,,MŁODZIEŻ ZST I GIMNAZJUM DLA DOSŁYCH POMAGA DZIECIOM” - AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ NAJMŁODSZYCH WYCHOWANKÓW DOMU IM. JANUSZA KORCZAKA W OLECKU
sobota, 31 marca 2018 15:33

,,Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi…”

     Dostrzegając potrzeby najmłodszych wychowanków Domu im. Janusza Korczaka

w Olecku cała społeczność szkolna postanowiła wesprzeć podopiecznych placówki.

W ramach zaplanowanej akcji charytatywnej w dniach 5- 6 marca 2018 roku zorganizowano loterię, na której można było wylosować różnorodne gadżety czy też słodki poczęstunek, przygotowany przez młodzież, rodziców i pracowników szkoły. Ponadto do szkoły przynoszono przybory szkolne oraz książki i gry edukacyjne, a za zebrane pieniądze podczas loterii zakupiono m.in. zeszyty, bloki, kredki, długopisy, ołówki, itp.

   W dniu 27 marca zaproszona grupa 12 najmłodszych wychowanków Domu im. Janusza Korczaka wraz z opiekunem odwiedziła naszą szkolną pracownię fryzjerską. Tam czekało na nich wiele atrakcji przygotowanych przez uczennice Technikum Usług Fryzjerskich

i nauczycielkę praktycznej nauki zawodu panią Renatę Jasińską.

     Nasi goście mieli okazję zaprojektować fryzury, ściąć i wymodelować włosy, chętnym zaproponowano indywidualny tatuaż. Na zakończenie spotkania młodzież wręczyła dzieciom przygotowane wcześniej paczki.
     Jak pokazała dzisiejsza akcja, takie działania są bardzo potrzebne, ponieważ wzbudzają pozytywne uczucia wobec drugiego człowieka, uczą młodzież zachowań empatycznych. Ponadto przekonują, że aktywność społeczna przyczynia się do osiągania życiowej satysfakcji. Ta udana akcja charytatywna utwierdziła nas w przekonaniu, że współpraca szkoły z placówką będzie na pewno kontynuowana.

Pedagog szkolny