WIOSENNA AKCJA UCZNIÓW ZST ,,PODAJ ŁAPĘ” NA RZECZ SCHRONISKA CYGANOWO W SEJNACH
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:08

Wiosna to dobry czas na nowe pomysły i przedsięwzięcia uczniowskie. Pomysłodawczynią szkolnej akcji charytatywnej była tegoroczna maturzystka Aleksandra Sadłowska, która postanowiła wraz z przyjaciółmi pomóc zwierzętom ze schroniska Cyganowo z Sejn. To kontynuacja zeszłorocznej akcji „Podaj łapę”. W celu zebrania środków na zakup karmy, środków higienicznych, zorganizowano ,, Dzień Gofera”, podczas którego uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli skosztować pysznych gofrów, babeczek, a także napić się ciepłej kawy, herbaty i  przy okazji wrzucić do puszki przysłowiowy „grosik”. Zebrana kwota została przeznaczona na zakup potrzebnych produktów, które 12 kwietnia uczniowie zawieźli do schroniska. Podczas wizyty przekonaliśmy się, że opieka nad porzuconymi zwierzętami, których los niejednokrotnie nie oszczędzał, to duża odpowiedzialność, która przynosi jednak olbrzymią radość i satysfakcję. Poznaliśmy historię psiaka, który musi sobie radzić bez języka, czworonoga, który jest alergikiem uczulonym dosłownie na wszystko i potrzebuje specjalnej diety, suczki, która choruje na rzadką chorobę i prawdopodobnie nie będzie mogła samodzielnie chodzić. Aby choć trochę sprawić radość psiakom uczniowie postanowili wyjść z kilkoma na spacer. Przyniósł on wiele radości zarówno czworonogom jak i wolontariuszom.
   Jak pokazała akcja takie wsparcie jest bardzo potrzebne. Uczy wrażliwości i przynosi każdej ze stron dużo pozytywnych wrażeń. Jak powiedziała nasza koordynatorka Aleksandra, ten pomysł powinni kontynuować młodsi uczniowie i symboliczną pałeczkę przekazała wolontariuszce z trzeciej klasy Angelice, która zadeklarowała, że za rok wybrane schronisko otrzyma potrzebne wsparcie. Trzymamy za słowo!

W akcję zaangażowani byli: koordynator-Aleksandra Sadłowska, Angelika Jankowska, Artur Pietruszewski, Paweł Szczecina, Marcin Truchan, Mateusz Tyszlak.

Apelujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc schronisku i odsyłamy na stronę www.schroniskocyganowo.pl, gdzie można uzyskać informacje, jak indywidualnie angażować się w dalszą pomoc podopiecznym tej placówki.


Pedagog szkolny