Akcja „Sprzątanie Świata” – jesień 2017 – klasy III TBMF i III THI
poniedziałek, 23 października 2017 21:54


20 października 2017 r. (piątek),  uczniowie klasy III TBMF i III THI  Zespołu Szkół Technicznych w Olecku wraz z opiekunami  - Beatą  Najechalską  (nauczycielką geografii) i Markiem Chomontowskim (nauczycielem wychowania fizycznego)- wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren prac obejmował obszary leśne w okolicy miejscowości Możne.

Celem akcji było nie tylko usunięcie śmieci, ale przede wszystkim promowanie wśród młodzieży właściwego zachowania się w lesie, wyrabiania nawyku dbania o porządek na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

     Udział młodzieży w akcji był też doskonalą okazją do integracji klas. Pogoda dopisywała, a uroku dodawały unoszące się w powietrzu  przędne nici pająków – babie lato. Po zakończonej pracy na uczniów czekała nagroda. Pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po smacznym posiłku zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły i zadeklarowali, że bardzo chętnie wezmą udział w następnej akcji „Sprzątania Świata.”

    Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Olecko i Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

                                                                                                                            Beata Najechalska