

23.09.2021 r.,  30.09.2021 r., 13.10.2021 r. i 28.10.2021 r. uczniowie z klas  1MF, 2TI, 2TF, 3MF, 3FM, 3IH, 4TBME i 4TIF  technikum oraz 1A, 2A, 2B, 3C i 3D szkoły branżowej I stopnia wzięli udział w zajęciach prowadzonych  przez z panią Małgorzatę Purzeczko ze Stowarzyszenia ADELFI Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku. OWES jest zespołem kreatywnych ludzi, którzy chcą świadomie wpływać na poprawę jakości życia środowiska, w którym żyją. Chce wprowadzać równowagę pomagając, wspierając, dając energię i wiedzę tym, którzy chcą  dokonywać zmiany. Dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. Pomaga w formalnościach, w wypracowaniu strategii i biznesplanu. Udziela także wsparcia w przygotowaniu planu marketingowego, kwestiach księgowych oraz porad prawnych.

Więcej…
 
Święto Zmarłych
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 października 2021 13:32

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, w poniedziałek  25 października, podtrzymując coroczną tradycję, uczniowie klasy IITF i IIITIE Zespołu Szkół Technicznych udali się na cmentarz w Olecku, aby posprzątać mogiły byłych nauczycieli, a także młodo zmarłego ucznia uczęszczającego w latach 60 do naszej szkoły.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZST
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 października 2021 14:27

W miniony czwartek, 14 października 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uczniowie składając życzenia podkreślali ogromną rolę nauczycieli w wychowaniu młodzieży, złożyli gratulacje dyrekcji i pracownikom szkoły.
Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor Andrzej Paweł Gorlo wyróżnił kilkunastu pracowników wręczając im specjalne nagrody. W tym wyjątkowym dniu uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub sporcie odebrali stypendia.

 
Zasprejuj zarazki i weź udział w konkursie!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 października 2021 11:36

Dzięki wsparciu Fundacji Zwolnieni z Teorii i firmy Lysol, Zespół Szkół Techniczych w Olecku otrzymał pakiet produktów do dezynfekcji w ramach akcji społecznej „Zasprejuj zarazki”. Poznaj miejsca, na których gromadzą się zarazki i zasprejuj je!. Akcja jest odpowiedzią na potrzebę edukowania, zwiększenia poczucia odpowiedzialności młodzieży oraz wyrobienia u nich nawyku dezynfekcji powierzchni, który zmniejsza ryzyko zakażenia. Nasza szkoła otrzymała aerozole do dezynfekcji powierzchni Lysol, które będą umieszczone w salach lekcyjnych w widocznym miejscu. Preparatów Lysol należy używać tylko w obecności pracowników szkoły. Niech służą nam jak najlepiej i pozwolą jak najdłużej cieszyć się nauką stacjonarną.

W związku z tym organizowany jest konkurs fotograficzny. Spośród fotografii przedstawiających uczniów dezynfekujących kluczowe miejsca, w których gromadzą się zarazki, zostaną wybrane i nagrodzone najciekawsze zdjęcia!

Informacje o konkursie u doradcy zawodowego.

Więcej informacji na stronie:

https://www.lysoldlaszkol.pl/

Doradca zawodowy

 

 
Rekrutacja uzupełniająca do projektu „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość”
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 października 2021 09:39

Komisja rekrutacyjna ogłasza rekrutację uzupełniającą do projektu „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja
Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” Dostępne jest 1 miejsce w zawodzie technik usług fryzjerskich lub fryzjer.


Formularze zgłoszeniowe i deklaracje przystąpienia należy składać

do koordynatora projektu -

Jolanty Góryńskiej do 20 października 2021 roku.

 

Regulamin rekrutacji


Deklaracja uczestnictwa


Formularz zgłoszeniowy (uczeń)

 

 

PROJEKTY > STAŻE W HISZPANII INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ

 

Poprawiony: środa, 13 października 2021 10:00
 
XIII Zamkowe Biegi z Klio
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 października 2021 11:40

Jak co roku, w trzeci czwartek września, Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zorganizował Zamkowe Biegi z Klio w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach. W tym roku tematem przewodnim były „Smaki dziedzictwa”. Z tej okazji hala ZST w Olecku wypełniła się zapachami i smakami dziedzictwa regionalnego (sery podpuszczkowe, podwędzane, kiszony czosnek, no i oczywiście chleb ze smalcem). Nie zabrakło tu też specjałów kuchni litewskiej takich jak kwas chlebowy, świńskie uszy czy półmetrowy żytni chleb z kminkiem. Uczennice szkoły branżowej wypiekały znane wszystkim ciasteczkowe orzeszki nadziewane kremem, które znikały z talerzy w mgnieniu oka. Palce lizać…

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku z wizytą w przedsiębiorstwie PRONAR
Wpisany przez Administrator   
sobota, 02 października 2021 12:21

W dniu 29 września bieżącego roku dzięki zaangażowaniu Pana Dariusza Niedźwieckiego – absolwenta naszej szkoły - oraz jego kolegów z Fabrycznego Punktu Sprzedaży PRONAR w Koszarówce, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami zwiedzili zakłady przedsiębiorstwa PRONAR, największego producenta maszyn rolniczych i komunalnych w naszym regionie.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata 2021
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 września 2021 08:54

17 września 2021 r. (piątek),  uczniowie klasy IITM5  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  -  Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii ) oraz Alicją Jankowską-Bełbot ( nauczycielką języka angielskiego) - wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata - Polska”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicach miejscowości  Szeszki.

    Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu. Po sprzątnięciu wyznaczonego terenu młodzież udała się  na  ciekawą lekcję przyrody przeprowadzoną przez Pana Leśniczego. Leśniczy opowiadał miedzy innymi o  pielęgnacji sadzonek na szkółce, o gospodarowaniu zasobami leśnymi. 

    Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek    Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

                                                                                                            Beata Najechalska

 
Pętla Mazurska w Olecku
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 września 2021 08:55

Bieg rozpoczął się z amfiteatru Olecko blisko szkoły ZST Olecko. Biegliśmy w biegu wiewiórki czyli na 2.5 km .
Sałaj Szymon był 2, zaś Wojciech Sulżycki był 3. Ja niestety byłem 4. Dariusz Gałaszewski. Uczniowie okazali się lepsi. 

 
Salon Maturzystów - Perspektywy 2021 ONLINE.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 września 2021 08:47

Zapraszamy 23 września 2021 do udziału w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2021 ONLINE. To ogólnopolska kampania skierowana do najstarszych klas liceów i techników, których czeka nie tylko egzamin dojrzałości, ale także wybór studiów i uczelni. Salon Maturzystów ma formułę zdalną i jest bezpłatny

Zapraszamy na wirtualne stoiska uczelni w godzinach 9.00-15.00 (expo uczelni dostępne po zalogowaniu na wydarzenie). Aby wziąć udział w należy dokonać

rejestracji:

https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/podlaski-i-warminsko-mazurski

Dołącz do wydarzenia  23 września i poznaj ofertę uczelni, zasady rekrutacji na studia i wszystko, co powinieneś wiedzieć o maturze 2022.

Więcej informacji na stronie:

https://salonmaturzystow.pl/2021/

 
Harmonogram zajęć przygotowujących do wyjazdu 15 listopada – 3 grudnia 2021 uczniów w ramach projektu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 września 2021 08:52

„Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

 

Zajęcia dotyczą osób zakwalifikowanych do projektu, ale mogą w nich również uczestniczyć osoby z list rezerwowych. (Dotyczy zawodów: technik informatyk, technik usług fryzjerskich, kucharz, piekarz)

 

Projekt „Staże w Hiszpanii inwestycją w przyszłość” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079185 jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

 
10 edycja Narodowego Czytania.
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 września 2021 00:00

04.09.2021r nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu . Była to już 10 edycja , której patronuje Para Prezydencka. W tym roku czytano dramat „Moralność pani Dulskiej ‘’Gabrieli Zapolskiej. Jak co roku w Olecku czytali członkowie lokalnej społeczności: władze miasta , przedstawiciele placówek oświatowych i artyści . Przez całą imprezę rysownik olecki Waldemar Rukść , tworzył ilustracje nawiązujące do czytanego dramatu. Wspaniale zaprezentowała się nasza młodzież , która miała przyjemność po raz kolejny brać udział w akcji . Znakomicie odwzorowali osobowość i temperament głównych postaci a ich stroje nawiązywały do ówczesnej epoki . Bardzo dziękujemy młodzieży , która wzięła udział w tegorocznej edycji tj.: Darii Machnacz z kl.III TMF/5(Juliasiewiczowa), Oliwii Szafranowskiej z kl. IIITIE/5(pani Dulska) oraz Sebastianowi Sokołowskiemu z kl. IITI/5(Zbyszko Dulski). Publiczność również nie kryła zachwytu i nagrodziła ich gromkimi brawami.

                                                     Izabela Gorlo

 
1 miejsce w biegu na 13 km!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 września 2021 11:03

4 września w sobotę odbył się w Olecku bieg na 13 km czyli Olecka 13. Z naszej szkoły razem biegli, startowali uczeń Marcin Zubrzycki i nauczyciel Dariusz Gałaszewski. Marcin zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej i stanął na podium.

   

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 46