I Szkolny Konkurs Zawodoznawczy
wtorek, 12 czerwca 2018 20:15

We wtorek, 22 maja 2018 roku w ZST w Olecku odbył się   I Szkolny Konkurs ZawodoznawczyKonkurs miał na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat poszczególnych zawodów i grup zawodowych, dróg kształcenia w zawodach, predyspozycji zawodowych, środowiska i warunków pracy, możliwości zatrudnienia. Zachęcał młodzież do świadomego planowania swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Poza tym celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów ZST w Olecku na rolę trafnego wyboru zawodu w życiu dorosłym.

Upowszechnianie wiedzy zawodoznawczej poprzez konkursy czy zabawę sprzyja zwiększeniu motywacji uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, rozwijania swych zainteresowań.

Spośrod 14 uczniów, którzy sprawdzili swój poziom wiedzy z zakresu zawodoznawstwa (odpowiedzieli na30 szczegółowych pytań i rozwiązali podchwytliwe łamigłówki), wyłoniono zwycięzców:

Miejsce I – Paulina Butanowicz z 3TBMF

Miejsce II – Dominkia Pawluczuk z 3THI

Miejsce III – Gabriela Dzierniejko z 1TIFE

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci również nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizator:

Marzena Kaplińska